Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fruktóza. Co znamená pojem Fruktóza z kategorie Chemie?

Co je to Fruktóza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Fruktóza

Fruktóza, běžně zvaná ovocný cukr, je monosacharid, který se přirozeně vyskytuje v mnoha druzích ovoce a průmyslově se získává z cukrové řepy, cukrové třtiny nebo z kukuřice. Někdy se používá jako náhražka sacharózy. Fruktóza je tzv. "rychlý cukr". Ve formě tzv. glukózo-fruktózového sirupu bývá přidávána do mnoha potravin a nápojů (limonád). Fruktóza dokáže tělu rychle dodat energii, je proto vhodná během intenzivního tělesného výkonu, například při sportu. Při nadměrné konzumaci však hrozí obezita, hypertenze a vznik cukrovky.


Co je to Fruktóza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fruktóza. Co znamená pojem Fruktóza z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Fruktóza můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fruktóza je v sekci Chemie

Klíčová slova: odborný výraz, význam slova, co to je, heslo, lexikon, slovo, Fruktóza, wiki, synonymum, význam pojmu, přesný výraz, popis, Chemie, definice, terminus technicus, názvosloví, termín, význam


Pojem Fruktóza je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Fruktóza píše následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fruktóza (ovocný cukr, levulóza) je monosacharid, který se řadí k šestiuhlíkatým monosacharidům (hexózám), patří mezi ketózy. Nachází se v mnoha potravinách, např. v medu (38 %), dále zejména v ovoci bohatém na vlákniny - jahodách, ostružinách, borůvkách a i v některé zelenině jako např. melounech, sladkých bramborách, cibulích, kukuřici a dalších. K její izolaci se užívá nejčastěji polysacharidu inulinu.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Fruktóza ve Wikizdrojích

Hledat heslo Fruktóza na Google.cz

Hledat výraz Fruktóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fruktóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fruktóza ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Fruktóza ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Fruktóza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Fruktóza? resp. co označuje slovo Fruktóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fruktóza, odpověď na dotaz co je to Fruktóza?. Víte např. kdo to je Jiří Šlitr? Znáte a víte kdo je Koblihář? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Chemie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.