Co je to?
Výraz, termín, definice slova Didaktický test. Co znamená odborný pojem Didaktický test z kategorie Školství?

Co je to Didaktický test? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Didaktický test?

Didaktický test patří k nástrojům systematického ověřování výsledků vyučování. Zaměřuje se na zjištění úrovně zvládnutí učiva a je určen určité skupině osob. Má předem stanovená pravidla pro navržení, ověření, hodnocení a interpretaci.
Didaktický test je složen z testových úloh. Tvůrci testu bývají odborníci na daný předmět, psychologové a pedagogové. Tito odborníci se musejí umět vcítit do myšlení a činností žáků. Do testů jsou zařazeny různé typy úloh – otevřené i uzavřené.


Co je to Didaktický test? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Didaktický test. Co znamená odborný pojem Didaktický test z kategorie Školství?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Didaktický test patří do sekce Školství

Klíčová slova: názvosloví, pojem, Školství, odborný výraz, wiki, definice, vysvětlení, Didaktický test, formulace, termín, slovník, co je to Didaktický test?, přesný výraz, synonymum, význam, definice pojmu, popis, Školství


Pojem Didaktický test je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Didaktický test? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Didaktický test (anglicky Achievement test) je nástroj systematického zjišťování (měření) výsledků výuky. Jedná se o zkoušku, která se orientuje na objektivní zjišťování úrovně zvládnutí učiva u určité skupiny osob. Od jiné zkoušky se liší tím, že je navrhován, ověřován, hodnocen a interpretován podle předem stanovených pravidel.

Další zdroje informací o slovu Didaktický test

Zkusit najít slovo Didaktický test ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Didaktický test ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Didaktický test ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Didaktický test ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Didaktický test ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Didaktický test ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Didaktický test například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Didaktický test? resp. jaký je význam slova Didaktický test? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Didaktický test, odpověď na dotaz co je to Didaktický test?. Víte např. kdo to je Exekutor? Znáte a víte kdo je Džambulka? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Školství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.