Co je to?
Odborný výraz, definice slova Afasie. Co znamená pojem Afasie z kategorie Psychologie?

Co je Afasie? Význam slova

Co znamená termín Afasie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Afasie je pojmenování stavu, který nastane při poruše schopnosti mluvit a porozumět. Jde o fázi, kdy je tato schopnost již rozvinuta. K poškození dochází například při úrazech hlavy, nádorech v mozku, při cévní mozkové příhodě nebo degenerativním onemocnění. Místem poškození obvykle bývá levá hemisféra mozku. Afasie je typická především pro dospělé jedince, al někdy se vyskytne i u dětí a dospívajících. Je posuzována také jako jeden z časných příznaků onemocnění mozku. Míra postižení, závažnost i konkrétní projevy mohou být různé, závisí na rozsahu a místě, kde je mozek poškozen. Při poruše porozumění mluvenému projevu je omezena schopnost porozumění dlouhým větám, popřípadě nepochopení jednotlivých slov či nějak pozměněným tvarem slov.
Jedním z nejčastějších příznaků afasie je narušené pojmenování, kdy postižený nemže najít správná slova nebo je zaměňuje za jiná. Při vlastním projevu nedokáže některá slova vyslovit, někdy přestane úplně mluvit. Postižený nemusí svůj problém ihned vnímat, často je nutné speciální vyšetření. Afázii navíc provázejí i další poruchy, narušení schopnosti psaní, čtení či poznávání.


Co je to Afasie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Afasie. Co znamená pojem Afasie z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Afasie doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Afasie se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: význam pojmu, Afasie, definice, přesný význam, co to je, termín, terminologie, psychologie, slovo, co je to Afasie?, wiki, heslo, formulace, synonymum, význam slova, vysvětlení, popis, definice pojmu


Pojem Afasie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Afasie můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Afázie (afasie) (z řec. a-, záporka, a fémi, mluvím) je ztráta nebo porucha řeči, způsobená porušením řečových oblastí mozku. Vzniká jako následek úrazů hlavy, krvácení do mozku, nádorů,degenerativních či zánětlivých onemocnění nebo intoxikace. V Mezinárodní klasifikaci nemocí ICD-10 se označuje R47.0. Afázie jsou předmětem zájmu různých věd, zejména neurologie, foniatrie, neuropsychologie a neuropsychiatrie. V antické filosofii skepticismu afázie označovala stav mlčení, kdy se chtěl člověk zdržet hodnocení.

Další zdroje informací

Hledat frázi Afasie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Afasie ve Wikimedia Commons

Najít slovo Afasie ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Afasie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Afasie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Afasie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Afasie například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Afasie? resp. co se skrývá pod slovem Afasie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Afasie, odpověď na dotaz co je to Afasie?. Víte např. kdo to je Kateřina Kornová? Znáte a víte kdo je Eva Boušková? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Afasie v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je psychologie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.