Co je to?
Definice výrazu Dynamo. Co znamená odborný pojem Dynamo z kategorie Technika?

Co to je Dynamo? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dynamo

Dynamo je označení pro stroj poháněný elektřinou a pracující na principu točení. Funguje jako stejnoměrný elektrický generátor, což znamená, že energii, kterou vyrobí rotor hnacího stroje, přemění na energii elektrickou. Dynamo tvoří stator a rotor. Stator je většinou magnet nebo elektromagnet, rotor má vinutí a komutátor.
V minulosti byl tento stroj nejdůležitějším zdrojem elektřiny pro dopravní prostředky a průmysl. Na významu ztratilo dynamo o nasazení alternátorů a usměrňovačů. Dynama se odlišují způsobem zapojení statoru. Napětí dynam, která se běžně vyskytují v dopravních prostředcích je 6, 12 nebo 24 V. Existují i speciální dynama s jinou voltáží. Dynama mohou mít problém s prvním startem, potřebují dodat malý impuls od jiného dynama či permanentního magnetu.


Co je to Dynamo? Význam slova, termín, Definice výrazu Dynamo. Co znamená odborný pojem Dynamo z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Dynamo můžete samozřejmě sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dynamo je v sekci Technika

Klíčová slova: co to je, heslo, význam slova, přesný význam, lexikon, Dynamo, pojem, odborné názvosloví, Technika, definice, definice pojmu, význam, vysvětlení, přesný výraz, názvosloví, co znamená, wiki, Technika


Pojem Dynamo je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat slovo Dynamo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Dynamo ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Dynamo ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Dynamo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Dynamo ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Dynamo na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dynamo například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Dynamo? resp. co znamená výraz Dynamo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dynamo, odpověď na dotaz co je to Dynamo?. Víte např. kdo to je Štefan Švec? Znáte a víte kdo je Marcela Augustová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Technika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..