Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fruktóza. Co znamená odborný pojem Fruktóza z kategorie Chemie?

Co je to Fruktóza? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Fruktóza

Fruktóza, běžně zvaná ovocný cukr, je monosacharid, který se přirozeně vyskytuje v mnoha druzích ovoce a průmyslově se získává z cukrové řepy, cukrové třtiny nebo z kukuřice. Někdy se používá jako náhražka sacharózy. Fruktóza je tzv. "rychlý cukr". Ve formě tzv. glukózo-fruktózového sirupu bývá přidávána do mnoha potravin a nápojů (limonád). Fruktóza dokáže tělu rychle dodat energii, je proto vhodná během intenzivního tělesného výkonu, například při sportu. Při nadměrné konzumaci však hrozí obezita, hypertenze a vznik cukrovky.


Co je to Fruktóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fruktóza. Co znamená odborný pojem Fruktóza z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Fruktóza je v sekci chemie

Klíčová slova: informace, formulace, názvosloví, Fruktóza, definice pojmu, definice, synonymum, význam, přesný význam, wiki, terminus technicus, chemie, co znamená, pojem, lexikon, chemie, význam slova, slovník


Pojem Fruktóza je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fruktóza? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Fruktóza (ovocný cukr, levulóza) je monosacharid, který se řadí k šestiuhlíkatým monosacharidům (hexózám), patří mezi ketózy. Nachází se v mnoha potravinách, např. v medu (38 %), dále zejména v ovoci bohatém na vlákniny - jahodách, ostružinách, borůvkách a i v některé zelenině jako např. melounech, sladkých bramborách, cibulích, kukuřici a dalších. K její izolaci se užívá nejčastěji polysacharidu inulinu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít heslo Fruktóza ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Fruktóza ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Fruktóza ve Wikislovníku

Najít termín Fruktóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fruktóza ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Fruktóza na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Fruktóza například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Fruktóza? resp. co je to Fruktóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fruktóza, odpověď na dotaz co je to Fruktóza?. Víte např. kdo to je Jakub Szántó? Znáte a víte kdo je Koblihář? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Fruktóza v jiné sekci než chemie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.