Co je to?
Definice výrazu Osud. Co znamená odborný pojem Osud z kategorie Filozofie?

Co to je Osud? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Osud?

Osud představuje názor člověka, že všechno v jeho životě je předem předurčeno. Osud má své základy v nejrůznějších náboženstvích a vírách.
Lidé, kteří věří v osud, žijí v přesvědčení, že všechno, co se kolem nich děje ať již se spojitostí s jejich osobou nebo nikoliv, nemohou žádným způsobem ovlivnit. Podle nich je zapotřebí se s aktuální situací smířit, protože se jí nedá nijak předejít.
Teorií osudu se zabývala celá řada především filozofů, jedná se například o jména, jako jsou Baruch Spinoza nebo Friedrich Nietzsche.


Co je to Osud? Význam slova, termín, Definice výrazu Osud. Co znamená odborný pojem Osud z kategorie Filozofie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Osud patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: význam, definice, lexikon, co je to Osud?, termín, co to je, odborné názvosloví, význam pojmu, Filozofie, co znamená, odborný výraz, vysvětlení, slovo, terminus technicus, přesný význam, Osud, přesný výraz, synonymum


Pojem Osud je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Osud?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osud je jak filozofický, tak i náboženský koncept, který vyjadřuje myšlenku, že události v životě člověka, světa a kosmu jsou předem určeny. Je to koncept založený na víře, že přirozenou podstatou jsoucna je trvalá, kosmická struktura.

Další zdroje informací o slovu Osud

Hledat výraz Osud na Google.cz

Hledat heslo Osud ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osud ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Osud ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Osud ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Osud ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Osud například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Osud? resp. jaký je význam slova Osud? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osud, odpověď na dotaz co je to Osud?. Víte např. kdo to je Helena Vondráčková? Znáte a víte kdo je Lady Gaga? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Osud i v jiných kategoriích (než Filozofie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.