Co je to?
Výraz, termín, definice slova Energetický štítek. Co znamená odborný pojem Energetický štítek z kategorie Stavebnictví?

Co je to Energetický štítek? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Energetický štítek

Energetický štítek je pojem používaný k označení energetické náročnosti spotřebičů. Barevným symbolem znázorňuje zařazení spotřebiče do třídy energetické náročnosti. Stupeň spotřeby energie je na energetickém štítku vyjádřen písmenem.
Pojem energetický štítek se často používá i v souvislosti s energetickou náročností budovy, zde však označuje pouze vlastnosti stavebních konstrukcí oddělujících budovu od vnějšího prostředí.


Co je to Energetický štítek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Energetický štítek. Co znamená odborný pojem Energetický štítek z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Energetický štítek je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, termín, wiki, odborné názvosloví, Stavebnictví, lexikon, slovník, terminologie, význam slova, přesný výraz, význam pojmu, slovo, co to je, odborný výraz, Stavebnictví, význam, co je to Energetický štítek?


Pojem Energetický štítek je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Energetický štítek?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Energetický štítek je označení elektrických spotřebičů a nově také budov, který označuje energetickou náročnost. Jedná se o spotřebu elektrické energie, vody, objem vyprodukovaných emisí, hlučnosti apod. Domácí spotřebiče je v Evropské unii povinné energetickými štítky označovat od roku 2001. U budov institut energetického štítku zanikl s novelou zákona o hospodaření energií, která vstoupila v platnost 1.1.2013. Jednalo se o tzv. Energetický štítek obálky budovy. Nové budovy (a budovy stávající v různých případech) označuje tzv. Průkaz energetické náročnosti budovy (v médiích mylně uváděný jako "energetický štítek"). Postupně jej budou muset mít téměř všechny budovy, a to do roku 2019.

Pro více informací o heslu Energetický štítek zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat heslo Energetický štítek ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Energetický štítek na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Energetický štítek ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Energetický štítek ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Energetický štítek na Google.cz

Najít výraz Energetický štítek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Energetický štítek například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Energetický štítek? resp. jaký je význam slova Energetický štítek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Energetický štítek, odpověď na dotaz co je to Energetický štítek?. Víte např. kdo to je Karel Čapek? Znáte a víte kdo je Obr? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.