Co je to?
Výraz, termín, definice slova Didaktický test. Co znamená odborný pojem Didaktický test z kategorie Školství?

Co je to Didaktický test? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Didaktický test?

Didaktický test patří k nástrojům systematického ověřování výsledků vyučování. Zaměřuje se na zjištění úrovně zvládnutí učiva a je určen určité skupině osob. Má předem stanovená pravidla pro navržení, ověření, hodnocení a interpretaci.
Didaktický test je složen z testových úloh. Tvůrci testu bývají odborníci na daný předmět, psychologové a pedagogové. Tito odborníci se musejí umět vcítit do myšlení a činností žáků. Do testů jsou zařazeny různé typy úloh – otevřené i uzavřené.


Co je to Didaktický test? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Didaktický test. Co znamená odborný pojem Didaktický test z kategorie Školství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Didaktický test? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Didaktický test je v kategorii Školství

Klíčová slova: přesný význam, pojem, Didaktický test, co to je, co je to Didaktický test?, názvosloví, Školství, přesný výraz, slovo, vysvětlení, termín, význam pojmu, slovník, wiki, odborné názvosloví, informace, lexikon, terminus technicus


Pojem Didaktický test je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Didaktický test? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Didaktický test (anglicky Achievement test) je nástroj systematického zjišťování (měření) výsledků výuky. Jedná se o zkoušku, která se orientuje na objektivní zjišťování úrovně zvládnutí učiva u určité skupiny osob. Od jiné zkoušky se liší tím, že je navrhován, ověřován, hodnocen a interpretován podle předem stanovených pravidel.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Didaktický test ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Didaktický test ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Didaktický test ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Didaktický test ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Didaktický test ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Didaktický test ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Didaktický test například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Didaktický test? resp. co přesně znamená slovo Didaktický test? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Didaktický test, odpověď na dotaz co je to Didaktický test?. Víte např. kdo to je Pobuda? Znáte a víte kdo je Thálie? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Školství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.