Co je to?
Odborný výraz, definice slova Avantgarda. Co znamená pojem Avantgarda z kategorie Kultura?

Co je to Avantgarda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Avantgarda

Avantgarda je označení uměleckého a kulturního směru typického pro 1.polovinu 20.století. Jedná se o jednu z etap vývoje moderního umění, po které následuje umění novodobé a postmoderní umění.
Avantgarda má společné body i s předcházející modernou, především odpor k tradicím a bouření se proti společnosti. Vycházela částečně ze sovětského revolučního umění a dadaizmu.


Co je to Avantgarda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Avantgarda. Co znamená pojem Avantgarda z kategorie Kultura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Avantgarda můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Avantgarda je v sekci Kultura

Klíčová slova: slovo, wiki, Kultura, vysvětlení, názvosloví, slovník, přesný význam, heslo, formulace, synonymum, terminus technicus, Avantgarda, definice pojmu, význam pojmu, pojem, odborný výraz, Kultura, definice


Pojem Avantgarda je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Avantgarda na Youtube

Vyhledat pojem Avantgarda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Avantgarda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Avantgarda ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Avantgarda ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Avantgarda na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Avantgarda například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Avantgarda? resp. co se skrývá pod slovem Avantgarda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avantgarda, odpověď na dotaz co je to Avantgarda?. Víte např. kdo to je Filuta? Znáte a víte kdo je Archanděl? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Kultura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.