Co je to?
Odborný výraz, definice slova Skript. Co znamená slovo Skript z kategorie Software?

Co je Skript?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Skript?

Výraz skript označuje program - posloupnost příkazů uloženou v podobě textové souboru. Nejčastěji se jedná o shellový skript složený z unixových příkazů (přípona .sh) nebo o dávkový soubor složený z příkazů DOSu spustitelný z Windows (přípona .bat). Skripty se používají i při vytváření webových stránek - skripty v jazyce php, javascripty apod.


Co je to Skript? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Skript. Co znamená slovo Skript z kategorie Software?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Skript patří do kategorie software

Klíčová slova: význam pojmu, termín, synonymum, terminus technicus, Skript, slovník, terminologie, wiki, význam slova, odborné názvosloví, formulace, co znamená, lexikon, definice pojmu, slovo, přesný význam, vysvětlení, definice


Pojem Skript je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Skript? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Skript je počítačový program napsaný ve skriptovacím, nebo obecněji interpretovaném, programovacím jazyce. V unixových operačních systémech obvykle začíná řádkem obsahujícím Shebang (Unix), aby systém věděl, jaký program má být použit pro jeho interpretaci. Na rozdíl od binárních programů jsou skripty spustitelné na počítači s libovolnou architekturou, pokud obsahuje interpret pro příslušný jazyk.

Hledejte výraz Skript v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skript ve Wikimedia Commons

Najít heslo Skript ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Skript na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Skript na Youtube

Hledat heslo Skript ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Skript na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Skript například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Skript? resp. co je to Skript? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skript, odpověď na dotaz co je to Skript?. Víte např. kdo to je Herodes Veliký? Znáte a víte kdo je Dělník? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než software). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, Futuristické appky, skript, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.