Co je to?
Definice odborného termínu, slova Iluze. Co znamená pojem Iluze z kategorie Psychologie?

Co je Iluze?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Iluze

Iluze je označení pro chybný smyslový vjem, přelud, vidinu, sen. Základem je vždy nějaká skutečná věc či událost, které však naše smysly chybně vyhodnotí. Člověk tak získá iluzi, klamnou naději nebo nějaké očekávání.
Iluze se dělí na objektivní, které zažívá většina lidí, nebo subjektivní, které prožívá určitý jedinec. Záleží také na tom, který smysl vnímá a jeho vjem je pak zkreslen. Může jít i o působení silných emocí.


Co je to Iluze? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Iluze. Co znamená pojem Iluze z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Iluze sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Iluze patří do sekce psychologie

Klíčová slova: termín, formulace, význam slova, Iluze, definice pojmu, slovník, popis, co znamená, informace, přesný význam, terminus technicus, lexikon, psychologie, wiki, význam, přesný výraz, vysvětlení, názvosloví


Pojem Iluze je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Iluze? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Iluze je mylný smyslový vjem. Iluze vždy vychází ze skutečného podnětu, který je smyslovými receptory chybně interpretován. Odtud v přeneseném smyslu klamné očekávání, mylná naděje.

Více informací o slovu Iluze doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat termín Iluze na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Iluze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Iluze ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Iluze ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Iluze ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Iluze ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Iluze například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Iluze? resp. co je to Iluze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Iluze, odpověď na dotaz co je to Iluze?. Víte např. kdo to je Kulturista? Znáte a víte kdo je Jan Žaloudík? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?