Co je to?
Definice výrazu, termínu Jaterní encefalopatie. Co znamená odborný pojem Jaterní encefalopatie z kategorie Lékařství?

Co je Jaterní encefalopatie?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Jaterní encefalopatie?

Jaterní encefalopatie je důsledkem onemocnění jater. Dochází k poklesu výkonu mozku. Játra v těžkém stádiu onemocnění nezvládají dostatečně odstraňovat z krve toxiny. Ty se pak v krevním řečišti nahromadí a může dojít k poškození mozku. Jaterní encefalopatie má dvě základní formy, krátkodobou nebo dlouhodobou. Někdy hrozí i upadnutí do kómatu. Akutní forma se vyvíjí jako následek onemocnění jater v těžké formě. Postihuje hlavně lidi, kteří trpí dalšími chorobami, jako je virová nebo toxická hepatitida nebo Reyův syndrom. Někdy tento typ jaterní encefalopatie značí terminální selhání jater.
Jaterní encefalopatie chronická může být trvalým stavem nebo se opakovat. Pokud se jedná o opakující se formu, přicházejí epizody celoživotně a vyžadují stálou léčbu. Trvalý stav se vyskytuje u lidí, kterým léčba nepomáhá. U nich se vyskytují neurologické stavy. Jaterní encefalopatie se projevuje poruchami soustředění, obtíží s myšlením, ztrátou jemných pohybů rukou, zapomnětlivost, pomatenost, poruchy řeči, třes rukou a případné změny osobnosti.


Co je to Jaterní encefalopatie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Jaterní encefalopatie. Co znamená odborný pojem Jaterní encefalopatie z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Jaterní encefalopatie se známými na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Jaterní encefalopatie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: informace, vysvětlení, terminologie, názvosloví, terminus technicus, heslo, lexikon, odborný výraz, popis, pojem, Jaterní encefalopatie, slovo, význam pojmu, význam, lékařství, význam slova, co to je, formulace


Pojem Jaterní encefalopatie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Jaterní encefalopatie zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít frázi Jaterní encefalopatie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Jaterní encefalopatie na Google.cz

Zkusit najít Jaterní encefalopatie ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Jaterní encefalopatie na Youtube

Hledat termín Jaterní encefalopatie ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jaterní encefalopatie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaterní encefalopatie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní již víte jaký je význam slova Jaterní encefalopatie? resp. jaká je definice termínu Jaterní encefalopatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jaterní encefalopatie, odpověď na dotaz co je to Jaterní encefalopatie?. Víte např. kdo to je Michael Faraday? Znáte a víte kdo je Radim Uzel? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Medička v praxi, jaterní encefalopatie, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.