Co je to?
Výraz, termín, definice slova Viróza. Co znamená odborný pojem Viróza z kategorie Nemoce?

Co je Viróza? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Viróza?

Viróza je onemocnění, které způsobují patogenní viry. Touto chorobou mohou onemocnět živočichové, rostliny, popřípadě může zasáhnout i bakterie. Viróza je příčinou mnohých závažných onemocnění, například chřipek, průjmových onemocnění, spalniček a podobně.
Pro člověka či živočichy může být viróza smrtelná. Při virovém onemocnění rostlin dochází ke značným hospodářským ztrátám.Proto je mnoho prostředků věnováno výzkumu a prevenci viróz.


Co je to Viróza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Viróza. Co znamená odborný pojem Viróza z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici pojmu Viróza sdílejte s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Viróza je v kategorii nemoce

Klíčová slova: nemoce, odborné názvosloví, přesný význam, co znamená, co je to Viróza?, synonymum, definice, vysvětlení, odborný výraz, formulace, význam pojmu, nemoce, terminologie, wiki, terminus technicus, význam slova, Viróza, pojem


Pojem Viróza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Viróza?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Virové onemocnění či viróza je choroba způsobená působením patogenních virů. Viry mohou napadat jak živočichy (včetně člověka) tak rostliny, některé napadají i bakterie. Celá řada virů způsobuje vážná lidská onemocnění: virová onemocnění dolních cest dýchacích (chřipka), AIDS, virem způsobené průjmy, ale i spalničky jsou na čelních místech ve statistikách úmrtnosti na infekční onemocnění. Mnohé způsobují obrovské ekonomické ztráty v zemědělství (namátkou virus Tungro zničí za jeden rok úrodu rýže za 1,5 mld. dolarů, dle Hull and Davies (1992)).

Další zdroje informací o slovu Viróza

Zkusit najít termín Viróza ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Viróza ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Viróza ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Viróza ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Viróza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Viróza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Viróza například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Viróza? resp. co přesně označuje termín Viróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Viróza, odpověď na dotaz co je to Viróza?. Víte např. kdo to je Mary Nótár? Znáte a víte kdo je David Gránský? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.