Co je to?
Definice výrazu Osud. Co znamená odborný pojem Osud z kategorie Filozofie?

Co to je Osud? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Osud?

Osud představuje názor člověka, že všechno v jeho životě je předem předurčeno. Osud má své základy v nejrůznějších náboženstvích a vírách.
Lidé, kteří věří v osud, žijí v přesvědčení, že všechno, co se kolem nich děje ať již se spojitostí s jejich osobou nebo nikoliv, nemohou žádným způsobem ovlivnit. Podle nich je zapotřebí se s aktuální situací smířit, protože se jí nedá nijak předejít.
Teorií osudu se zabývala celá řada především filozofů, jedná se například o jména, jako jsou Baruch Spinoza nebo Friedrich Nietzsche.


Co je to Osud? Význam slova, termín, Definice výrazu Osud. Co znamená odborný pojem Osud z kategorie Filozofie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Osud doporučujeme sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Osud se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: popis, terminus technicus, heslo, definice, vysvětlení, wiki, odborný výraz, význam slova, termín, lexikon, co znamená, informace, pojem, co to je, formulace, slovník, Osud, terminologie


Pojem Osud je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Osud píše následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osud je jak filozofický, tak i náboženský koncept, který vyjadřuje myšlenku, že události v životě člověka, světa a kosmu jsou předem určeny. Je to koncept založený na víře, že přirozenou podstatou jsoucna je trvalá, kosmická struktura.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat slovo Osud ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Osud na Youtube

Hledat pojem Osud na Google.cz

Vyhledat termín Osud ve Wikizdrojích

Hledat termín Osud ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Osud ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Osud například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Osud? resp. co znamená výraz Osud? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osud, odpověď na dotaz co je to Osud?. Víte např. kdo to je Androlog? Znáte a víte kdo je Ajťák? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Osud hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.