Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Didaktický test. Co znamená pojem Didaktický test z kategorie Školství?

Co je Didaktický test?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Didaktický test?

Didaktický test patří k nástrojům systematického ověřování výsledků vyučování. Zaměřuje se na zjištění úrovně zvládnutí učiva a je určen určité skupině osob. Má předem stanovená pravidla pro navržení, ověření, hodnocení a interpretaci.
Didaktický test je složen z testových úloh. Tvůrci testu bývají odborníci na daný předmět, psychologové a pedagogové. Tito odborníci se musejí umět vcítit do myšlení a činností žáků. Do testů jsou zařazeny různé typy úloh – otevřené i uzavřené.


Co je to Didaktický test? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Didaktický test. Co znamená pojem Didaktický test z kategorie Školství?

Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Didaktický test? Potom se o definici podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Didaktický test se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: přesný význam, názvosloví, termín, terminologie, lexikon, popis, informace, co je to Didaktický test?, význam slova, Školství, význam, Didaktický test, wiki, synonymum, co to je, heslo, definice, definice pojmu


Pojem Didaktický test je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Didaktický test?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Didaktický test (anglicky Achievement test) je nástroj systematického zjišťování (měření) výsledků výuky. Jedná se o zkoušku, která se orientuje na objektivní zjišťování úrovně zvládnutí učiva u určité skupiny osob. Od jiné zkoušky se liší tím, že je navrhován, ověřován, hodnocen a interpretován podle předem stanovených pravidel.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat slovo Didaktický test ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Didaktický test ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Didaktický test ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Didaktický test ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Didaktický test na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Didaktický test ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Didaktický test například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Didaktický test? resp. jaká je definice termínu Didaktický test? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Didaktický test, odpověď na dotaz co je to Didaktický test?. Víte např. kdo to je Koroner? Znáte a víte kdo je Zdeněk Hřib? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Didaktický test v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je Školství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Školství, studentky, didaktický test, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.