Co je to?
Definice výrazu Jaterní encefalopatie. Co znamená odborný pojem Jaterní encefalopatie z kategorie Lékařství?

Co je Jaterní encefalopatie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Jaterní encefalopatie?

Jaterní encefalopatie je důsledkem onemocnění jater. Dochází k poklesu výkonu mozku. Játra v těžkém stádiu onemocnění nezvládají dostatečně odstraňovat z krve toxiny. Ty se pak v krevním řečišti nahromadí a může dojít k poškození mozku. Jaterní encefalopatie má dvě základní formy, krátkodobou nebo dlouhodobou. Někdy hrozí i upadnutí do kómatu. Akutní forma se vyvíjí jako následek onemocnění jater v těžké formě. Postihuje hlavně lidi, kteří trpí dalšími chorobami, jako je virová nebo toxická hepatitida nebo Reyův syndrom. Někdy tento typ jaterní encefalopatie značí terminální selhání jater.
Jaterní encefalopatie chronická může být trvalým stavem nebo se opakovat. Pokud se jedná o opakující se formu, přicházejí epizody celoživotně a vyžadují stálou léčbu. Trvalý stav se vyskytuje u lidí, kterým léčba nepomáhá. U nich se vyskytují neurologické stavy. Jaterní encefalopatie se projevuje poruchami soustředění, obtíží s myšlením, ztrátou jemných pohybů rukou, zapomnětlivost, pomatenost, poruchy řeči, třes rukou a případné změny osobnosti.


Co je to Jaterní encefalopatie? Význam slova, termín, Definice výrazu Jaterní encefalopatie. Co znamená odborný pojem Jaterní encefalopatie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Jaterní encefalopatie můžete samozřejmě sdílet s dalšími lidmi na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Jaterní encefalopatie je v sekci lékařství

Klíčová slova: slovník, slovo, lexikon, pojem, termín, co znamená, význam pojmu, lékařství, heslo, co je to Jaterní encefalopatie?, význam slova, terminus technicus, formulace, přesný význam, terminologie, Jaterní encefalopatie, definice, vysvětlení


Pojem Jaterní encefalopatie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Jaterní encefalopatie

Vyhledat termín Jaterní encefalopatie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jaterní encefalopatie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Jaterní encefalopatie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Jaterní encefalopatie na Youtube

Zkusit najít heslo Jaterní encefalopatie ve Wikipedii

Zkusit najít Jaterní encefalopatie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaterní encefalopatie například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova Jaterní encefalopatie? resp. co znamená výraz Jaterní encefalopatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jaterní encefalopatie, odpověď na dotaz co je to Jaterní encefalopatie?. Víte např. kdo to je Ben Cristovao? Znáte a víte kdo je Aleš Opata? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.