Co je to?
Výraz, termín, definice slova Osud. Co znamená odborný pojem Osud z kategorie Filozofie?

Co je to Osud? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Osud?

Osud představuje názor člověka, že všechno v jeho životě je předem předurčeno. Osud má své základy v nejrůznějších náboženstvích a vírách.
Lidé, kteří věří v osud, žijí v přesvědčení, že všechno, co se kolem nich děje ať již se spojitostí s jejich osobou nebo nikoliv, nemohou žádným způsobem ovlivnit. Podle nich je zapotřebí se s aktuální situací smířit, protože se jí nedá nijak předejít.
Teorií osudu se zabývala celá řada především filozofů, jedná se například o jména, jako jsou Baruch Spinoza nebo Friedrich Nietzsche.


Co je to Osud? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Osud. Co znamená odborný pojem Osud z kategorie Filozofie?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Osud doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Osud se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: synonymum, informace, definice pojmu, lexikon, popis, wiki, odborný výraz, význam slova, co je to Osud?, co znamená, filozofie, přesný výraz, význam pojmu, význam, termín, přesný význam, pojem, odborné názvosloví


Pojem Osud je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Osud? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osud je jak filozofický, tak i náboženský koncept, který vyjadřuje myšlenku, že události v životě člověka, světa a kosmu jsou předem určeny. Je to koncept založený na víře, že přirozenou podstatou jsoucna je trvalá, kosmická struktura.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Osud ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Osud ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Osud ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Osud na Youtube

Zkusit najít výraz Osud ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Osud ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Osud například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste zjistili co znamená Osud? resp. co znamená Osud? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osud, odpověď na dotaz co je to Osud?. Víte např. kdo to je Aleksander Barkov? Znáte a víte kdo je Ajťák? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než filozofie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.