Co je to?
Definice výrazu Dynamo. Co znamená odborný pojem Dynamo z kategorie Technika?

Co to je Dynamo? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Dynamo?

Dynamo je označení pro stroj poháněný elektřinou a pracující na principu točení. Funguje jako stejnoměrný elektrický generátor, což znamená, že energii, kterou vyrobí rotor hnacího stroje, přemění na energii elektrickou. Dynamo tvoří stator a rotor. Stator je většinou magnet nebo elektromagnet, rotor má vinutí a komutátor.
V minulosti byl tento stroj nejdůležitějším zdrojem elektřiny pro dopravní prostředky a průmysl. Na významu ztratilo dynamo o nasazení alternátorů a usměrňovačů. Dynama se odlišují způsobem zapojení statoru. Napětí dynam, která se běžně vyskytují v dopravních prostředcích je 6, 12 nebo 24 V. Existují i speciální dynama s jinou voltáží. Dynama mohou mít problém s prvním startem, potřebují dodat malý impuls od jiného dynama či permanentního magnetu.


Co je to Dynamo? Význam slova, termín, Definice výrazu Dynamo. Co znamená odborný pojem Dynamo z kategorie Technika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dynamo patří do kategorie Technika

Klíčová slova: lexikon, přesný význam, Technika, přesný výraz, terminologie, Technika, definice, synonymum, heslo, co je to Dynamo?, termín, význam slova, popis, wiki, informace, význam, odborný výraz, pojem


Pojem Dynamo je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dynamo? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dynamo je v elektrotechnice zastaralý točivý elektrický stroj, který přeměňuje mechanickou energii na stejnosměrný proud (tzv. elektrický generátor). Mechanickou energii dodává dynamu vnější zdroj (např. turbína, klika). Dynamo bylo prvním známým zdrojem elektrické energie, který mohl být využit v průmyslu a stalo se základem pro vynalezení dalších elektrických zařízení (elektromotor, alternátor, rotační konvertor). V současné době jsou dynama nahrazena alternátory, které jsou jednodušší, spolehlivější a lacinější i přes potřebu usměrňování střídavého proudu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Dynamo v následujících zdrojích

Najít termín Dynamo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Dynamo ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Dynamo ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Dynamo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Dynamo ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Dynamo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dynamo například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Dynamo? resp. co je to Dynamo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dynamo, odpověď na dotaz co je to Dynamo?. Víte např. kdo to je Kybergroomer? Znáte a víte kdo je Aristokratka? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Technika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..