Co je to?
Odborný výraz, definice slova Osifikace. Co znamená pojem Osifikace z kategorie Lékařství?

Co je to Osifikace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Osifikace

Osifikace se česky označuje jako kostnatění. To znamená postupnou přeměnu vaziva nebo chrupavek na kost. K osifikaci často dochází při hojení zlomenin nebo při růstu kostí. Pokud probíhá osifikace u dlouhých kostí, vyvíjí se nejdříve osifikační jádro, které se pak šíří k oběma koncům. Osifikční jádra se objeví i na obou koncích. Jádra se k sobě přiblíží, ale zůstává mezi nimi chrupavka, která umožňuje další růst kostí do délky. Tato růstová chrupavka se ztrácí v počátcích dospělosti. Osifikace může probíhat dvěma způsoby - kost vzniká z chrupavky nebo přímo z vaziva.


Co je to Osifikace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Osifikace. Co znamená pojem Osifikace z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Osifikace je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: heslo, odborné názvosloví, synonymum, formulace, slovo, informace, význam pojmu, definice pojmu, popis, co znamená, pojem, termín, slovník, přesný význam, význam slova, co je to Osifikace?, Lékařství, lexikon


Pojem Osifikace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Osifikace? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Osifikace, též kostnatění, je přeměna chrupavky či vaziva na kost. Probíhá při vývoji kostí i při hojení zlomeniny. Většina lidských kostí se vyvíjí a následně osifikuje na podkladě chrupavky (tzv. enchondrálně), menší část (např. klíční kost a část lebky) na podkladě vaziva (intramembranózně).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít termín Osifikace ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Osifikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Osifikace ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osifikace ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Osifikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Osifikace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Osifikace například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Osifikace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Osifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osifikace, odpověď na dotaz co je to Osifikace?. Víte např. kdo to je Nákupčí? Znáte a víte kdo je Yvonne Přenosilová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.