Co je to?
Definice výrazu, termínu Oškrt. Co znamená odborný pojem Oškrt z kategorie Nástroje?

Co je Oškrt? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Oškrt

Tyčovitý nástroj vyrobený z oceli a ukončený hrotem ve tvaru čtyřbokého nebo někdy i šesti nebo osmibokého jehlanu. Podobu druhého konce ocelové tyčky určuje způsob jejího upevnění do hnacího nářadí. Oškrt má průměr od 1 centimetru a délku od 30 centimetrů, přesné rozměry se řídí při práci používanou silou.


Co je to Oškrt? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Oškrt. Co znamená odborný pojem Oškrt z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Oškrt je v kategorii nástroje

Klíčová slova: pojem, přesný výraz, definice pojmu, názvosloví, co je to Oškrt?, odborné názvosloví, nástroje, slovo, význam slova, slovník, co to je, význam, heslo, formulace, definice, popis, Oškrt, termín


Pojem Oškrt je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Oškrt? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oškrt je ocelový pracovní nástroj používaný zejména k rozrušování tuhých hmot. Původně se používal k ručnímu opracování, dnes prakticky pouze jako hrot složitějších nářadí. Umožňuje osově vedenou silou narušit povrch tuhé hmoty a dalším osově vedeným silovým působením pod malým úhlem k povrchu narušované hmoty (tj. oškrtnutím) ji část odstranit. V okamžiku průniku do rozrušované hmoty může být také namáhán kolmo na osu a hmotu vylomit.

Další informace o pojmu Oškrt hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oškrt ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Oškrt ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Oškrt ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Oškrt ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Oškrt ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Oškrt na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Oškrt například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co znamená slovo Oškrt? resp. co to je Oškrt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oškrt, odpověď na dotaz co je to Oškrt?. Víte např. kdo to je Petr Němec? Znáte a víte kdo je Miloš Zeman? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Oškrt i v jiných kategoriích (než nástroje). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.