Co je to?
Výraz, termín, definice slova Energetický štítek. Co znamená odborný pojem Energetický štítek z kategorie Stavebnictví?

Co je Energetický štítek?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Energetický štítek

Energetický štítek je pojem používaný k označení energetické náročnosti spotřebičů. Barevným symbolem znázorňuje zařazení spotřebiče do třídy energetické náročnosti. Stupeň spotřeby energie je na energetickém štítku vyjádřen písmenem.
Pojem energetický štítek se často používá i v souvislosti s energetickou náročností budovy, zde však označuje pouze vlastnosti stavebních konstrukcí oddělujících budovu od vnějšího prostředí.


Co je to Energetický štítek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Energetický štítek. Co znamená odborný pojem Energetický štítek z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Energetický štítek? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Energetický štítek je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, pojem, synonymum, význam pojmu, termín, heslo, stavebnictví, Energetický štítek, formulace, přesný výraz, co to je, význam, definice, slovník, lexikon, přesný význam, názvosloví, co je to Energetický štítek?


Pojem Energetický štítek je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Energetický štítek? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Energetický štítek je označení elektrických spotřebičů a nově také budov, který označuje energetickou náročnost. Jedná se o spotřebu elektrické energie, vody, objem vyprodukovaných emisí, hlučnosti apod. Domácí spotřebiče je v Evropské unii povinné energetickými štítky označovat od roku 2001. U budov institut energetického štítku zanikl s novelou zákona o hospodaření energií, která vstoupila v platnost 1.1.2013. Jednalo se o tzv. Energetický štítek obálky budovy. Nové budovy (a budovy stávající v různých případech) označuje tzv. Průkaz energetické náročnosti budovy (v médiích mylně uváděný jako "energetický štítek"). Postupně jej budou muset mít téměř všechny budovy, a to do roku 2019.

Linky na další online zdroje

Hledat termín Energetický štítek na Google obrázcích

Vyhledat pojem Energetický štítek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Energetický štítek ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Energetický štítek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Energetický štítek na Google.cz

Hledat frázi Energetický štítek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Energetický štítek například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte jaký je přesný význam slova Energetický štítek? resp. jaká je definice termínu Energetický štítek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Energetický štítek, odpověď na dotaz co je to Energetický štítek?. Víte např. kdo to je Oldo Hlaváček? Znáte a víte kdo je Sráč? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než stavebnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.