Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fruktóza. Co znamená pojem Fruktóza z kategorie Chemie?

Co je to Fruktóza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Fruktóza?

Fruktóza, běžně zvaná ovocný cukr, je monosacharid, který se přirozeně vyskytuje v mnoha druzích ovoce a průmyslově se získává z cukrové řepy, cukrové třtiny nebo z kukuřice. Někdy se používá jako náhražka sacharózy. Fruktóza je tzv. "rychlý cukr". Ve formě tzv. glukózo-fruktózového sirupu bývá přidávána do mnoha potravin a nápojů (limonád). Fruktóza dokáže tělu rychle dodat energii, je proto vhodná během intenzivního tělesného výkonu, například při sportu. Při nadměrné konzumaci však hrozí obezita, hypertenze a vznik cukrovky.


Co je to Fruktóza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fruktóza. Co znamená pojem Fruktóza z kategorie Chemie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Fruktóza doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fruktóza se nachází v sekci Chemie

Klíčová slova: význam slova, terminologie, přesný výraz, Chemie, definice, co je to Fruktóza?, odborný výraz, pojem, heslo, popis, odborné názvosloví, názvosloví, formulace, wiki, význam, lexikon, co znamená, informace


Pojem Fruktóza je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Fruktóza píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Fruktóza (ovocný cukr, levulóza) je monosacharid, který se řadí k šestiuhlíkatým monosacharidům (hexózám), patří mezi ketózy. Nachází se v mnoha potravinách, např. v medu (38 %), dále zejména v ovoci bohatém na vlákniny - jahodách, ostružinách, borůvkách a i v některé zelenině jako např. melounech, sladkých bramborách, cibulích, kukuřici a dalších. K její izolaci se užívá nejčastěji polysacharidu inulinu.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Fruktóza na Youtube

Vyhledat heslo Fruktóza ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fruktóza ve Wikimedia Commons

Najít termín Fruktóza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Fruktóza ve Wikizdrojích

Hledat heslo Fruktóza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Fruktóza například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Fruktóza? resp. co přesně označuje termín Fruktóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fruktóza, odpověď na dotaz co je to Fruktóza?. Víte např. kdo to je Mistr? Znáte a víte kdo je Fízl? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Fruktóza hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.