Co je to?
Výraz, termín, definice slova Avantgarda. Co znamená odborný pojem Avantgarda z kategorie Kultura?

Co je to Avantgarda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Avantgarda

Avantgarda je označení uměleckého a kulturního směru typického pro 1.polovinu 20.století. Jedná se o jednu z etap vývoje moderního umění, po které následuje umění novodobé a postmoderní umění.
Avantgarda má společné body i s předcházející modernou, především odpor k tradicím a bouření se proti společnosti. Vycházela částečně ze sovětského revolučního umění a dadaizmu.

Co je to Avantgarda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Avantgarda. Co znamená odborný pojem Avantgarda z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Avantgarda? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Avantgarda patří do sekce kultura

Klíčová slova: slovník, význam pojmu, lexikon, názvosloví, formulace, význam slova, Avantgarda, termín, informace, synonymum, heslo, co je to Avantgarda?, kultura, co znamená, přesný význam, odborný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví


Pojem Avantgarda je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Avantgarda? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Avantgarda bylo kulturní a umělecké hnutí první poloviny 20. století. Avantgardní umění je etapa ve vývoji moderního umění, které je poslední vývojovou fází novodobého umění. Předcházející etapou ve vývoji umění byla moderna, která byla přechodným vývojovým stadiem mezi tradičním uměním 19. století. S modernou je avantgarda spojena antitradicionalismem a společenskou revoltou. Etapou následující je postmoderní umění. Výchozími ideovými ohnisky bylo poválečnému avantgardnímu hnutí curyšské dada a sovětské revoluční umění.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz Avantgarda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Avantgarda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Avantgarda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Avantgarda na Google.cz

Zkusit najít výraz Avantgarda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Avantgarda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Avantgarda například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už víte jaká je definice termínu Avantgarda? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Avantgarda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avantgarda, odpověď na dotaz co je to Avantgarda?. Víte např. kdo to je Kouzelník Žito? Znáte a víte kdo je Neil Young? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než kultura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.