Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dvanácterník. Co znamená pojem Dvanácterník z kategorie Lékařství?

Co je to Dvanácterník? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Dvanácterník?

Dvanácterník, správně dvanáctník, je začátek tenkého střeva, který navazuje na žaludek. Je stočený ve tvaru podkovy a dlouhý 20–28 cm, s průměrem od 3,5 do 4,5 cm. Ústí do něj také vývody dalších orgánů, slinivky břišní nebo žlučníku z jater. Volný je pouze jeho začátek, zbytek je přirostlý k zadní stěně břišní.
Dvanácterník je krytý pobřišnicí. Vstřebávají se v něm důležité látky, šťávy v něm neutralizují kyselý obsah a tvoří se zde hormony.


Co je to Dvanácterník? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dvanácterník. Co znamená pojem Dvanácterník z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Dvanácterník můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dvanácterník je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovo, Dvanácterník, slovník, odborné názvosloví, synonymum, co je to Dvanácterník?, definice pojmu, názvosloví, terminologie, termín, formulace, wiki, popis, přesný význam, vysvětlení, definice, Lékařství, význam pojmu


Pojem Dvanácterník je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat výraz Dvanácterník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dvanácterník ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dvanácterník ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Dvanácterník na Google.cz

Hledat videa s názvem Dvanácterník na Youtube

Vyhledat slovo Dvanácterník ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dvanácterník například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Dvanácterník? resp. jaká je definice termínu Dvanácterník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dvanácterník, odpověď na dotaz co je to Dvanácterník?. Víte např. kdo to je Gigant? Znáte a víte kdo je Ječmínek? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.