Co je to?
Definice odborného termínu, slova Energetický štítek. Co znamená pojem Energetický štítek z kategorie Stavebnictví?

Co je Energetický štítek? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Energetický štítek?

Energetický štítek je pojem používaný k označení energetické náročnosti spotřebičů. Barevným symbolem znázorňuje zařazení spotřebiče do třídy energetické náročnosti. Stupeň spotřeby energie je na energetickém štítku vyjádřen písmenem.
Pojem energetický štítek se často používá i v souvislosti s energetickou náročností budovy, zde však označuje pouze vlastnosti stavebních konstrukcí oddělujících budovu od vnějšího prostředí.


Co je to Energetický štítek? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Energetický štítek. Co znamená pojem Energetický štítek z kategorie Stavebnictví?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Energetický štítek patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: informace, přesný význam, popis, stavebnictví, definice, formulace, odborný výraz, co je to Energetický štítek?, definice pojmu, terminologie, co znamená, význam slova, co to je, lexikon, přesný výraz, stavebnictví, vysvětlení, odborné názvosloví


Pojem Energetický štítek je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Energetický štítek? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Energetický štítek je označení elektrických spotřebičů a nově také budov, který označuje energetickou náročnost. Jedná se o spotřebu elektrické energie, vody, objem vyprodukovaných emisí, hlučnosti apod. Domácí spotřebiče je v Evropské unii povinné energetickými štítky označovat od roku 2001. U budov institut energetického štítku zanikl s novelou zákona o hospodaření energií, která vstoupila v platnost 1.1.2013. Jednalo se o tzv. Energetický štítek obálky budovy. Nové budovy (a budovy stávající v různých případech) označuje tzv. Průkaz energetické náročnosti budovy (v médiích mylně uváděný jako "energetický štítek"). Postupně jej budou muset mít téměř všechny budovy, a to do roku 2019.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Energetický štítek ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Energetický štítek ve Wikimedia Commons

Najít heslo Energetický štítek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Energetický štítek na Google.cz

Najít termín Energetický štítek ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Energetický štítek ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Energetický štítek například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Energetický štítek? resp. co se skrývá pod slovem Energetický štítek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Energetický štítek, odpověď na dotaz co je to Energetický štítek?. Víte např. kdo to je Leonardo DiCaprio? Znáte a víte kdo je Přizdisráč? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Energetický štítek hledat i v jiných kategoriích (než stavebnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.