Co je to?
Odborný výraz, definice slova Didaktický test. Co znamená pojem Didaktický test z kategorie Školství?

Co je to Didaktický test? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Didaktický test?

Didaktický test patří k nástrojům systematického ověřování výsledků vyučování. Zaměřuje se na zjištění úrovně zvládnutí učiva a je určen určité skupině osob. Má předem stanovená pravidla pro navržení, ověření, hodnocení a interpretaci.
Didaktický test je složen z testových úloh. Tvůrci testu bývají odborníci na daný předmět, psychologové a pedagogové. Tito odborníci se musejí umět vcítit do myšlení a činností žáků. Do testů jsou zařazeny různé typy úloh – otevřené i uzavřené.


Co je to Didaktický test? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Didaktický test. Co znamená pojem Didaktický test z kategorie Školství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Didaktický test můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Didaktický test je v sekci Školství

Klíčová slova: formulace, přesný význam, slovník, Didaktický test, co to je, přesný výraz, Školství, odborné názvosloví, definice, význam slova, odborný výraz, význam pojmu, popis, Školství, synonymum, informace, slovo, co znamená


Pojem Didaktický test je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Didaktický test?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Didaktický test (anglicky Achievement test) je nástroj systematického zjišťování (měření) výsledků výuky. Jedná se o zkoušku, která se orientuje na objektivní zjišťování úrovně zvládnutí učiva u určité skupiny osob. Od jiné zkoušky se liší tím, že je navrhován, ověřován, hodnocen a interpretován podle předem stanovených pravidel.

Pro více informací o heslu Didaktický test zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Didaktický test ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Didaktický test ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Didaktický test ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Didaktický test ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Didaktický test ve Wikimedia Commons

Najít slovo Didaktický test ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Didaktický test například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Didaktický test? resp. co znamená výraz Didaktický test? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Didaktický test, odpověď na dotaz co je to Didaktický test?. Víte např. kdo to je Fryderyk Chopin? Znáte a víte kdo je Richard Carapaz? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie Školství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.