Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Osud. Co znamená pojem Osud z kategorie Filozofie?

Co je Osud?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Osud?

Osud představuje názor člověka, že všechno v jeho životě je předem předurčeno. Osud má své základy v nejrůznějších náboženstvích a vírách.
Lidé, kteří věří v osud, žijí v přesvědčení, že všechno, co se kolem nich děje ať již se spojitostí s jejich osobou nebo nikoliv, nemohou žádným způsobem ovlivnit. Podle nich je zapotřebí se s aktuální situací smířit, protože se jí nedá nijak předejít.
Teorií osudu se zabývala celá řada především filozofů, jedná se například o jména, jako jsou Baruch Spinoza nebo Friedrich Nietzsche.


Co je to Osud? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Osud. Co znamená pojem Osud z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Osud? Potom se o definici podělte s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Osud se nachází v kategorii filozofie

Klíčová slova: lexikon, filozofie, přesný význam, definice, Osud, přesný výraz, co znamená, význam, definice pojmu, wiki, co je to Osud?, význam slova, terminus technicus, odborný výraz, slovník, co to je, synonymum, popis


Pojem Osud je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Osud? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osud je jak filozofický, tak i náboženský koncept, který vyjadřuje myšlenku, že události v životě člověka, světa a kosmu jsou předem určeny. Je to koncept založený na víře, že přirozenou podstatou jsoucna je trvalá, kosmická struktura.

Zkuste zjistit více informací o slovu Osud v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Osud ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Osud ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Osud ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osud ve Wikimedia Commons

Najít heslo Osud ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Osud ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Osud například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená Osud? resp. co se skrývá pod slovem Osud? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osud, odpověď na dotaz co je to Osud?. Víte např. kdo to je Adele? Znáte a víte kdo je Ajťák? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci filozofie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozof výjev, osud, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.