Co je to?
Výraz, termín, definice slova Energetický štítek. Co znamená odborný pojem Energetický štítek z kategorie Stavebnictví?

Co je to Energetický štítek? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Energetický štítek?

Energetický štítek je pojem používaný k označení energetické náročnosti spotřebičů. Barevným symbolem znázorňuje zařazení spotřebiče do třídy energetické náročnosti. Stupeň spotřeby energie je na energetickém štítku vyjádřen písmenem.
Pojem energetický štítek se často používá i v souvislosti s energetickou náročností budovy, zde však označuje pouze vlastnosti stavebních konstrukcí oddělujících budovu od vnějšího prostředí.


Co je to Energetický štítek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Energetický štítek. Co znamená odborný pojem Energetický štítek z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Energetický štítek s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Energetický štítek patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: co znamená, co je to Energetický štítek?, informace, heslo, terminus technicus, slovo, význam, odborné názvosloví, význam pojmu, synonymum, terminologie, odborný výraz, slovník, definice, přesný výraz, pojem, termín, vysvětlení


Pojem Energetický štítek je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Energetický štítek píše následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Energetický štítek je označení elektrických spotřebičů a nově také budov, který označuje energetickou náročnost. Jedná se o spotřebu elektrické energie, vody, objem vyprodukovaných emisí, hlučnosti apod. Domácí spotřebiče je v Evropské unii povinné energetickými štítky označovat od roku 2001. U budov institut energetického štítku zanikl s novelou zákona o hospodaření energií, která vstoupila v platnost 1.1.2013. Jednalo se o tzv. Energetický štítek obálky budovy. Nové budovy (a budovy stávající v různých případech) označuje tzv. Průkaz energetické náročnosti budovy (v médiích mylně uváděný jako "energetický štítek"). Postupně jej budou muset mít téměř všechny budovy, a to do roku 2019.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít termín Energetický štítek ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Energetický štítek ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Energetický štítek ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Energetický štítek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Energetický štítek ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Energetický štítek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Energetický štítek například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Energetický štítek? resp. co označuje slovo Energetický štítek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Energetický štítek, odpověď na dotaz co je to Energetický štítek?. Víte např. kdo to je Gerald Ford? Znáte a víte kdo je Obr? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.