Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Oškrt. Co znamená pojem Oškrt z kategorie Nástroje?

Co to je Oškrt? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Oškrt

Tyčovitý nástroj vyrobený z oceli a ukončený hrotem ve tvaru čtyřbokého nebo někdy i šesti nebo osmibokého jehlanu. Podobu druhého konce ocelové tyčky určuje způsob jejího upevnění do hnacího nářadí. Oškrt má průměr od 1 centimetru a délku od 30 centimetrů, přesné rozměry se řídí při práci používanou silou.


Co je to Oškrt? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Oškrt. Co znamená pojem Oškrt z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Oškrt se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: definice, termín, terminus technicus, význam slova, odborný výraz, vysvětlení, co to je, formulace, informace, pojem, co znamená, přesný význam, terminologie, synonymum, definice pojmu, význam, slovo, odborné názvosloví


Pojem Oškrt je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Oškrt? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oškrt je ocelový pracovní nástroj používaný zejména k rozrušování tuhých hmot. Původně se používal k ručnímu opracování, dnes prakticky pouze jako hrot složitějších nářadí. Umožňuje osově vedenou silou narušit povrch tuhé hmoty a dalším osově vedeným silovým působením pod malým úhlem k povrchu narušované hmoty (tj. oškrtnutím) ji část odstranit. V okamžiku průniku do rozrušované hmoty může být také namáhán kolmo na osu a hmotu vylomit.

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oškrt ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Oškrt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Oškrt ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Oškrt ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Oškrt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Oškrt na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Oškrt například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Oškrt? resp. co znamená výraz Oškrt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oškrt, odpověď na dotaz co je to Oškrt?. Víte např. kdo to je Pokrývač? Znáte a víte kdo je Přemysl Oráč? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Oškrt v jiné sekci než Nástroje. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.