Co je to?
Definice výrazu Osud. Co znamená odborný pojem Osud z kategorie Filozofie?

Co to je Osud? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Osud?

Osud představuje názor člověka, že všechno v jeho životě je předem předurčeno. Osud má své základy v nejrůznějších náboženstvích a vírách.
Lidé, kteří věří v osud, žijí v přesvědčení, že všechno, co se kolem nich děje ať již se spojitostí s jejich osobou nebo nikoliv, nemohou žádným způsobem ovlivnit. Podle nich je zapotřebí se s aktuální situací smířit, protože se jí nedá nijak předejít.
Teorií osudu se zabývala celá řada především filozofů, jedná se například o jména, jako jsou Baruch Spinoza nebo Friedrich Nietzsche.


Co je to Osud? Význam slova, termín, Definice výrazu Osud. Co znamená odborný pojem Osud z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Osud je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: terminologie, odborný výraz, wiki, heslo, lexikon, termín, význam slova, co je to Osud?, odborné názvosloví, slovo, definice, Filozofie, formulace, vysvětlení, slovník, pojem, význam pojmu, informace


Pojem Osud je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Osud? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osud je jak filozofický, tak i náboženský koncept, který vyjadřuje myšlenku, že události v životě člověka, světa a kosmu jsou předem určeny. Je to koncept založený na víře, že přirozenou podstatou jsoucna je trvalá, kosmická struktura.

Zkuste zjistit více informací o slovu Osud v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Osud ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Osud ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Osud ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osud ve Wikimedia Commons

Najít slovo Osud ve Wikislovníku

Hledat pojem Osud ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Osud například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Osud? resp. co to je Osud? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osud, odpověď na dotaz co je to Osud?. Víte např. kdo to je Šochet? Znáte a víte kdo je Disident? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Filozofie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.