Co je to?
Výraz, termín, definice slova Podzemnice olejná. Co znamená odborný pojem Podzemnice olejná z kategorie Rostliny?

Co je to Podzemnice olejná? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Podzemnice olejná

Podzemnice olejná je rostlina pocházející z Jižní Ameriky. Jedná se o luštěninu, jejímiž plody jsou lusky. Podzemnice je oblíbená v potravinářském průmyslu právě kvůli svým semenům, což jsou arašídy neboli buráky. Někdy jsou označovány jako burské oříšky, ale nejedná se ořechy v pravém slova smyslu. Ty jsou využívány jako pochutina (solené pražené arašídy) nebo jako surovina pro výrobu zejména v Americe oblíbeného arašídového másla.


Co je to Podzemnice olejná? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Podzemnice olejná. Co znamená odborný pojem Podzemnice olejná z kategorie Rostliny?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Podzemnice olejná? s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Podzemnice olejná je v sekci rostliny

Klíčová slova: vysvětlení, termín, wiki, slovník, lexikon, co to je, odborné názvosloví, heslo, přesný význam, terminus technicus, názvosloví, slovo, pojem, co znamená, přesný výraz, formulace, význam pojmu, popis


Pojem Podzemnice olejná je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Podzemnice olejná dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Podzemnice olejná (Arachis hypogaea) je rostlina z čeledi bobovitých. Plodem je lusk. Jedná se o luštěninu.

Arašídy, buráky

Buráčky, burské oříšky, arašídy jsou semena podzemnice olejné. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
Buráčky, burské oříšky, arašídy jsou semena podzemnice olejné. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Podzemnice olejná na Youtube

Najít pojem Podzemnice olejná ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Podzemnice olejná ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Podzemnice olejná ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podzemnice olejná ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Podzemnice olejná ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Podzemnice olejná například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už víte jaká je definice termínu Podzemnice olejná? resp. jaký je přesný význam slova Podzemnice olejná? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podzemnice olejná, odpověď na dotaz co je to Podzemnice olejná?. Víte např. kdo to je Jaromír Soukup? Znáte a víte kdo je Jaroslav Satoranský? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Podzemnice olejná i v jiných kategoriích (než rostliny). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.