Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hybridní pohon. Co znamená pojem Hybridní pohon z kategorie Technika?

Co je Hybridní pohon?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hybridní pohon?

Hybridní pohon je označení pohonu využívajícího pro jeden dopravní prostředek několik různých zdrojů energie. Kombinovány jsou například spalovací motory a elektromotory s akumulátory, spalovací motory a setrvačníky nebo elektromotory s akumulátory a palivový článek.
Nejčastěji se využívají spalovací motory v kombinaci s elektromotory a akumulátory. Hybridní pohon je používán především v automobilovém průmyslu, protože spalovací motory mají nízkou účinnost.


Co je to Hybridní pohon? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hybridní pohon. Co znamená pojem Hybridní pohon z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Hybridní pohon s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Hybridní pohon se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: názvosloví, wiki, technika, informace, slovo, pojem, synonymum, přesný význam, definice pojmu, význam pojmu, odborný výraz, Hybridní pohon, definice, terminus technicus, technika, termín, formulace, co znamená


Pojem Hybridní pohon je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Hybridní pohon?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hybridní pohon je označení pro kombinaci několika zdrojů energie pro pohon jednoho dopravního prostředku. Nejčastěji se tím myslí kombinace elektrické a jiné trakce, jako je tomu u hybridního automobilu, kde se jedná o kombinaci elektromotoru a spalovacího motoru. Hybridní pohony jsou využívány především v silniční a železniční dopravě.

Pro další informace o termínu Hybridní pohon zkuste tyto odkazy

Zkusit najít výraz Hybridní pohon ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Hybridní pohon ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Hybridní pohon ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Hybridní pohon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Hybridní pohon na Google obrázcích

Vyhledat výraz Hybridní pohon ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hybridní pohon například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co je to Hybridní pohon? resp. jaká je definice slova Hybridní pohon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hybridní pohon, odpověď na dotaz co je to Hybridní pohon?. Víte např. kdo to je Speciální pedagog? Znáte a víte kdo je Poustevník? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než technika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.