Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fruktóza. Co znamená odborný pojem Fruktóza z kategorie Chemie?

Co je to Fruktóza? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Fruktóza?

Fruktóza, běžně zvaná ovocný cukr, je monosacharid, který se přirozeně vyskytuje v mnoha druzích ovoce a průmyslově se získává z cukrové řepy, cukrové třtiny nebo z kukuřice. Někdy se používá jako náhražka sacharózy. Fruktóza je tzv. "rychlý cukr". Ve formě tzv. glukózo-fruktózového sirupu bývá přidávána do mnoha potravin a nápojů (limonád). Fruktóza dokáže tělu rychle dodat energii, je proto vhodná během intenzivního tělesného výkonu, například při sportu. Při nadměrné konzumaci však hrozí obezita, hypertenze a vznik cukrovky.


Co je to Fruktóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fruktóza. Co znamená odborný pojem Fruktóza z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Fruktóza patří do kategorie chemie

Klíčová slova: definice, co znamená, co je to Fruktóza?, chemie, wiki, odborné názvosloví, odborný výraz, Fruktóza, význam, slovo, chemie, definice pojmu, názvosloví, terminologie, význam slova, popis, přesný význam, informace


Pojem Fruktóza je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fruktóza? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fruktóza (ovocný cukr, levulóza) je monosacharid, který se řadí k šestiuhlíkatým monosacharidům (hexózám), patří mezi ketózy. Nachází se v mnoha potravinách, např. v medu (38 %), dále zejména v ovoci bohatém na vlákniny - jahodách, ostružinách, borůvkách a i v některé zelenině jako např. melounech, sladkých bramborách, cibulích, kukuřici a dalších. K její izolaci se užívá nejčastěji polysacharidu inulinu.

Jiné zdroje informací o pojmu Fruktóza

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fruktóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Fruktóza ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Fruktóza na Youtube

Vyhledat výraz Fruktóza ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fruktóza ve Wikimedia Commons

Najít termín Fruktóza na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fruktóza například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě nyní již víte co je to Fruktóza? resp. co se přesně ukrývá za slovem Fruktóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fruktóza, odpověď na dotaz co je to Fruktóza?. Víte např. kdo to je Mánička? Znáte a víte kdo je Che Guevara? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než chemie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.