Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Skript. Co znamená pojem Skript z kategorie Software?

Co to je Skript? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Skript?

Výraz skript označuje program - posloupnost příkazů uloženou v podobě textové souboru. Nejčastěji se jedná o shellový skript složený z unixových příkazů (přípona .sh) nebo o dávkový soubor složený z příkazů DOSu spustitelný z Windows (přípona .bat). Skripty se používají i při vytváření webových stránek - skripty v jazyce php, javascripty apod.


Co je to Skript? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Skript. Co znamená pojem Skript z kategorie Software?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Skript s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Skript patří do kategorie software

Klíčová slova: popis, vysvětlení, lexikon, software, terminus technicus, přesný výraz, co je to Skript?, wiki, synonymum, terminologie, význam slova, odborný výraz, termín, Skript, heslo, formulace, informace, slovník


Pojem Skript je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Skript? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Skript je počítačový program napsaný ve skriptovacím, nebo obecněji interpretovaném, programovacím jazyce. V unixových operačních systémech obvykle začíná řádkem obsahujícím Shebang (Unix), aby systém věděl, jaký program má být použit pro jeho interpretaci. Na rozdíl od binárních programů jsou skripty spustitelné na počítači s libovolnou architekturou, pokud obsahuje interpret pro příslušný jazyk.

Hledejte pojem Skript v následujících vyhledávačích

Najít heslo Skript na Google.cz

Najít výraz Skript ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Skript ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skript ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Skript na Youtube

Hledat slovo Skript ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Skript například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Skript? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Skript? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skript, odpověď na dotaz co je to Skript?. Víte např. kdo to je Martin Baxa? Znáte a víte kdo je Tkadlec? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než software). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.