Co je to?
Definice odborného termínu, slova Oškrt. Co znamená pojem Oškrt z kategorie Nástroje?

Co je Oškrt? Význam slova

Co znamená termín Oškrt? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Tyčovitý nástroj vyrobený z oceli a ukončený hrotem ve tvaru čtyřbokého nebo někdy i šesti nebo osmibokého jehlanu. Podobu druhého konce ocelové tyčky určuje způsob jejího upevnění do hnacího nářadí. Oškrt má průměr od 1 centimetru a délku od 30 centimetrů, přesné rozměry se řídí při práci používanou silou.


Co je to Oškrt? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Oškrt. Co znamená pojem Oškrt z kategorie Nástroje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Oškrt sdílet s vašimi známými a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Oškrt patří do sekce nástroje

Klíčová slova: definice pojmu, Oškrt, co je to Oškrt?, odborný výraz, přesný výraz, vysvětlení, slovník, význam, formulace, co to je, význam slova, definice, nástroje, heslo, pojem, slovo, lexikon, odborné názvosloví


Pojem Oškrt je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Oškrt? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Oškrt je ocelový pracovní nástroj používaný zejména k rozrušování tuhých hmot. Původně se používal k ručnímu opracování, dnes prakticky pouze jako hrot složitějších nářadí. Umožňuje osově vedenou silou narušit povrch tuhé hmoty a dalším osově vedeným silovým působením pod malým úhlem k povrchu narušované hmoty (tj. oškrtnutím) ji část odstranit. V okamžiku průniku do rozrušované hmoty může být také namáhán kolmo na osu a hmotu vylomit.

Více informací o slovu Oškrt doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Oškrt na Youtube

Hledat termín Oškrt ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Oškrt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Oškrt ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Oškrt ve Wikislovníku

Najít slovo Oškrt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Oškrt například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Oškrt? resp. jaký je význam pojmu Oškrt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oškrt, odpověď na dotaz co je to Oškrt?. Víte např. kdo to je Tereza Kerndlová? Znáte a víte kdo je Miloš Zeman? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Oškrt i jinde než v sekci než v nástroje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.