Co je to?
Definice výrazu, termínu Panko strouhanka. Co znamená odborný pojem Panko strouhanka z kategorie Jídlo?

Co je Panko strouhanka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Panko strouhanka

Panko strouhanka je pojem z oblasti gastronomie. Jde o pojmenování druhu strouhanky, používané v japonské kuchyni při obalování různých druhů jídel. Základem jsou bílé chlebové drobky. Ty jsou větší a o něco lehčí než drobky strouhanky, která se běžně používá v evropské kuchyni. Rozdílná je i výroba panko strouhanky. Běžná strouhanka se vyrábí z vysušeného bílého chleba, panko strouhanka se vyrábí z bílého chleba, který je zbaven kůrky. Bílý chléb se nejprve nakrájí na tenčí plátky, které se pak usuší ve speciální troubě pomocí proudu teplého vzduchu. Tím se bílé chlebové plátky vysuší a zvětší se jejich objem. Pak se usušené plátky rozdrtí na větší drobky. Ty se dále suší, dokud nedosáhnou správného vzhledu a stavu.
Výsledná strouhanka je bílá, křupavá a lehčí než klasická strouhanka. Proto je populární při přípravě smažených jídel z masa nebo zeleniny. Může být použita i jako doplněk salátů či zahuštění polévek. Ze své původní asijské domoviny se panko strouhanka rozšířila po celém světě a lze se s ní setkat ve velkých supermarketech nebo obchodech s potravinami z Asie.


Definice výrazu, termínu Panko strouhanka. Co znamená odborný pojem Panko strouhanka z kategorie Jídlo?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice slova Panko strouhanka? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Panko strouhanka je v kategorii jídlo

Klíčová slova: terminologie, odborný výraz, názvosloví, co znamená, wiki, význam, synonymum, lexikon, popis, vysvětlení, jídlo, definice pojmu, definice, pojem, terminus technicus, slovo, význam pojmu, význam slova


Pojem Panko strouhanka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Panko strouhanka? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Panko (japonsky: パン粉) je druh japonské strouhanky. Na rozdíl od klasické strouhanky, která se vyrábí ze suchého pečiva, se panko vyrábí z čerstvého světlého chleba a suší se za pomoci elektrického proudu, používá se tzv. ohmický ohřev. Od klasické strouhanky se také liší svou texturou (je mnohem hrubší), a během smažení nenasákne tolik tuku a bývá křupavější. Používá se na během přípravy trojobalu, panko se používá na obalování masa, ryb nebo i zeleniny. Typickým pokrmem obsahujícím panko je například tonkacu (とんかつ), což je smažený plátek masa velmi podobný evropskému řízku. Panko ale může nahrazovat klasickou strouhanku v kterémkoliv pokrmu.
Traduje se, že panko vzniklo během Druhé světové války, kdy si japonští vojáci nemohli na bojišti upéct chléb, protože neměli pec ani troubu. Zjistili ale, že mohou chléb upéct na teple z elektrické baterie na tanku. Výsledný chléb byl velmi křehký a křupavý, a po konci války se touto elektrickou metodou začalo vyrábět panko.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít Panko strouhanka ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Panko strouhanka ve Wikizdrojích

Najít termín Panko strouhanka na Google.cz

Hledat videa s názvem Panko strouhanka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Panko strouhanka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Panko strouhanka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Panko strouhanka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Panko strouhanka? resp. co přesně znamená slovo Panko strouhanka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Panko strouhanka, odpověď na dotaz co je to Panko strouhanka?. Víte např. kdo to je Stoik? Znáte a víte kdo je Charlie Conacher? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Panko strouhanka i v jiných kategoriích (než jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.