Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Avantgarda. Co znamená pojem Avantgarda z kategorie Kultura?

Co je Avantgarda? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Avantgarda?

Avantgarda je označení uměleckého a kulturního směru typického pro 1.polovinu 20.století. Jedná se o jednu z etap vývoje moderního umění, po které následuje umění novodobé a postmoderní umění.
Avantgarda má společné body i s předcházející modernou, především odpor k tradicím a bouření se proti společnosti. Vycházela částečně ze sovětského revolučního umění a dadaizmu.

Co je to Avantgarda? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Avantgarda. Co znamená pojem Avantgarda z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Avantgarda s dalšími osobami na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Avantgarda se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: informace, přesný význam, pojem, vysvětlení, kultura, formulace, co to je, přesný výraz, odborný výraz, odborné názvosloví, lexikon, Avantgarda, wiki, kultura, definice, definice pojmu, význam, heslo


Pojem Avantgarda je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Avantgarda? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Avantgarda bylo kulturní a umělecké hnutí první poloviny 20. století. Avantgardní umění je etapa ve vývoji moderního umění, které je poslední vývojovou fází novodobého umění. Předcházející etapou ve vývoji umění byla moderna, která byla přechodným vývojovým stadiem mezi tradičním uměním 19. století. S modernou je avantgarda spojena antitradicionalismem a společenskou revoltou. Etapou následující je postmoderní umění. Výchozími ideovými ohnisky bylo poválečnému avantgardnímu hnutí curyšské dada a sovětské revoluční umění.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat heslo Avantgarda ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Avantgarda na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Avantgarda ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Avantgarda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Avantgarda ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Avantgarda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Avantgarda například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Avantgarda? resp. jaký je význam slova Avantgarda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avantgarda, odpověď na dotaz co je to Avantgarda?. Víte např. kdo to je Religionista? Znáte a víte kdo je Jiří Beran? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Avantgarda i v jiné části webu než je kategorie kultura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.