Co je to?
Odborný výraz, definice slova Avantgarda. Co znamená pojem Avantgarda z kategorie Kultura?

Co je to Avantgarda? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Avantgarda

Avantgarda je označení uměleckého a kulturního směru typického pro 1.polovinu 20.století. Jedná se o jednu z etap vývoje moderního umění, po které následuje umění novodobé a postmoderní umění.
Avantgarda má společné body i s předcházející modernou, především odpor k tradicím a bouření se proti společnosti. Vycházela částečně ze sovětského revolučního umění a dadaizmu.

Co je to Avantgarda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Avantgarda. Co znamená pojem Avantgarda z kategorie Kultura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Avantgarda můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Avantgarda je v kategorii Kultura

Klíčová slova: popis, heslo, co to je, názvosloví, odborný výraz, vysvětlení, odborné názvosloví, definice pojmu, Kultura, formulace, význam slova, Kultura, synonymum, přesný význam, wiki, terminologie, slovo, význam


Pojem Avantgarda je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Avantgarda?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Avantgarda bylo kulturní a umělecké hnutí první poloviny 20. století. Avantgardní umění je etapa ve vývoji moderního umění, které je poslední vývojovou fází novodobého umění. Předcházející etapou ve vývoji umění byla moderna, která byla přechodným vývojovým stadiem mezi tradičním uměním 19. století. S modernou je avantgarda spojena antitradicionalismem a společenskou revoltou. Etapou následující je postmoderní umění. Výchozími ideovými ohnisky bylo poválečnému avantgardnímu hnutí curyšské dada a sovětské revoluční umění.

Více informací o pojmu Avantgarda lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Avantgarda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Avantgarda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Avantgarda ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Avantgarda na Youtube

Vyhledat heslo Avantgarda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Avantgarda na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Avantgarda například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Avantgarda? resp. co znamená výraz Avantgarda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avantgarda, odpověď na dotaz co je to Avantgarda?. Víte např. kdo to je Macecha? Znáte a víte kdo je Karel Čapek? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Kultura Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.