Co je to?
Odborný výraz, definice slova Avantgarda. Co znamená pojem Avantgarda z kategorie Kultura?

Co je to Avantgarda? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Avantgarda

Avantgarda je označení uměleckého a kulturního směru typického pro 1.polovinu 20.století. Jedná se o jednu z etap vývoje moderního umění, po které následuje umění novodobé a postmoderní umění.
Avantgarda má společné body i s předcházející modernou, především odpor k tradicím a bouření se proti společnosti. Vycházela částečně ze sovětského revolučního umění a dadaizmu.


Co je to Avantgarda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Avantgarda. Co znamená pojem Avantgarda z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Avantgarda) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Avantgarda patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: termín, význam slova, definice pojmu, přesný výraz, Kultura, Avantgarda, definice, co znamená, heslo, slovo, odborné názvosloví, lexikon, synonymum, odborný výraz, wiki, přesný význam, terminus technicus, formulace


Pojem Avantgarda je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Avantgarda?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Avantgarda bylo kulturní a umělecké hnutí první poloviny 20. století. Avantgardní umění je etapa ve vývoji moderního umění, které je poslední vývojovou fází novodobého umění. Předcházející etapou ve vývoji umění byla moderna, která byla přechodným vývojovým stadiem mezi tradičním uměním 19. století. S modernou je avantgarda spojena antitradicionalismem a společenskou revoltou. Etapou následující je postmoderní umění. Výchozími ideovými ohnisky bylo poválečnému avantgardnímu hnutí curyšské dada a sovětské revoluční umění.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Avantgarda na Youtube

Najít pojem Avantgarda ve Wikislovníku

Najít heslo Avantgarda na Google.cz

Hledat výraz Avantgarda ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Avantgarda ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Avantgarda ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Avantgarda například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Avantgarda? resp. co je to Avantgarda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avantgarda, odpověď na dotaz co je to Avantgarda?. Víte např. kdo to je Šlapka? Znáte a víte kdo je Archanděl? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Avantgarda hledat i v jiných kategoriích (než Kultura) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.