Co je to?
Výraz, termín, definice slova Očkování. Co znamená odborný pojem Očkování z kategorie Lékařství?

Co je to Očkování? Význam slova

Co znamená termín Očkování? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Očkování čili vakcinace patří k lékařským úkonům, které jsou společností značně podporované. Při tomto zákroku je organizmus schválně vystaven zeslabeným účinkům mikrobu tak, aby se imunitní systém naučil poznat jeho antigeny. Člověk, který očkování podstoupí, by neměl na nákazu vůbec reagovat nebo by u něj onemocnění mělo mít jen mírný průběh. U všech jedinců však nemusí imunita plně fungovat.
Očkování je podporováno i zdravotními pojišťovnami, některé druhy očkování jsou povinné nepodmíněně nebo podmíněně – například u dětí, které mají vstoupit do dětského kolektivu.


Co je to Očkování? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Očkování. Co znamená odborný pojem Očkování z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Očkování) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Očkování patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: Očkování, odborné názvosloví, lexikon, formulace, význam pojmu, názvosloví, popis, odborný výraz, co to je, heslo, wiki, lékařství, význam, pojem, přesný výraz, přesný význam, definice, lékařství


Pojem Očkování je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Očkování můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Očkování (též vakcinace) je lékařský zákrok, při kterém se zdravý organismus záměrně setká s méně nebezpečným mikrobem nebo jeho fragmentem. Imunitní systém se naučí rozpoznávat příslušné antigeny a očkovaný by tak měl být chráněn před nákazou nebo alespoň před vážným průběhem onemocnění v případě, že se setká s původcem onemocnění. Očkování nevede vždy ke vzniku imunity, ne každý očkovaný je tedy chráněn před infekcí.

Další informační zdroje o slovu Očkování

Vyhledat pojem Očkování na Google.cz

Vyhledat slovo Očkování ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Očkování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Očkování ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Očkování na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Očkování ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Očkování například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Očkování? resp. jaká je definice termínu Očkování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Očkování, odpověď na dotaz co je to Očkování?. Víte např. kdo to je Pacholek? Znáte a víte kdo je Edwin Hubble? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.