Co je to?
Výraz, termín, definice slova Didaktický test. Co znamená odborný pojem Didaktický test z kategorie Školství?

Co je to Didaktický test? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Didaktický test?

Didaktický test patří k nástrojům systematického ověřování výsledků vyučování. Zaměřuje se na zjištění úrovně zvládnutí učiva a je určen určité skupině osob. Má předem stanovená pravidla pro navržení, ověření, hodnocení a interpretaci.
Didaktický test je složen z testových úloh. Tvůrci testu bývají odborníci na daný předmět, psychologové a pedagogové. Tito odborníci se musejí umět vcítit do myšlení a činností žáků. Do testů jsou zařazeny různé typy úloh – otevřené i uzavřené.


Co je to Didaktický test? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Didaktický test. Co znamená odborný pojem Didaktický test z kategorie Školství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Didaktický test sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Didaktický test je v kategorii Školství

Klíčová slova: Školství, přesný výraz, přesný význam, terminus technicus, význam pojmu, pojem, co to je, synonymum, heslo, co je to Didaktický test?, co znamená, slovo, názvosloví, odborné názvosloví, lexikon, popis, informace, význam


Pojem Didaktický test je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Didaktický test? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Didaktický test (anglicky Achievement test) je nástroj systematického zjišťování (měření) výsledků výuky. Jedná se o zkoušku, která se orientuje na objektivní zjišťování úrovně zvládnutí učiva u určité skupiny osob. Od jiné zkoušky se liší tím, že je navrhován, ověřován, hodnocen a interpretován podle předem stanovených pravidel.

Pro více informací o heslu Didaktický test zkuste navštívit tyto odkazy

Najít pojem Didaktický test ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Didaktický test ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Didaktický test ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Didaktický test ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Didaktický test ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Didaktický test ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Didaktický test například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Didaktický test? resp. jaký je význam slova Didaktický test? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Didaktický test, odpověď na dotaz co je to Didaktický test?. Víte např. kdo to je Antonín Dvořák? Znáte a víte kdo je Marxista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Školství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.