Co je to?
Odborný výraz, definice slova Osifikace. Co znamená pojem Osifikace z kategorie Lékařství?

Co je to Osifikace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Osifikace?

Osifikace se česky označuje jako kostnatění. To znamená postupnou přeměnu vaziva nebo chrupavek na kost. K osifikaci často dochází při hojení zlomenin nebo při růstu kostí. Pokud probíhá osifikace u dlouhých kostí, vyvíjí se nejdříve osifikační jádro, které se pak šíří k oběma koncům. Osifikční jádra se objeví i na obou koncích. Jádra se k sobě přiblíží, ale zůstává mezi nimi chrupavka, která umožňuje další růst kostí do délky. Tato růstová chrupavka se ztrácí v počátcích dospělosti. Osifikace může probíhat dvěma způsoby - kost vzniká z chrupavky nebo přímo z vaziva.


Co je to Osifikace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Osifikace. Co znamená pojem Osifikace z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Osifikace? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Osifikace patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: slovo, přesný výraz, odborné názvosloví, definice pojmu, terminus technicus, vysvětlení, význam, termín, terminologie, wiki, co je to Osifikace?, lexikon, heslo, pojem, synonymum, Lékařství, definice, co to je


Pojem Osifikace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Osifikace můžete dozvědět následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osifikace, též kostnatění, je přeměna chrupavky či vaziva na kost. Probíhá při vývoji kostí i při hojení zlomeniny. Většina lidských kostí se vyvíjí a následně osifikuje na podkladě chrupavky (tzv. enchondrálně), menší část (např. klíční kost a část lebky) na podkladě vaziva (intramembranózně).

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Osifikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Osifikace na Google.cz

Hledat pojem Osifikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Osifikace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Osifikace ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Osifikace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Osifikace například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Osifikace? resp. co znamená výraz Osifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osifikace, odpověď na dotaz co je to Osifikace?. Víte např. kdo to je Psychoterapeut? Znáte a víte kdo je Lenka Dusilová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.