Co je to?
Definice výrazu, termínu Laidó. Co znamená odborný pojem Laidó z kategorie Sport?

Co je to Laidó? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Laidó?

Laidó je pojmenování pro různé způsoby používané v japonském šermu. Jde o nácvik bleskových reakcí a také duševní rovnováhy. Tasení meče představuje okamžitou reakci na určitou situaci, kterou člověk zvládne přiměřenou obranou. Zablokuje a odrazí útok a poté zneškodní nepřítele. Musí se umět ubránit za jakékoliv situace, zareagovat na pohyb protivníka, tasit meč a seknout.
Jde o dosažení rovnováhy, harmonie s okolím. Pohyby musí být dokonale koordinovány, kromě techniky práce s mečem se cvičí dýchání, soustřední, trpělivost, pozornost, rozvážnost a klid i v případném ohrožení na životě. Trénink a vedení cvičence vede k utváření jeho osobnosti. Začíná se tréninkem s dřevěným mečem a tupou replikou, později se používá pravý meč šinken. Obvyklé je cvičení ve dvojici.


Co je to Laidó? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Laidó. Co znamená odborný pojem Laidó z kategorie Sport?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Laidó s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Laidó se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: formulace, pojem, definice, definice pojmu, význam pojmu, terminologie, synonymum, Sport, slovo, význam, co to je, termín, terminus technicus, informace, wiki, vysvětlení, heslo, Laidó


Pojem Laidó je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Laidó na Youtube

Hledat pojem Laidó ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Laidó na Google.cz

Vyhledat pojem Laidó ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Laidó ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Laidó ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Laidó například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Laidó? resp. co se přesně ukrývá za slovem Laidó? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Laidó, odpověď na dotaz co je to Laidó?. Víte např. kdo to je Farizej? Znáte a víte kdo je Geront? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Sport). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.