Co je to?
Definice výrazu, termínu Protektor. Co znamená odborný pojem Protektor z kategorie Politika?

Co je to Protektor? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Protektor

Protektor je obecně osoba nebo instituce, která poskytuje ochranu. Z historie je známý pojem protektorát. Ten označuje takovou formu státního zřízení, kdy je jeden autonomní stát pod správnou či ochranou jiného suverénního státu. To se děje buď prostřednictvím mezinárodní smlouvy, nebo jednostranným vyhlášením protektorátu ze strany silnějšího státu (Protektorát Čechy a Morava vyhlášený Německem za druhé světové války). Jedná se např. o mezistupeň mezi kolonií a suverénním státem - než země přejde z jedné fáze do druhé, dojde k fázi přechodné - protektorátu.


Co je to Protektor? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Protektor. Co znamená odborný pojem Protektor z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Protektor s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Protektor se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam slova, terminologie, slovo, Politika, co to je, pojem, význam, Protektor, definice, terminus technicus, Politika, co je to Protektor?, vysvětlení, přesný výraz, přesný význam, informace, heslo


Pojem Protektor je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Protektor? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Protektor (z lat. protector) je osoba nebo instituce, poskytující protekci, ochranu, tedy je to ochránce, ochranitel, příznivec, přímluvce, patron. Jeho činnost nebo její výsledek bývá nazývána protektorát.

Další informační zdroje o slovu Protektor

Hledat videa s názvem Protektor na Youtube

Hledat termín Protektor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Protektor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Protektor ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Protektor ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Protektor na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Protektor například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Protektor? resp. co znamená Protektor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Protektor, odpověď na dotaz co je to Protektor?. Víte např. kdo to je Ruchař? Znáte a víte kdo je Stevard? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem