Co je to?
Definice výrazu Osud. Co znamená odborný pojem Osud z kategorie Filozofie?

Co je Osud? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Osud

Osud představuje názor člověka, že všechno v jeho životě je předem předurčeno. Osud má své základy v nejrůznějších náboženstvích a vírách.
Lidé, kteří věří v osud, žijí v přesvědčení, že všechno, co se kolem nich děje ať již se spojitostí s jejich osobou nebo nikoliv, nemohou žádným způsobem ovlivnit. Podle nich je zapotřebí se s aktuální situací smířit, protože se jí nedá nijak předejít.
Teorií osudu se zabývala celá řada především filozofů, jedná se například o jména, jako jsou Baruch Spinoza nebo Friedrich Nietzsche.


Co je to Osud? Význam slova, termín, Definice výrazu Osud. Co znamená odborný pojem Osud z kategorie Filozofie?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Osud je v sekci filozofie

Klíčová slova: pojem, co to je, význam, popis, synonymum, termín, slovník, slovo, wiki, Osud, význam slova, názvosloví, přesný výraz, definice pojmu, odborný výraz, definice, heslo, odborné názvosloví


Pojem Osud je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Osud? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Osud je jak filozofický, tak i náboženský koncept, který vyjadřuje myšlenku, že události v životě člověka, světa a kosmu jsou předem určeny. Je to koncept založený na víře, že přirozenou podstatou jsoucna je trvalá, kosmická struktura.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat termín Osud ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Osud ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Osud ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Osud ve Wikislovníku

Hledat slovo Osud na Google.cz

Hledat videa s názvem Osud na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Osud například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Osud? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Osud? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osud, odpověď na dotaz co je to Osud?. Víte např. kdo to je Filozof? Znáte a víte kdo je Ajťák? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Osud i v jiné sekci než je kategorie filozofie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.