Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fruktóza. Co znamená odborný pojem Fruktóza z kategorie Chemie?

Co je to Fruktóza? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Fruktóza

Fruktóza, běžně zvaná ovocný cukr, je monosacharid, který se přirozeně vyskytuje v mnoha druzích ovoce a průmyslově se získává z cukrové řepy, cukrové třtiny nebo z kukuřice. Někdy se používá jako náhražka sacharózy. Fruktóza je tzv. "rychlý cukr". Ve formě tzv. glukózo-fruktózového sirupu bývá přidávána do mnoha potravin a nápojů (limonád). Fruktóza dokáže tělu rychle dodat energii, je proto vhodná během intenzivního tělesného výkonu, například při sportu. Při nadměrné konzumaci však hrozí obezita, hypertenze a vznik cukrovky.


Co je to Fruktóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fruktóza. Co znamená odborný pojem Fruktóza z kategorie Chemie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Fruktóza se nachází v kategorii chemie

Klíčová slova: definice pojmu, pojem, význam slova, chemie, terminologie, přesný výraz, Fruktóza, slovník, informace, slovo, přesný význam, názvosloví, vysvětlení, význam, význam pojmu, co to je, lexikon, definice


Pojem Fruktóza je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fruktóza? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fruktóza (ovocný cukr, levulóza) je monosacharid, který se řadí k šestiuhlíkatým monosacharidům (hexózám), patří mezi ketózy. Nachází se v mnoha potravinách, např. v medu (38 %), dále zejména v ovoci bohatém na vlákniny - jahodách, ostružinách, borůvkách a i v některé zelenině jako např. melounech, sladkých bramborách, cibulích, kukuřici a dalších. K její izolaci se užívá nejčastěji polysacharidu inulinu.

Další informační zdroje o slovu Fruktóza

Najít heslo Fruktóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fruktóza ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Fruktóza ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Fruktóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Fruktóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fruktóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fruktóza například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Fruktóza? resp. co označuje slovo Fruktóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fruktóza, odpověď na dotaz co je to Fruktóza?. Víte např. kdo to je Environmentalista? Znáte a víte kdo je Sabina Slonková? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Fruktóza i v jiných kategoriích (než chemie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.