Co je to?
Výraz, termín, definice slova Správní řízení. Co znamená odborný pojem Správní řízení z kategorie Právo?

Co je to Správní řízení? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Správní řízení?

Správní řízení neboli správní proces je postup správního orgánu (úřadu). Jeho účelem je vydání rozhodnutí, jímž se v určité věci zakládají, mění nebo ruší práva anebo povinnosti jmenovitě určené osoby nebo jímž se v určité věci prohlašuje, že taková osoba práva nebo povinnosti má anebo nemá. Do správního řízení v širším slova smyslu je též zahrnován postup směřující k exekuci (nuceném výkonu) správního rozhodnutí, postup směřující k vydání vyjádření, osvědčení nebo sdělení, postup k uzavření veřejnoprávních smluv a postup směřující k vydání opatření obecné povahy.


Co je to Správní řízení? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Správní řízení. Co znamená odborný pojem Správní řízení z kategorie Právo?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Správní řízení se nachází v sekci právo

Klíčová slova: právo, význam slova, slovník, názvosloví, význam, heslo, terminologie, právo, definice pojmu, odborný výraz, formulace, lexikon, popis, terminus technicus, informace, význam pojmu, co je to Správní řízení?, synonymum


Pojem Správní řízení je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Správní řízení dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Správní řízení (též správní proces) je postup správního orgánu, jehož účelem je vydání rozhodnutí, jímž se v určité věci zakládají, mění nebo ruší práva anebo povinnosti jmenovitě určené osoby nebo jímž se v určité věci prohlašuje, že taková osoba práva nebo povinnosti má anebo nemá. Do správního řízení v širším slova smyslu je též zahrnován postup směřující k exekuci (nuceném výkonu) správního rozhodnutí, postup směřující k vydání vyjádření, osvědčení nebo sdělení, postup k uzavření veřejnoprávních smluv a postup směřující k vydání opatření obecné povahy.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat výraz Správní řízení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Správní řízení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Správní řízení na Google.cz

Zkusit najít výraz Správní řízení ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Správní řízení ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Správní řízení ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Správní řízení například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Správní řízení? resp. co se přesně ukrývá za slovem Správní řízení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Správní řízení, odpověď na dotaz co je to Správní řízení?. Víte např. kdo to je Charles Babbage? Znáte a víte kdo je Motovidlo? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než právo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.