Co je to?
Definice výrazu Skript. Co znamená odborný pojem Skript z kategorie Software?

Co to je Skript? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Skript

Výraz skript označuje program - posloupnost příkazů uloženou v podobě textové souboru. Nejčastěji se jedná o shellový skript složený z unixových příkazů (přípona .sh) nebo o dávkový soubor složený z příkazů DOSu spustitelný z Windows (přípona .bat). Skripty se používají i při vytváření webových stránek - skripty v jazyce php, javascripty apod.


Co je to Skript? Význam slova, termín, Definice výrazu Skript. Co znamená odborný pojem Skript z kategorie Software?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Skript můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Skript je v kategorii software

Klíčová slova: heslo, pojem, Skript, terminologie, přesný význam, popis, co to je, vysvětlení, lexikon, software, slovo, slovník, význam, termín, synonymum, definice pojmu, wiki, přesný výraz


Pojem Skript je v kategorii software, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Skript dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Skript je počítačový program napsaný ve skriptovacím, nebo obecněji interpretovaném, programovacím jazyce. V unixových operačních systémech obvykle začíná řádkem obsahujícím Shebang (Unix), aby systém věděl, jaký program má být použit pro jeho interpretaci. Na rozdíl od binárních programů jsou skripty spustitelné na počítači s libovolnou architekturou, pokud obsahuje interpret pro příslušný jazyk.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skript ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Skript na Google.cz

Vyhledat slovo Skript ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Skript na Youtube

Hledat slovo Skript ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skript ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Skript například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už víte co znamená slovo Skript? resp. co se skrývá pod slovem Skript? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skript, odpověď na dotaz co je to Skript?. Víte např. kdo to je Jiří VI? Znáte a víte kdo je Hajzl? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Skript i v jiné části webu než je kategorie software. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.