Co je to?
Odborný výraz, definice slova Osifikace. Co znamená pojem Osifikace z kategorie Lékařství?

Co je to Osifikace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Osifikace

Osifikace se česky označuje jako kostnatění. To znamená postupnou přeměnu vaziva nebo chrupavek na kost. K osifikaci často dochází při hojení zlomenin nebo při růstu kostí. Pokud probíhá osifikace u dlouhých kostí, vyvíjí se nejdříve osifikační jádro, které se pak šíří k oběma koncům. Osifikční jádra se objeví i na obou koncích. Jádra se k sobě přiblíží, ale zůstává mezi nimi chrupavka, která umožňuje další růst kostí do délky. Tato růstová chrupavka se ztrácí v počátcích dospělosti. Osifikace může probíhat dvěma způsoby - kost vzniká z chrupavky nebo přímo z vaziva.


Co je to Osifikace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Osifikace. Co znamená pojem Osifikace z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Osifikace můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Osifikace je v sekci Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, pojem, co znamená, popis, slovník, význam slova, termín, co je to Osifikace?, terminus technicus, vysvětlení, Osifikace, slovo, význam, heslo, informace, co to je, přesný výraz, wiki


Pojem Osifikace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Osifikace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osifikace, též kostnatění, je přeměna chrupavky či vaziva na kost. Probíhá při vývoji kostí i při hojení zlomeniny. Většina lidských kostí se vyvíjí a následně osifikuje na podkladě chrupavky (tzv. enchondrálně), menší část (např. klíční kost a část lebky) na podkladě vaziva (intramembranózně).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat heslo Osifikace ve Wikislovníku

Najít termín Osifikace na Google.cz

Vyhledat pojem Osifikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Osifikace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Osifikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Osifikace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Osifikace například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Osifikace? resp. jaká je definice slova Osifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osifikace, odpověď na dotaz co je to Osifikace?. Víte např. kdo to je Domkář? Znáte a víte kdo je Yvonne Přenosilová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Osifikace i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.