Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Oškrt. Co znamená pojem Oškrt z kategorie Nástroje?

Co to je Oškrt? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Oškrt

Tyčovitý nástroj vyrobený z oceli a ukončený hrotem ve tvaru čtyřbokého nebo někdy i šesti nebo osmibokého jehlanu. Podobu druhého konce ocelové tyčky určuje způsob jejího upevnění do hnacího nářadí. Oškrt má průměr od 1 centimetru a délku od 30 centimetrů, přesné rozměry se řídí při práci používanou silou.


Co je to Oškrt? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Oškrt. Co znamená pojem Oškrt z kategorie Nástroje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Oškrt patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: definice pojmu, terminus technicus, co to je, popis, Nástroje, názvosloví, lexikon, význam pojmu, termín, synonymum, formulace, slovo, heslo, definice, odborný výraz, význam slova, přesný význam, odborné názvosloví


Pojem Oškrt je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Oškrt? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Oškrt je ocelový pracovní nástroj používaný zejména k rozrušování tuhých hmot. Původně se používal k ručnímu opracování, dnes prakticky pouze jako hrot složitějších nářadí. Umožňuje osově vedenou silou narušit povrch tuhé hmoty a dalším osově vedeným silovým působením pod malým úhlem k povrchu narušované hmoty (tj. oškrtnutím) ji část odstranit. V okamžiku průniku do rozrušované hmoty může být také namáhán kolmo na osu a hmotu vylomit.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat slovo Oškrt ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Oškrt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Oškrt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Oškrt ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Oškrt ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Oškrt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Oškrt například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Oškrt? resp. co přesně označuje termín Oškrt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oškrt, odpověď na dotaz co je to Oškrt?. Víte např. kdo to je Marcel Kolaja? Znáte a víte kdo je Přemysl Oráč? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Oškrt i v jiných kategoriích (než Nástroje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.