Co je to?
Výraz, termín, definice slova Oškrt. Co znamená odborný pojem Oškrt z kategorie Nástroje?

Co je to Oškrt? Význam slova

Co znamená termín Oškrt? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Tyčovitý nástroj vyrobený z oceli a ukončený hrotem ve tvaru čtyřbokého nebo někdy i šesti nebo osmibokého jehlanu. Podobu druhého konce ocelové tyčky určuje způsob jejího upevnění do hnacího nářadí. Oškrt má průměr od 1 centimetru a délku od 30 centimetrů, přesné rozměry se řídí při práci používanou silou.


Co je to Oškrt? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Oškrt. Co znamená odborný pojem Oškrt z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Oškrt) můžete sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Oškrt patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: informace, odborný výraz, terminologie, definice pojmu, popis, co znamená, vysvětlení, definice, wiki, terminus technicus, co je to Oškrt?, termín, odborné názvosloví, slovník, Oškrt, význam pojmu, lexikon, synonymum


Pojem Oškrt je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Oškrt? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oškrt je ocelový pracovní nástroj používaný zejména k rozrušování tuhých hmot. Původně se používal k ručnímu opracování, dnes prakticky pouze jako hrot složitějších nářadí. Umožňuje osově vedenou silou narušit povrch tuhé hmoty a dalším osově vedeným silovým působením pod malým úhlem k povrchu narušované hmoty (tj. oškrtnutím) ji část odstranit. V okamžiku průniku do rozrušované hmoty může být také namáhán kolmo na osu a hmotu vylomit.

Další zdroje informací o slovu Oškrt

Vyhledat termín Oškrt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Oškrt ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Oškrt na Google.cz

Hledat pojem Oškrt ve Wikislovníku

Hledat heslo Oškrt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oškrt ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Oškrt například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Oškrt? resp. co označuje slovo Oškrt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oškrt, odpověď na dotaz co je to Oškrt?. Víte např. kdo to je Valtteri Bottas? Znáte a víte kdo je Šemík? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nástroje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.