Co je to?
Definice výrazu, termínu Cizrna. Co znamená odborný pojem Cizrna z kategorie Jídlo?

Co je to Cizrna? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Cizrna?

Cizrna je luštěnina kulatého tvaru s výrazným zobáčkem. Nejznámější je cizrna beraní, které se říká také římský hrách. Sušená cizrna je žlutá, po přípravě má lehce oříškovou chuť. Samotná rostlina patří mezi bobovité, je vytrvalá a jednoletá a má složené listy. Existuje více druhů cizrny. Jedná se o velmi starou rostlinu, známou již před cca 7 000 lety. Pochází ze současného Turecka a Sýrie, odkud se rozšířila do dalších zemí. K největším pěstitelům a dodavatelům cizrny patří Indie, Blízký východ, Mexiko a severní Afrika. Cizrna obsahuje mnoho látek, které jsou prospěšné zdraví, proto je velmi oblíbená mezi příznivci zdravého životního stylu. Díky tomu, že neobsahuje lepek, je cizrna vhodná i pro celiaky.
Populární je cizrna i u vegetariánů a veganů. Její další předností je vysoký obsah vlákniny a bílkovin. Z dalších prvků je významné množství listové kyseliny, železa a vitamínů skupiny B. Může však způsobovat nadýmání, proto je při přípravě vhodná kombinace s bylinkami, které mají opačný účinek.


Co je to Cizrna? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Cizrna. Co znamená odborný pojem Cizrna z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Cizrna je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, co znamená, význam slova, odborné názvosloví, informace, co je to Cizrna?, pojem, terminologie, popis, Jídlo, význam, lexikon, heslo, synonymum, definice, Jídlo, Cizrna


Pojem Cizrna je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Cizrna píše následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cizrna (Cicer) je rozsáhlý rod bobovitých rostlin a jediný rod tribu Cicereae. Po celém světě je známo přibližně 43 druhů. Druh cizrna beraní (Cicer arietinum), známý také jako římský hrách, byl domestikován již v dávných dobách a je pěstován jako luštěnina.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Cizrna ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Cizrna ve Wikizdrojích

Hledat pojem Cizrna ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Cizrna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Cizrna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cizrna ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Cizrna například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Cizrna? resp. jaká je definice termínu Cizrna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cizrna, odpověď na dotaz co je to Cizrna?. Víte např. kdo to je Pobuda? Znáte a víte kdo je Petr Kolář? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem