Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kvadriatlon. Co znamená pojem Kvadriatlon z kategorie Sport?

Co je to Kvadriatlon? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kvadriatlon?

Kvadriatlon je název jednoho z druhů vytrvalostních sportů. Sestává ze čtyř samostatných disciplín. Těmi je nutno projít těsně za sebou a v přesně daném sledu. Řadí se k triatlonu. Do kvadriatlonu patří plavání, jízda na kajaku, jízda na kole a běh.
I kvadriatlon se dělí na další druhy – sprint, střední a dlouhý. Jedná se o novější druh sportu, začínal v roce 1987, kdy ho založil sportovec a umělec Sergio Ferrero di Muresanu. Evropská kvadriatlonová federace vznikla v roce 1997. Od roku 2001 probíhá série Světového poháru v tomto sportu.


Co je to Kvadriatlon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kvadriatlon. Co znamená pojem Kvadriatlon z kategorie Sport?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kvadriatlon s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kvadriatlon se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: termín, popis, Kvadriatlon, význam slova, vysvětlení, přesný výraz, terminus technicus, synonymum, Sport, definice, odborné názvosloví, formulace, lexikon, wiki, význam, přesný význam, informace, slovník


Pojem Kvadriatlon je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kvadriatlon?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kvadriatlon je vytrvalostní sport skládající se ze čtyř individuálních disciplín, které je nutné absolvovat ve stanoveném pořadí v těsném sledu. Je brán jako odnož triatlonu a je součástí České Triatlonové Asociace.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Kvadriatlon ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kvadriatlon ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kvadriatlon ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Kvadriatlon ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kvadriatlon na Youtube

Vyhledat heslo Kvadriatlon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvadriatlon například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kvadriatlon? resp. co je to Kvadriatlon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvadriatlon, odpověď na dotaz co je to Kvadriatlon?. Víte např. kdo to je Zahradní architekt? Znáte a víte kdo je Voayer? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Sport. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.