Co je to?
Výraz, termín, definice slova Energetický štítek. Co znamená odborný pojem Energetický štítek z kategorie Stavebnictví?

Co je to Energetický štítek? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Energetický štítek

Energetický štítek je pojem používaný k označení energetické náročnosti spotřebičů. Barevným symbolem znázorňuje zařazení spotřebiče do třídy energetické náročnosti. Stupeň spotřeby energie je na energetickém štítku vyjádřen písmenem.
Pojem energetický štítek se často používá i v souvislosti s energetickou náročností budovy, zde však označuje pouze vlastnosti stavebních konstrukcí oddělujících budovu od vnějšího prostředí.


Co je to Energetický štítek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Energetický štítek. Co znamená odborný pojem Energetický štítek z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Energetický štítek sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Energetický štítek je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: formulace, odborný výraz, co to je, vysvětlení, pojem, přesný výraz, význam, odborné názvosloví, informace, termín, stavebnictví, heslo, slovník, přesný význam, synonymum, názvosloví, wiki, slovo


Pojem Energetický štítek je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Energetický štítek?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Energetický štítek je označení elektrických spotřebičů a nově také budov, který označuje energetickou náročnost. Jedná se o spotřebu elektrické energie, vody, objem vyprodukovaných emisí, hlučnosti apod. Domácí spotřebiče je v Evropské unii povinné energetickými štítky označovat od roku 2001. U budov institut energetického štítku zanikl s novelou zákona o hospodaření energií, která vstoupila v platnost 1.1.2013. Jednalo se o tzv. Energetický štítek obálky budovy. Nové budovy (a budovy stávající v různých případech) označuje tzv. Průkaz energetické náročnosti budovy (v médiích mylně uváděný jako "energetický štítek"). Postupně jej budou muset mít téměř všechny budovy, a to do roku 2019.

Pro další informace o termínu Energetický štítek zkuste tyto odkazy

Najít heslo Energetický štítek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Energetický štítek ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Energetický štítek na Youtube

Hledat výraz Energetický štítek na Google.cz

Hledat heslo Energetický štítek ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Energetický štítek ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Energetický štítek například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Energetický štítek? resp. co se skrývá pod slovem Energetický štítek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Energetický štítek, odpověď na dotaz co je to Energetický štítek?. Víte např. kdo to je Barbora Kodetová? Znáte a víte kdo je Srágora? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než stavebnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.