Co je to?
Odborný výraz, definice slova Atribut. Co znamená pojem Atribut z kategorie Latina?

Co je Atribut? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Atribut

Slovo atribut pochází z latinského slova attributum, které je odvozeno od slovesa attribuere, což znamená přidělit nebo připisovat. V latině se tento pojem používal k popisu toho, jakým způsobem jsou vlastnosti nebo charakteristiky přiděleny nebo připisovány určitému subjektu nebo entitě. V současném jazyce se termín atribut používá v různých oblastech, jako je lingvistika, filozofie, umění, programování a další. Slovo atribut se používá i v dalších souvislostech. V jazykovědě se atributem nazývá sloveso, přídavné jméno nebo jiný slovní druh, který popisuje nebo charakterizuje nějaký jiný prvek ve větě, obvykle podstatné jméno.
Atributy mohou sloužit k vyjádření vlastností, kvalit, vztahů nebo stavů toho, co je popsáno. Ve filozofii se atributem rozumí něco, co je přisuzováno subjektu nebo entitě a vypovídá o jejích vlastnostech či podstatě. V umění může být atributem označován charakteristický znak, který je spojen s určitou postavou, objektem nebo tématem. To může pomáhat identifikovat a charakterizovat to, co je zobrazeno v uměleckém díle. V programování se slovo atribut používá k popisu vlastností nebo charakteristik objektů v programovacím jazyce. Objekty mohou mít atributy, které určují jejich stav, vlastnosti nebo chování. Tento pojem má široké využití v různých oblastech lidské činnosti.


Co je to Atribut? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Atribut. Co znamená pojem Atribut z kategorie Latina?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Atribut doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Atribut se nachází v sekci latina

Klíčová slova: názvosloví, pojem, latina, latina, přesný výraz, wiki, synonymum, formulace, definice, vysvětlení, co to je, význam, definice pojmu, popis, přesný význam, Atribut, odborný výraz, co je to Atribut?


Pojem Atribut je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat slovo Atribut na Google.cz

Hledat videa s názvem Atribut na Youtube

Vyhledat výraz Atribut ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Atribut ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Atribut ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Atribut ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Atribut například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní již víte co znamená slovo Atribut? resp. co přesně označuje termín Atribut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atribut, odpověď na dotaz co je to Atribut?. Víte např. kdo to je Alan Tudyk? Znáte a víte kdo je Marek Kaleta? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je latina. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.