Co je to?
Výraz, termín, definice slova Iluze. Co znamená odborný pojem Iluze z kategorie Psychologie?

Co je to Iluze? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Iluze?

Iluze je označení pro chybný smyslový vjem, přelud, vidinu, sen. Základem je vždy nějaká skutečná věc či událost, které však naše smysly chybně vyhodnotí. Člověk tak získá iluzi, klamnou naději nebo nějaké očekávání.
Iluze se dělí na objektivní, které zažívá většina lidí, nebo subjektivní, které prožívá určitý jedinec. Záleží také na tom, který smysl vnímá a jeho vjem je pak zkreslen. Může jít i o působení silných emocí.


Co je to Iluze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Iluze. Co znamená odborný pojem Iluze z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Iluze? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Iluze patří do sekce psychologie

Klíčová slova: slovník, formulace, přesný význam, Iluze, pojem, synonymum, co je to Iluze?, význam slova, lexikon, psychologie, co znamená, názvosloví, co to je, slovo, definice pojmu, terminologie, definice, informace


Pojem Iluze je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Iluze? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Iluze je mylný smyslový vjem. Iluze vždy vychází ze skutečného podnětu, který je smyslovými receptory chybně interpretován. Odtud v přeneseném smyslu klamné očekávání, mylná naděje.

Zkuste zjistit více informací o slovu Iluze v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Iluze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Iluze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Iluze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Iluze ve Wikimedia Commons

Najít termín Iluze ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Iluze ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Iluze například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Iluze? resp. co znamená slovo Iluze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Iluze, odpověď na dotaz co je to Iluze?. Víte např. kdo to je Ladislav Štaidl? Znáte a víte kdo je Van Morrison? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než psychologie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?