Co je to?
Odborný výraz, definice slova Viróza. Co znamená pojem Viróza z kategorie Nemoce?

Co je to Viróza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Viróza

Viróza je onemocnění, které způsobují patogenní viry. Touto chorobou mohou onemocnět živočichové, rostliny, popřípadě může zasáhnout i bakterie. Viróza je příčinou mnohých závažných onemocnění, například chřipek, průjmových onemocnění, spalniček a podobně.
Pro člověka či živočichy může být viróza smrtelná. Při virovém onemocnění rostlin dochází ke značným hospodářským ztrátám.Proto je mnoho prostředků věnováno výzkumu a prevenci viróz.


Co je to Viróza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Viróza. Co znamená pojem Viróza z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Viróza můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Viróza je v sekci Nemoce

Klíčová slova: co to je, Nemoce, informace, terminologie, pojem, význam slova, co znamená, definice, termín, přesný výraz, co je to Viróza?, význam, slovo, wiki, odborné názvosloví, Nemoce, odborný výraz, heslo


Pojem Viróza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Viróza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Viróza ve Wikipedii

Vyhledat pojem Viróza ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Viróza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Viróza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Viróza ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Viróza například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Viróza? resp. jaký je přesný význam slova Viróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Viróza, odpověď na dotaz co je to Viróza?. Víte např. kdo to je Choreograf? Znáte a víte kdo je Mikuláš Minář? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.