Co je to?
Definice výrazu, termínu Protektor. Co znamená odborný pojem Protektor z kategorie Politika?

Co je to Protektor? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Protektor?

Protektor je obecně osoba nebo instituce, která poskytuje ochranu. Z historie je známý pojem protektorát. Ten označuje takovou formu státního zřízení, kdy je jeden autonomní stát pod správnou či ochranou jiného suverénního státu. To se děje buď prostřednictvím mezinárodní smlouvy, nebo jednostranným vyhlášením protektorátu ze strany silnějšího státu (Protektorát Čechy a Morava vyhlášený Německem za druhé světové války). Jedná se např. o mezistupeň mezi kolonií a suverénním státem - než země přejde z jedné fáze do druhé, dojde k fázi přechodné - protektorátu.


Co je to Protektor? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Protektor. Co znamená odborný pojem Protektor z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Protektor? s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Protektor je v sekci Politika

Klíčová slova: popis, informace, slovník, co to je, přesný výraz, definice pojmu, slovo, názvosloví, odborný výraz, heslo, terminus technicus, termín, lexikon, odborné názvosloví, formulace, přesný význam, Politika, pojem


Pojem Protektor je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Protektor? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Protektor (z lat. protector) je osoba nebo instituce, poskytující protekci, ochranu, tedy je to ochránce, ochranitel, příznivec, přímluvce, patron. Jeho činnost nebo její výsledek bývá nazývána protektorát.

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Protektor ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Protektor ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Protektor ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Protektor na Youtube

Vyhledat heslo Protektor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Protektor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Protektor například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Protektor? resp. jaký je přesný význam slova Protektor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Protektor, odpověď na dotaz co je to Protektor?. Víte např. kdo to je Lazebník? Znáte a víte kdo je Vlakvedoucí? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem