Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cizrna. Co znamená odborný pojem Cizrna z kategorie Jídlo?

Co je to Cizrna? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Cizrna

Cizrna je luštěnina kulatého tvaru s výrazným zobáčkem. Nejznámější je cizrna beraní, které se říká také římský hrách. Sušená cizrna je žlutá, po přípravě má lehce oříškovou chuť. Samotná rostlina patří mezi bobovité, je vytrvalá a jednoletá a má složené listy. Existuje více druhů cizrny. Jedná se o velmi starou rostlinu, známou již před cca 7 000 lety. Pochází ze současného Turecka a Sýrie, odkud se rozšířila do dalších zemí. K největším pěstitelům a dodavatelům cizrny patří Indie, Blízký východ, Mexiko a severní Afrika. Cizrna obsahuje mnoho látek, které jsou prospěšné zdraví, proto je velmi oblíbená mezi příznivci zdravého životního stylu. Díky tomu, že neobsahuje lepek, je cizrna vhodná i pro celiaky.
Populární je cizrna i u vegetariánů a veganů. Její další předností je vysoký obsah vlákniny a bílkovin. Z dalších prvků je významné množství listové kyseliny, železa a vitamínů skupiny B. Může však způsobovat nadýmání, proto je při přípravě vhodná kombinace s bylinkami, které mají opačný účinek.


Co je to Cizrna? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cizrna. Co znamená odborný pojem Cizrna z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Cizrna je v sekci jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, terminologie, názvosloví, lexikon, popis, definice, informace, jídlo, termín, formulace, význam slova, význam, definice pojmu, co to je, terminus technicus, co je to Cizrna?, přesný výraz, Cizrna


Pojem Cizrna je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cizrna? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Cizrna (Cicer) je rozsáhlý rod bobovitých rostlin a jediný rod tribu Cicereae. Po celém světě je známo přibližně 43 druhů. Druh cizrna beraní (Cicer arietinum), známý také jako římský hrách, byl domestikován již v dávných dobách a je pěstován jako luštěnina.

Hledejte pojem Cizrna v následujících vyhledávačích

Zkusit najít heslo Cizrna ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cizrna ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Cizrna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Cizrna na Google.cz

Hledat videa s názvem Cizrna na Youtube

Najít slovo Cizrna ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Cizrna například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Cizrna? resp. jaká je definice termínu Cizrna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cizrna, odpověď na dotaz co je to Cizrna?. Víte např. kdo to je Motovidlo? Znáte a víte kdo je Petr Kolář? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než jídlo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem