Co je to?
Výraz, termín, definice slova Osud. Co znamená odborný pojem Osud z kategorie Filozofie?

Co je to Osud? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Osud?

Osud představuje názor člověka, že všechno v jeho životě je předem předurčeno. Osud má své základy v nejrůznějších náboženstvích a vírách.
Lidé, kteří věří v osud, žijí v přesvědčení, že všechno, co se kolem nich děje ať již se spojitostí s jejich osobou nebo nikoliv, nemohou žádným způsobem ovlivnit. Podle nich je zapotřebí se s aktuální situací smířit, protože se jí nedá nijak předejít.
Teorií osudu se zabývala celá řada především filozofů, jedná se například o jména, jako jsou Baruch Spinoza nebo Friedrich Nietzsche.


Co je to Osud? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Osud. Co znamená odborný pojem Osud z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Osud patří do sekce filozofie

Klíčová slova: slovo, definice, přesný význam, přesný výraz, definice pojmu, co znamená, terminus technicus, vysvětlení, význam, odborné názvosloví, význam pojmu, lexikon, filozofie, wiki, informace, názvosloví, odborný výraz, co je to Osud?


Pojem Osud je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Osud? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osud je jak filozofický, tak i náboženský koncept, který vyjadřuje myšlenku, že události v životě člověka, světa a kosmu jsou předem určeny. Je to koncept založený na víře, že přirozenou podstatou jsoucna je trvalá, kosmická struktura.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Osud ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Osud ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Osud ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Osud ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Osud ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Osud ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Osud například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Osud? resp. jaká je definice termínu Osud? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osud, odpověď na dotaz co je to Osud?. Víte např. kdo to je Paul McCartney? Znáte a víte kdo je Ajťák? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než filozofie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.