Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kvadriatlon. Co znamená pojem Kvadriatlon z kategorie Sport?

Co je to Kvadriatlon? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kvadriatlon?

Kvadriatlon je název jednoho z druhů vytrvalostních sportů. Sestává ze čtyř samostatných disciplín. Těmi je nutno projít těsně za sebou a v přesně daném sledu. Řadí se k triatlonu. Do kvadriatlonu patří plavání, jízda na kajaku, jízda na kole a běh.
I kvadriatlon se dělí na další druhy – sprint, střední a dlouhý. Jedná se o novější druh sportu, začínal v roce 1987, kdy ho založil sportovec a umělec Sergio Ferrero di Muresanu. Evropská kvadriatlonová federace vznikla v roce 1997. Od roku 2001 probíhá série Světového poháru v tomto sportu.


Co je to Kvadriatlon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kvadriatlon. Co znamená pojem Kvadriatlon z kategorie Sport?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kvadriatlon se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: co je to Kvadriatlon?, wiki, odborné názvosloví, pojem, názvosloví, vysvětlení, slovník, význam slova, význam, synonymum, Kvadriatlon, co to je, heslo, definice pojmu, formulace, lexikon, termín, terminus technicus


Pojem Kvadriatlon je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kvadriatlon?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kvadriatlon je vytrvalostní sport skládající se ze čtyř individuálních disciplín, které je nutné absolvovat ve stanoveném pořadí v těsném sledu. Je brán jako odnož triatlonu a je součástí České Triatlonové Asociace.

Hledejte pojem Kvadriatlon v následujících vyhledávačích

Zkusit najít slovo Kvadriatlon na Google.cz

Najít heslo Kvadriatlon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Kvadriatlon ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kvadriatlon ve Wikimedia Commons

Najít slovo Kvadriatlon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Kvadriatlon ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvadriatlon například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Kvadriatlon? resp. co to je Kvadriatlon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvadriatlon, odpověď na dotaz co je to Kvadriatlon?. Víte např. kdo to je Josef Zíma? Znáte a víte kdo je Statkář? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Sport. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.