Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hybridní pohon. Co znamená pojem Hybridní pohon z kategorie Technika?

Co je to Hybridní pohon? Význam slova

Co znamená termín Hybridní pohon? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hybridní pohon je označení pohonu využívajícího pro jeden dopravní prostředek několik různých zdrojů energie. Kombinovány jsou například spalovací motory a elektromotory s akumulátory, spalovací motory a setrvačníky nebo elektromotory s akumulátory a palivový článek.
Nejčastěji se využívají spalovací motory v kombinaci s elektromotory a akumulátory. Hybridní pohon je používán především v automobilovém průmyslu, protože spalovací motory mají nízkou účinnost.


Co je to Hybridní pohon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hybridní pohon. Co znamená pojem Hybridní pohon z kategorie Technika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Hybridní pohon? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hybridní pohon je v kategorii Technika

Klíčová slova: vysvětlení, význam slova, definice, slovo, odborné názvosloví, odborný výraz, co to je, synonymum, názvosloví, definice pojmu, terminus technicus, význam, termín, heslo, pojem, slovník, přesný význam, popis


Pojem Hybridní pohon je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hybridní pohon? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hybridní pohon je označení pro kombinaci několika zdrojů energie pro pohon jednoho dopravního prostředku. Nejčastěji se tím myslí kombinace elektrické a jiné trakce, jako je tomu u hybridního automobilu, kde se jedná o kombinaci elektromotoru a spalovacího motoru. Hybridní pohony jsou využívány především v silniční a železniční dopravě.

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Hybridní pohon ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Hybridní pohon na Google.cz

Najít pojem Hybridní pohon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Hybridní pohon ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Hybridní pohon ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hybridní pohon ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hybridní pohon například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Hybridní pohon? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hybridní pohon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hybridní pohon, odpověď na dotaz co je to Hybridní pohon?. Víte např. kdo to je Nela Boudová? Znáte a víte kdo je Žárlivec? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Technika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.