Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lockdown. Co znamená odborný pojem Lockdown z kategorie Politika?

Co je to Lockdown? Význam slova

Co znamená termín Lockdown? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Lockdown je pojem z angličtiny. Doslovný překlad znamená uzavření či uzamčení. Používá se ve významu plošné karantény, jde tedy o omezení nebo přímo zákaz volného pohybu osob mimo místo bydliště, uzavření společnosti a ekonomiky. Jde o dočasné omezení, požadavek, aby lidé pokud možno zůstali doma, aby omezili specifická rizika jak pro sebe, tak pro své okolí. Může jít o uzavření určité oblasti. Užívá se s cílem bránit šíření pandemie nebo epidemie.
Pojem lockdown se užívá běžně v souvislosti s pandemií covid-19, když se uzavírají celé státy. Pojem však pochází z oblasti vězeňských pravidel, kdy se jako lockdown označuje dočasné uzamčení vězňů v celách, což má fungovat jako bezpečnostní opatření. Lidé, předměty ani informace tak nemohou opustit určenou oblast. Pojem se užívá i jinde – k ochraně lidí uvnitř nějakého zařízení nebo v oblasti výpočetních systémů jako ochrana před hrozbou. Lockdown může být preventivní nebo nouzový. Preventivní slouží ke snížení rizika, nouzový v bezprostředním ohrožení života.


Co je to Lockdown? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lockdown. Co znamená odborný pojem Lockdown z kategorie Politika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Lockdown se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: definice pojmu, přesný výraz, význam slova, vysvětlení, význam, názvosloví, wiki, co to je, Lockdown, slovník, terminus technicus, přesný význam, lexikon, popis, termín, pojem, definice, význam pojmu


Pojem Lockdown je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lockdown? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Lockdown (z angličtiny), uzamčení, uzávěra, hromadná karanténa, celostátní karanténa, plošná karanténa či zákaz volného pohybu osob, uzavření ekonomiky a společnosti je dočasný požadavek, aby lidé zůstali tam, kde jsou (doma), obvykle kvůli specifickým rizikům pro sebe nebo pro ostatní (pokud se do té doby mohli volně pohybovat). Pojem „zůstat doma“ se často používá pro uzamčení, která ovlivňují určitou oblast, spíše než pro konkrétní místa. Často je spojeno s omezeními veřejného života s cílem zabránit epidemii nebo pandemii.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Lockdown ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Lockdown na Google.cz

Hledat videa s názvem Lockdown na Youtube

Hledat heslo Lockdown ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Lockdown ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Lockdown ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lockdown například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Lockdown? resp. co znamená Lockdown? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lockdown, odpověď na dotaz co je to Lockdown?. Víte např. kdo to je Lukáš Houdek? Znáte a víte kdo je Nacionalista? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než politika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.