Co je to?
Definice výrazu Sekt. Co znamená odborný pojem Sekt z kategorie Nápoje?

Co to je Sekt? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Sekt?

Sekt, označovaný také jako šumivé víno, je jedním z druhů alkoholických nápojů. Připravuje se procesem primárního nebo sekundárního kvašení vína či moštu. Jde o typ nápoje šumivého, který se plní do lahví ze skla a uzavírá se korkovým nebo umělohmotným špuntem. Ten lze z lahve vytlačit s pomocí tlaku samotného sektu. Sekt nelze zaměňovat se šampaňským vínem.
Druhy sektu se liší obsahem cukru na litr. Vyrábí se ze suchého vína s větší kyselostí. Výroba probíhá ve dvou fázích. Nejdříve se lisují hrozny, nevzniknou tak třísloviny a oxidantní látky. Kvašení pak probíhá v láhvích nebo v tancích. Kvašení v lahvích je složitější, víno musí zrát poměrně dlouhou dobu.


Co je to Sekt? Význam slova, termín, Definice výrazu Sekt. Co znamená odborný pojem Sekt z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Sekt můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Sekt je v kategorii nápoje

Klíčová slova: pojem, slovo, přesný výraz, heslo, informace, co znamená, význam pojmu, formulace, odborné názvosloví, nápoje, co je to Sekt?, termín, názvosloví, definice pojmu, přesný význam, nápoje, slovník, odborný výraz


Pojem Sekt je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Sekt?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Sekt či někdy také šumivé víno je označení alkoholického nápoje, které je vyráběno primárním či sekundárním kvašením vína a nebo moštu. Sekt je šumivý nápoj, který je skladován ve skleněných láhvích s korkovým a nebo plastovým uzávěrem, jejž je možné tlakem sektu vytlačit z láhve.
Označení sekt je převzato z Německa, kde bylo používáno od 18. století. Název sekt je občas zaměňován s názvem šampaňské víno, kterým se ale mohou honosit pouze vína z francouzské oblasti Champagne. Od roku 1908 se totiž jedná o chráněnou značku. Dalšími šumivými víny jsou španělská cava, italské prosecco, lambrusco, asti spumante.

Linky na další online zdroje

Najít výraz Sekt ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Sekt ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sekt ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Sekt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sekt ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Sekt ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Sekt například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Sekt? resp. jaká je definice termínu Sekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sekt, odpověď na dotaz co je to Sekt?. Víte např. kdo to je Facilitátor? Znáte a víte kdo je Outsider? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nápoje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?