Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fruktóza. Co znamená pojem Fruktóza z kategorie Chemie?

Co je Fruktóza?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Fruktóza?

Fruktóza, běžně zvaná ovocný cukr, je monosacharid, který se přirozeně vyskytuje v mnoha druzích ovoce a průmyslově se získává z cukrové řepy, cukrové třtiny nebo z kukuřice. Někdy se používá jako náhražka sacharózy. Fruktóza je tzv. "rychlý cukr". Ve formě tzv. glukózo-fruktózového sirupu bývá přidávána do mnoha potravin a nápojů (limonád). Fruktóza dokáže tělu rychle dodat energii, je proto vhodná během intenzivního tělesného výkonu, například při sportu. Při nadměrné konzumaci však hrozí obezita, hypertenze a vznik cukrovky.


Co je to Fruktóza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fruktóza. Co znamená pojem Fruktóza z kategorie Chemie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Fruktóza sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Fruktóza patří do sekce chemie

Klíčová slova: význam slova, pojem, přesný výraz, termín, význam pojmu, lexikon, odborný výraz, odborné názvosloví, synonymum, definice, definice pojmu, slovník, formulace, co je to Fruktóza?, přesný význam, informace, popis, názvosloví


Pojem Fruktóza je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Fruktóza dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Fruktóza (ovocný cukr, levulóza) je monosacharid, který se řadí k šestiuhlíkatým monosacharidům (hexózám), patří mezi ketózy. Nachází se v mnoha potravinách, např. v medu (38 %), dále zejména v ovoci bohatém na vlákniny - jahodách, ostružinách, borůvkách a i v některé zelenině jako např. melounech, sladkých bramborách, cibulích, kukuřici a dalších. K její izolaci se užívá nejčastěji polysacharidu inulinu.

Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Fruktóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Fruktóza ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Fruktóza na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Fruktóza na Youtube

Hledat frázi Fruktóza ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Fruktóza ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Fruktóza například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená slovo Fruktóza? resp. co to je Fruktóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fruktóza, odpověď na dotaz co je to Fruktóza?. Víte např. kdo to je George Bush starší? Znáte a víte kdo je Che Guevara? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než chemie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie chemie, chemik, fruktóza, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.