Co je to?
Definice výrazu Avantgarda. Co znamená odborný pojem Avantgarda z kategorie Kultura?

Co je Avantgarda?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Avantgarda

Avantgarda je označení uměleckého a kulturního směru typického pro 1.polovinu 20.století. Jedná se o jednu z etap vývoje moderního umění, po které následuje umění novodobé a postmoderní umění.
Avantgarda má společné body i s předcházející modernou, především odpor k tradicím a bouření se proti společnosti. Vycházela částečně ze sovětského revolučního umění a dadaizmu.

Co je to Avantgarda? Význam slova, termín, Definice výrazu Avantgarda. Co znamená odborný pojem Avantgarda z kategorie Kultura?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Avantgarda je v sekci kultura

Klíčová slova: odborný výraz, co je to Avantgarda?, synonymum, pojem, vysvětlení, termín, definice, slovník, formulace, terminologie, slovo, názvosloví, popis, význam, odborné názvosloví, co to je, význam slova, Avantgarda


Pojem Avantgarda je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Avantgarda? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Avantgarda bylo kulturní a umělecké hnutí první poloviny 20. století. Avantgardní umění je etapa ve vývoji moderního umění, které je poslední vývojovou fází novodobého umění. Předcházející etapou ve vývoji umění byla moderna, která byla přechodným vývojovým stadiem mezi tradičním uměním 19. století. S modernou je avantgarda spojena antitradicionalismem a společenskou revoltou. Etapou následující je postmoderní umění. Výchozími ideovými ohnisky bylo poválečnému avantgardnímu hnutí curyšské dada a sovětské revoluční umění.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít výraz Avantgarda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Avantgarda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Avantgarda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Avantgarda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Avantgarda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Avantgarda na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Avantgarda například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teďka už zajisté víte jaký je význam slova Avantgarda? resp. co vlastně znamená slovo Avantgarda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avantgarda, odpověď na dotaz co je to Avantgarda?. Víte např. kdo to je Klausovec? Znáte a víte kdo je Richard Chlad? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Avantgarda i v jiných kategoriích (než kultura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, klapka, avantgarda, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.