Co je to?
Definice výrazu, termínu Očkování. Co znamená odborný pojem Očkování z kategorie Lékařství?

Co je to Očkování? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Očkování?

Očkování čili vakcinace patří k lékařským úkonům, které jsou společností značně podporované. Při tomto zákroku je organizmus schválně vystaven zeslabeným účinkům mikrobu tak, aby se imunitní systém naučil poznat jeho antigeny. Člověk, který očkování podstoupí, by neměl na nákazu vůbec reagovat nebo by u něj onemocnění mělo mít jen mírný průběh. U všech jedinců však nemusí imunita plně fungovat.
Očkování je podporováno i zdravotními pojišťovnami, některé druhy očkování jsou povinné nepodmíněně nebo podmíněně – například u dětí, které mají vstoupit do dětského kolektivu.


Co je to Očkování? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Očkování. Co znamená odborný pojem Očkování z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Očkování patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, slovník, informace, termín, terminologie, Lékařství, heslo, co je to Očkování?, odborný výraz, wiki, terminus technicus, přesný význam, definice, slovo, lexikon, názvosloví, co to je


Pojem Očkování je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Očkování? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Očkování (též vakcinace) je lékařský zákrok, při kterém se zdravý organismus záměrně setká s méně nebezpečným mikrobem nebo jeho fragmentem. Imunitní systém se naučí rozpoznávat příslušné antigeny a očkovaný by tak měl být chráněn před nákazou nebo alespoň před vážným průběhem onemocnění v případě, že se setká s původcem onemocnění. Očkování nevede vždy ke vzniku imunity, ne každý očkovaný je tedy chráněn před infekcí.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Očkování na Youtube

Zkusit najít pojem Očkování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Očkování ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Očkování ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Očkování ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Očkování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Očkování například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Očkování? resp. co přesně označuje termín Očkování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Očkování, odpověď na dotaz co je to Očkování?. Víte např. kdo to je Nacionalista? Znáte a víte kdo je Sexuální asistentka? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.