Co je to?
Definice výrazu, termínu Fruktóza. Co znamená odborný pojem Fruktóza z kategorie Chemie?

Co je Fruktóza? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Fruktóza

Fruktóza, běžně zvaná ovocný cukr, je monosacharid, který se přirozeně vyskytuje v mnoha druzích ovoce a průmyslově se získává z cukrové řepy, cukrové třtiny nebo z kukuřice. Někdy se používá jako náhražka sacharózy. Fruktóza je tzv. "rychlý cukr". Ve formě tzv. glukózo-fruktózového sirupu bývá přidávána do mnoha potravin a nápojů (limonád). Fruktóza dokáže tělu rychle dodat energii, je proto vhodná během intenzivního tělesného výkonu, například při sportu. Při nadměrné konzumaci však hrozí obezita, hypertenze a vznik cukrovky.


Co je to Fruktóza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fruktóza. Co znamená odborný pojem Fruktóza z kategorie Chemie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Fruktóza je v kategorii chemie

Klíčová slova: odborný výraz, informace, synonymum, Fruktóza, terminus technicus, terminologie, slovník, chemie, vysvětlení, definice pojmu, pojem, význam pojmu, formulace, přesný význam, wiki, co znamená, význam, co je to Fruktóza?


Pojem Fruktóza je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Fruktóza?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Fruktóza (ovocný cukr, levulóza) je monosacharid, který se řadí k šestiuhlíkatým monosacharidům (hexózám), patří mezi ketózy. Nachází se v mnoha potravinách, např. v medu (38 %), dále zejména v ovoci bohatém na vlákniny - jahodách, ostružinách, borůvkách a i v některé zelenině jako např. melounech, sladkých bramborách, cibulích, kukuřici a dalších. K její izolaci se užívá nejčastěji polysacharidu inulinu.

Další informace o pojmu Fruktóza hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fruktóza ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Fruktóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Fruktóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Fruktóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Fruktóza ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Fruktóza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Fruktóza například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Fruktóza? resp. jaká je definice slova Fruktóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fruktóza, odpověď na dotaz co je to Fruktóza?. Víte např. kdo to je Slender Man? Znáte a víte kdo je Che Guevara? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Fruktóza i v jiné sekci než v chemie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.