Co je to?
Výraz, termín, definice slova Skript. Co znamená odborný pojem Skript z kategorie Software?

Co je to Skript? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Skript?

Výraz skript označuje program - posloupnost příkazů uloženou v podobě textové souboru. Nejčastěji se jedná o shellový skript složený z unixových příkazů (přípona .sh) nebo o dávkový soubor složený z příkazů DOSu spustitelný z Windows (přípona .bat). Skripty se používají i při vytváření webových stránek - skripty v jazyce php, javascripty apod.


Co je to Skript? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Skript. Co znamená odborný pojem Skript z kategorie Software?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Skript se nachází v kategorii software

Klíčová slova: názvosloví, význam slova, termín, wiki, definice pojmu, přesný význam, lexikon, odborné názvosloví, slovo, odborný výraz, terminologie, význam pojmu, terminus technicus, přesný výraz, popis, pojem, formulace, vysvětlení


Pojem Skript je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Skript? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Skript je počítačový program napsaný ve skriptovacím, nebo obecněji interpretovaném, programovacím jazyce. V unixových operačních systémech obvykle začíná řádkem obsahujícím Shebang (Unix), aby systém věděl, jaký program má být použit pro jeho interpretaci. Na rozdíl od binárních programů jsou skripty spustitelné na počítači s libovolnou architekturou, pokud obsahuje interpret pro příslušný jazyk.

Více informací o slovu Skript doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Skript na Youtube

Najít pojem Skript ve Wikislovníku

Najít termín Skript ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skript ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Skript ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Skript ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Skript například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Skript? resp. jaká je definice slova Skript? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skript, odpověď na dotaz co je to Skript?. Víte např. kdo to je Aleš Háma? Znáte a víte kdo je Sekerník? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je software. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.