Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Osifikace. Co znamená pojem Osifikace z kategorie Lékařství?

Co je Osifikace?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Osifikace?

Osifikace se česky označuje jako kostnatění. To znamená postupnou přeměnu vaziva nebo chrupavek na kost. K osifikaci často dochází při hojení zlomenin nebo při růstu kostí. Pokud probíhá osifikace u dlouhých kostí, vyvíjí se nejdříve osifikační jádro, které se pak šíří k oběma koncům. Osifikční jádra se objeví i na obou koncích. Jádra se k sobě přiblíží, ale zůstává mezi nimi chrupavka, která umožňuje další růst kostí do délky. Tato růstová chrupavka se ztrácí v počátcích dospělosti. Osifikace může probíhat dvěma způsoby - kost vzniká z chrupavky nebo přímo z vaziva.


Co je to Osifikace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Osifikace. Co znamená pojem Osifikace z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Osifikace s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Osifikace se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: co to je, význam slova, terminologie, definice pojmu, názvosloví, co je to Osifikace?, lékařství, Osifikace, význam, synonymum, terminus technicus, odborné názvosloví, definice, přesný význam, odborný výraz, wiki, přesný výraz, popis


Pojem Osifikace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Osifikace? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osifikace, též kostnatění, je přeměna chrupavky či vaziva na kost. Probíhá při vývoji kostí i při hojení zlomeniny. Většina lidských kostí se vyvíjí a následně osifikuje na podkladě chrupavky (tzv. enchondrálně), menší část (např. klíční kost a část lebky) na podkladě vaziva (intramembranózně).

Hledejte pojem Osifikace v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Osifikace na Youtube

Zkusit najít heslo Osifikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Osifikace ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Osifikace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Osifikace ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Osifikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Osifikace například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je význam slova Osifikace? resp. co se skrývá pod slovem Osifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osifikace, odpověď na dotaz co je to Osifikace?. Víte např. kdo to je Asketa? Znáte a víte kdo je Michal Hrůza? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Osifikace i v jiné části webu než je kategorie lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Futuristický inkubátor, osifikace, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.