Co je to?
Definice výrazu, termínu Protektor. Co znamená odborný pojem Protektor z kategorie Politika?

Co je to Protektor? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Protektor?

Protektor je obecně osoba nebo instituce, která poskytuje ochranu. Z historie je známý pojem protektorát. Ten označuje takovou formu státního zřízení, kdy je jeden autonomní stát pod správnou či ochranou jiného suverénního státu. To se děje buď prostřednictvím mezinárodní smlouvy, nebo jednostranným vyhlášením protektorátu ze strany silnějšího státu (Protektorát Čechy a Morava vyhlášený Německem za druhé světové války). Jedná se např. o mezistupeň mezi kolonií a suverénním státem - než země přejde z jedné fáze do druhé, dojde k fázi přechodné - protektorátu.


Co je to Protektor? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Protektor. Co znamená odborný pojem Protektor z kategorie Politika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Protektor je v kategorii Politika

Klíčová slova: odborný výraz, lexikon, význam pojmu, Politika, odborné názvosloví, přesný výraz, přesný význam, definice, terminus technicus, synonymum, význam, wiki, pojem, slovo, vysvětlení, co je to Protektor?, co znamená, terminologie


Pojem Protektor je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Protektor? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Protektor (z lat. protector) je osoba nebo instituce, poskytující protekci, ochranu, tedy je to ochránce, ochranitel, příznivec, přímluvce, patron. Jeho činnost nebo její výsledek bývá nazývána protektorát.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Protektor ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Protektor ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Protektor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Protektor ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Protektor ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Protektor ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Protektor například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Protektor? resp. co vlastně znamená slovo Protektor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Protektor, odpověď na dotaz co je to Protektor?. Víte např. kdo to je Pavol Habera? Znáte a víte kdo je Stevard? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Politika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem