Co je to?
Definice výrazu, termínu Protektor. Co znamená odborný pojem Protektor z kategorie Politika?

Co je to Protektor? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Protektor?

Protektor je obecně osoba nebo instituce, která poskytuje ochranu. Z historie je známý pojem protektorát. Ten označuje takovou formu státního zřízení, kdy je jeden autonomní stát pod správnou či ochranou jiného suverénního státu. To se děje buď prostřednictvím mezinárodní smlouvy, nebo jednostranným vyhlášením protektorátu ze strany silnějšího státu (Protektorát Čechy a Morava vyhlášený Německem za druhé světové války). Jedná se např. o mezistupeň mezi kolonií a suverénním státem - než země přejde z jedné fáze do druhé, dojde k fázi přechodné - protektorátu.


Co je to Protektor? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Protektor. Co znamená odborný pojem Protektor z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Protektor se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: Politika, význam slova, informace, heslo, wiki, terminus technicus, vysvětlení, definice pojmu, co je to Protektor?, slovník, pojem, přesný výraz, lexikon, co znamená, odborné názvosloví, Politika, význam, význam pojmu


Pojem Protektor je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Protektor? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Protektor (z lat. protector) je osoba nebo instituce, poskytující protekci, ochranu, tedy je to ochránce, ochranitel, příznivec, přímluvce, patron. Jeho činnost nebo její výsledek bývá nazývána protektorát.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo Protektor ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Protektor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Protektor ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Protektor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Protektor ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Protektor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Protektor například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Protektor? resp. co přesně znamená slovo Protektor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Protektor, odpověď na dotaz co je to Protektor?. Víte např. kdo to je Hédonista? Znáte a víte kdo je Vlakvedoucí? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Protektor hledat i v jiných kategoriích (než Politika) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem