Co je to?
Definice výrazu, termínu Iluze. Co znamená odborný pojem Iluze z kategorie Psychologie?

Co je to Iluze? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Iluze?

Iluze je označení pro chybný smyslový vjem, přelud, vidinu, sen. Základem je vždy nějaká skutečná věc či událost, které však naše smysly chybně vyhodnotí. Člověk tak získá iluzi, klamnou naději nebo nějaké očekávání.
Iluze se dělí na objektivní, které zažívá většina lidí, nebo subjektivní, které prožívá určitý jedinec. Záleží také na tom, který smysl vnímá a jeho vjem je pak zkreslen. Může jít i o působení silných emocí.


Co je to Iluze? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Iluze. Co znamená odborný pojem Iluze z kategorie Psychologie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Iluze je v sekci Psychologie

Klíčová slova: definice, pojem, co to je, formulace, terminus technicus, odborný výraz, terminologie, popis, co je to Iluze?, informace, význam pojmu, lexikon, slovo, definice pojmu, termín, přesný význam, odborné názvosloví, vysvětlení


Pojem Iluze je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Iluze?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Iluze je mylný smyslový vjem. Iluze vždy vychází ze skutečného podnětu, který je smyslovými receptory chybně interpretován. Odtud v přeneseném smyslu klamné očekávání, mylná naděje.

Hledejte pojem Iluze v následujících vyhledávačích

Hledat heslo Iluze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Iluze ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Iluze na Youtube

Najít pojem Iluze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Iluze ve Wikizdrojích

Najít výraz Iluze ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Iluze například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Iluze? resp. jaká je definice termínu Iluze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Iluze, odpověď na dotaz co je to Iluze?. Víte např. kdo to je Despota? Znáte a víte kdo je Oligarcha? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?