Co je to?
Definice výrazu, termínu Očkování. Co znamená odborný pojem Očkování z kategorie Lékařství?

Co je to Očkování? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Očkování?

Očkování čili vakcinace patří k lékařským úkonům, které jsou společností značně podporované. Při tomto zákroku je organizmus schválně vystaven zeslabeným účinkům mikrobu tak, aby se imunitní systém naučil poznat jeho antigeny. Člověk, který očkování podstoupí, by neměl na nákazu vůbec reagovat nebo by u něj onemocnění mělo mít jen mírný průběh. U všech jedinců však nemusí imunita plně fungovat.
Očkování je podporováno i zdravotními pojišťovnami, některé druhy očkování jsou povinné nepodmíněně nebo podmíněně – například u dětí, které mají vstoupit do dětského kolektivu.


Co je to Očkování? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Očkování. Co znamená odborný pojem Očkování z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Očkování? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Očkování se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, názvosloví, Lékařství, informace, význam, přesný význam, slovo, odborný výraz, Očkování, wiki, co to je, pojem, definice pojmu, terminus technicus, synonymum, heslo, lexikon, přesný výraz


Pojem Očkování je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Očkování? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Očkování (též vakcinace) je lékařský zákrok, při kterém se zdravý organismus záměrně setká s méně nebezpečným mikrobem nebo jeho fragmentem. Imunitní systém se naučí rozpoznávat příslušné antigeny a očkovaný by tak měl být chráněn před nákazou nebo alespoň před vážným průběhem onemocnění v případě, že se setká s původcem onemocnění. Očkování nevede vždy ke vzniku imunity, ne každý očkovaný je tedy chráněn před infekcí.

Pro další informace o termínu Očkování zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Očkování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Očkování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Očkování ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Očkování ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Očkování na Youtube

Zkusit najít pojem Očkování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Očkování například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Očkování? resp. jaká je definice slova Očkování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Očkování, odpověď na dotaz co je to Očkování?. Víte např. kdo to je Stavbyvedoucí? Znáte a víte kdo je Statutární Zástupce? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.