Co je to?
Výraz, termín, definice slova Osifikace. Co znamená odborný pojem Osifikace z kategorie Lékařství?

Co je to Osifikace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Osifikace

Osifikace se česky označuje jako kostnatění. To znamená postupnou přeměnu vaziva nebo chrupavek na kost. K osifikaci často dochází při hojení zlomenin nebo při růstu kostí. Pokud probíhá osifikace u dlouhých kostí, vyvíjí se nejdříve osifikační jádro, které se pak šíří k oběma koncům. Osifikční jádra se objeví i na obou koncích. Jádra se k sobě přiblíží, ale zůstává mezi nimi chrupavka, která umožňuje další růst kostí do délky. Tato růstová chrupavka se ztrácí v počátcích dospělosti. Osifikace může probíhat dvěma způsoby - kost vzniká z chrupavky nebo přímo z vaziva.


Co je to Osifikace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Osifikace. Co znamená odborný pojem Osifikace z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Osifikace patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, slovník, popis, lexikon, synonymum, pojem, co to je, terminologie, přesný význam, význam slova, lékařství, terminus technicus, co je to Osifikace?, heslo, odborné názvosloví, co znamená, definice, lékařství


Pojem Osifikace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Osifikace? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Osifikace, též kostnatění, je přeměna chrupavky či vaziva na kost. Probíhá při vývoji kostí i při hojení zlomeniny. Většina lidských kostí se vyvíjí a následně osifikuje na podkladě chrupavky (tzv. enchondrálně), menší část (např. klíční kost a část lebky) na podkladě vaziva (intramembranózně).

Další informace o pojmu Osifikace hledejte v níže uvedených zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Osifikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Osifikace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osifikace ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Osifikace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Osifikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Osifikace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Osifikace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Osifikace? resp. co vlastně znamená slovo Osifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osifikace, odpověď na dotaz co je to Osifikace?. Víte např. kdo to je Nadija Savčenková? Znáte a víte kdo je Richard Krajčo? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.