Co je to?
Definice výrazu, termínu Iluze. Co znamená odborný pojem Iluze z kategorie Psychologie?

Co je to Iluze? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Iluze?

Iluze je označení pro chybný smyslový vjem, přelud, vidinu, sen. Základem je vždy nějaká skutečná věc či událost, které však naše smysly chybně vyhodnotí. Člověk tak získá iluzi, klamnou naději nebo nějaké očekávání.
Iluze se dělí na objektivní, které zažívá většina lidí, nebo subjektivní, které prožívá určitý jedinec. Záleží také na tom, který smysl vnímá a jeho vjem je pak zkreslen. Může jít i o působení silných emocí.


Co je to Iluze? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Iluze. Co znamená odborný pojem Iluze z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Iluze s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Iluze je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: synonymum, informace, význam, heslo, co je to Iluze?, Psychologie, pojem, terminus technicus, wiki, Psychologie, definice pojmu, popis, co znamená, co to je, odborné názvosloví, význam slova, názvosloví, přesný výraz


Pojem Iluze je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Iluze? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Iluze je mylný smyslový vjem. Iluze vždy vychází ze skutečného podnětu, který je smyslovými receptory chybně interpretován. Odtud v přeneseném smyslu klamné očekávání, mylná naděje.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít termín Iluze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Iluze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Iluze na Google.cz

Zkusit najít výraz Iluze ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Iluze ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Iluze ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Iluze například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Iluze? resp. co znamená slovo Iluze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Iluze, odpověď na dotaz co je to Iluze?. Víte např. kdo to je Pohrobek? Znáte a víte kdo je Profesor? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Iluze i v jiných kategoriích (než Psychologie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?