Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cizrna. Co znamená odborný pojem Cizrna z kategorie Jídlo?

Co je to Cizrna? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Cizrna

Cizrna je luštěnina kulatého tvaru s výrazným zobáčkem. Nejznámější je cizrna beraní, které se říká také římský hrách. Sušená cizrna je žlutá, po přípravě má lehce oříškovou chuť. Samotná rostlina patří mezi bobovité, je vytrvalá a jednoletá a má složené listy. Existuje více druhů cizrny. Jedná se o velmi starou rostlinu, známou již před cca 7 000 lety. Pochází ze současného Turecka a Sýrie, odkud se rozšířila do dalších zemí. K největším pěstitelům a dodavatelům cizrny patří Indie, Blízký východ, Mexiko a severní Afrika. Cizrna obsahuje mnoho látek, které jsou prospěšné zdraví, proto je velmi oblíbená mezi příznivci zdravého životního stylu. Díky tomu, že neobsahuje lepek, je cizrna vhodná i pro celiaky.
Populární je cizrna i u vegetariánů a veganů. Její další předností je vysoký obsah vlákniny a bílkovin. Z dalších prvků je významné množství listové kyseliny, železa a vitamínů skupiny B. Může však způsobovat nadýmání, proto je při přípravě vhodná kombinace s bylinkami, které mají opačný účinek.


Co je to Cizrna? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cizrna. Co znamená odborný pojem Cizrna z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Cizrna patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: pojem, přesný význam, heslo, definice pojmu, odborné názvosloví, význam slova, jídlo, co znamená, význam pojmu, synonymum, odborný výraz, Cizrna, slovo, význam, názvosloví, wiki, terminus technicus, lexikon


Pojem Cizrna je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cizrna? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Cizrna (Cicer) je rozsáhlý rod bobovitých rostlin a jediný rod tribu Cicereae. Po celém světě je známo přibližně 43 druhů. Druh cizrna beraní (Cicer arietinum), známý také jako římský hrách, byl domestikován již v dávných dobách a je pěstován jako luštěnina.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cizrna ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Cizrna ve Wikizdrojích

Hledat heslo Cizrna ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Cizrna na Youtube

Zkusit najít heslo Cizrna ve Wikislovníku

Najít heslo Cizrna na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cizrna například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte co je to Cizrna? resp. co se přesně ukrývá za slovem Cizrna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cizrna, odpověď na dotaz co je to Cizrna?. Víte např. kdo to je Aleš Zbořil? Znáte a víte kdo je Petr Kolář? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci jídlo Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem