Co je to?
Výraz, termín, definice slova Energetický štítek. Co znamená odborný pojem Energetický štítek z kategorie Stavebnictví?

Co je to Energetický štítek? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Energetický štítek

Energetický štítek je pojem používaný k označení energetické náročnosti spotřebičů. Barevným symbolem znázorňuje zařazení spotřebiče do třídy energetické náročnosti. Stupeň spotřeby energie je na energetickém štítku vyjádřen písmenem.
Pojem energetický štítek se často používá i v souvislosti s energetickou náročností budovy, zde však označuje pouze vlastnosti stavebních konstrukcí oddělujících budovu od vnějšího prostředí.


Co je to Energetický štítek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Energetický štítek. Co znamená odborný pojem Energetický štítek z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Energetický štítek je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: slovo, formulace, stavebnictví, Energetický štítek, popis, co to je, definice, pojem, názvosloví, význam pojmu, co znamená, lexikon, význam slova, informace, vysvětlení, termín, odborný výraz, slovník


Pojem Energetický štítek je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Energetický štítek? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Energetický štítek je označení elektrických spotřebičů a nově také budov, který označuje energetickou náročnost. Jedná se o spotřebu elektrické energie, vody, objem vyprodukovaných emisí, hlučnosti apod. Domácí spotřebiče je v Evropské unii povinné energetickými štítky označovat od roku 2001. U budov institut energetického štítku zanikl s novelou zákona o hospodaření energií, která vstoupila v platnost 1.1.2013. Jednalo se o tzv. Energetický štítek obálky budovy. Nové budovy (a budovy stávající v různých případech) označuje tzv. Průkaz energetické náročnosti budovy (v médiích mylně uváděný jako "energetický štítek"). Postupně jej budou muset mít téměř všechny budovy, a to do roku 2019.

Více informací o pojmu Energetický štítek lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Energetický štítek ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Energetický štítek na Google.cz

Vyhledat termín Energetický štítek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Energetický štítek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Energetický štítek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Energetický štítek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Energetický štítek například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Energetický štítek? resp. jaká je definice termínu Energetický štítek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Energetický štítek, odpověď na dotaz co je to Energetický štítek?. Víte např. kdo to je Produkční? Znáte a víte kdo je Sviňák? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Energetický štítek hledat i v jiných kategoriích (než stavebnictví) U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.