Co je to?
Odborný výraz, definice slova Viróza. Co znamená pojem Viróza z kategorie Nemoce?

Co je to Viróza? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Viróza

Viróza je onemocnění, které způsobují patogenní viry. Touto chorobou mohou onemocnět živočichové, rostliny, popřípadě může zasáhnout i bakterie. Viróza je příčinou mnohých závažných onemocnění, například chřipek, průjmových onemocnění, spalniček a podobně.
Pro člověka či živočichy může být viróza smrtelná. Při virovém onemocnění rostlin dochází ke značným hospodářským ztrátám.Proto je mnoho prostředků věnováno výzkumu a prevenci viróz.


Co je to Viróza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Viróza. Co znamená pojem Viróza z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Viróza) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Viróza patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: význam slova, heslo, Nemoce, informace, odborné názvosloví, termín, lexikon, pojem, popis, Viróza, co je to Viróza?, význam pojmu, přesný výraz, terminologie, definice, wiki, synonymum, odborný výraz


Pojem Viróza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Viróza doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Viróza ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Viróza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Viróza ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Viróza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Viróza ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Viróza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Viróza například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Viróza? resp. co vlastně znamená slovo Viróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Viróza, odpověď na dotaz co je to Viróza?. Víte např. kdo to je Adónis? Znáte a víte kdo je Mikuláš Minář? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.