Co je to?
Definice výrazu, termínu Očkování. Co znamená odborný pojem Očkování z kategorie Lékařství?

Co je to Očkování? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Očkování?

Očkování čili vakcinace patří k lékařským úkonům, které jsou společností značně podporované. Při tomto zákroku je organizmus schválně vystaven zeslabeným účinkům mikrobu tak, aby se imunitní systém naučil poznat jeho antigeny. Člověk, který očkování podstoupí, by neměl na nákazu vůbec reagovat nebo by u něj onemocnění mělo mít jen mírný průběh. U všech jedinců však nemusí imunita plně fungovat.
Očkování je podporováno i zdravotními pojišťovnami, některé druhy očkování jsou povinné nepodmíněně nebo podmíněně – například u dětí, které mají vstoupit do dětského kolektivu.


Co je to Očkování? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Očkování. Co znamená odborný pojem Očkování z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Očkování? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Očkování je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, přesný výraz, terminus technicus, definice pojmu, formulace, heslo, wiki, pojem, informace, odborné názvosloví, Lékařství, co znamená, co to je, synonymum, lexikon, terminologie, vysvětlení, slovník


Pojem Očkování je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Očkování na Youtube

Hledat výraz Očkování na Google.cz

Zkusit najít termín Očkování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Očkování ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Očkování ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Očkování ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Očkování například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Očkování? resp. co se přesně ukrývá za slovem Očkování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Očkování, odpověď na dotaz co je to Očkování?. Víte např. kdo to je Alois Hadamczik? Znáte a víte kdo je Havíř? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Očkování v jiné sekci než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.