Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cizrna. Co znamená pojem Cizrna z kategorie Jídlo?

Co je Cizrna? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Cizrna

Cizrna je luštěnina kulatého tvaru s výrazným zobáčkem. Nejznámější je cizrna beraní, které se říká také římský hrách. Sušená cizrna je žlutá, po přípravě má lehce oříškovou chuť. Samotná rostlina patří mezi bobovité, je vytrvalá a jednoletá a má složené listy. Existuje více druhů cizrny. Jedná se o velmi starou rostlinu, známou již před cca 7 000 lety. Pochází ze současného Turecka a Sýrie, odkud se rozšířila do dalších zemí. K největším pěstitelům a dodavatelům cizrny patří Indie, Blízký východ, Mexiko a severní Afrika. Cizrna obsahuje mnoho látek, které jsou prospěšné zdraví, proto je velmi oblíbená mezi příznivci zdravého životního stylu. Díky tomu, že neobsahuje lepek, je cizrna vhodná i pro celiaky.
Populární je cizrna i u vegetariánů a veganů. Její další předností je vysoký obsah vlákniny a bílkovin. Z dalších prvků je významné množství listové kyseliny, železa a vitamínů skupiny B. Může však způsobovat nadýmání, proto je při přípravě vhodná kombinace s bylinkami, které mají opačný účinek.


Co je to Cizrna? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cizrna. Co znamená pojem Cizrna z kategorie Jídlo?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Cizrna sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Cizrna patří do sekce jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, lexikon, přesný význam, formulace, informace, co znamená, slovník, definice, co to je, význam, přesný výraz, co je to Cizrna?, odborné názvosloví, popis, terminologie, jídlo, slovo, synonymum


Pojem Cizrna je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cizrna? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cizrna (Cicer) je rozsáhlý rod bobovitých rostlin a jediný rod tribu Cicereae. Po celém světě je známo přibližně 43 druhů. Druh cizrna beraní (Cicer arietinum), známý také jako římský hrách, byl domestikován již v dávných dobách a je pěstován jako luštěnina.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat heslo Cizrna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Cizrna ve Wikislovníku

Najít termín Cizrna ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Cizrna ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Cizrna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Cizrna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cizrna například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte co znamená slovo Cizrna? resp. co se přesně ukrývá za slovem Cizrna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cizrna, odpověď na dotaz co je to Cizrna?. Víte např. kdo to je Aleš Loprais? Znáte a víte kdo je Alibista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Cizrna i v jiné sekci než je kategorie jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem