Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Oškrt. Co znamená pojem Oškrt z kategorie Nástroje?

Co to je Oškrt? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Oškrt

Tyčovitý nástroj vyrobený z oceli a ukončený hrotem ve tvaru čtyřbokého nebo někdy i šesti nebo osmibokého jehlanu. Podobu druhého konce ocelové tyčky určuje způsob jejího upevnění do hnacího nářadí. Oškrt má průměr od 1 centimetru a délku od 30 centimetrů, přesné rozměry se řídí při práci používanou silou.


Co je to Oškrt? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Oškrt. Co znamená pojem Oškrt z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Oškrt? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Oškrt se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: terminologie, synonymum, terminus technicus, definice, názvosloví, wiki, význam, co je to Oškrt?, slovník, informace, Nástroje, přesný význam, význam slova, heslo, význam pojmu, vysvětlení, co znamená, definice pojmu


Pojem Oškrt je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Oškrt?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oškrt je ocelový pracovní nástroj používaný zejména k rozrušování tuhých hmot. Původně se používal k ručnímu opracování, dnes prakticky pouze jako hrot složitějších nářadí. Umožňuje osově vedenou silou narušit povrch tuhé hmoty a dalším osově vedeným silovým působením pod malým úhlem k povrchu narušované hmoty (tj. oškrtnutím) ji část odstranit. V okamžiku průniku do rozrušované hmoty může být také namáhán kolmo na osu a hmotu vylomit.

Jiné zdroje informací o pojmu Oškrt

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oškrt ve Wikimedia Commons

Najít pojem Oškrt ve Wikizdrojích

Hledat pojem Oškrt ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Oškrt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oškrt ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Oškrt ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Oškrt například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Oškrt? resp. jaký je význam slova Oškrt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oškrt, odpověď na dotaz co je to Oškrt?. Víte např. kdo to je Radek Vondráček? Znáte a víte kdo je Šemík? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.