Co je to?
Odborný výraz, definice slova Viróza. Co znamená pojem Viróza z kategorie Nemoce?

Co je to Viróza? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Viróza

Viróza je onemocnění, které způsobují patogenní viry. Touto chorobou mohou onemocnět živočichové, rostliny, popřípadě může zasáhnout i bakterie. Viróza je příčinou mnohých závažných onemocnění, například chřipek, průjmových onemocnění, spalniček a podobně.
Pro člověka či živočichy může být viróza smrtelná. Při virovém onemocnění rostlin dochází ke značným hospodářským ztrátám.Proto je mnoho prostředků věnováno výzkumu a prevenci viróz.


Co je to Viróza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Viróza. Co znamená pojem Viróza z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Viróza? Potom se o definici podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Viróza se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, definice pojmu, terminus technicus, co je to Viróza?, informace, popis, názvosloví, odborný výraz, význam pojmu, co to je, pojem, wiki, heslo, přesný výraz, terminologie, Nemoce, lexikon, co znamená


Pojem Viróza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat pojem Viróza ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Viróza ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Viróza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Viróza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Viróza na Youtube

Najít výraz Viróza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Viróza například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Viróza? resp. co znamená slovo Viróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Viróza, odpověď na dotaz co je to Viróza?. Víte např. kdo to je Kristýna Plíšková? Znáte a víte kdo je Mikuláš Minář? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.