Co je to?
Výraz, termín, definice slova Avantgarda. Co znamená odborný pojem Avantgarda z kategorie Kultura?

Co je to Avantgarda? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Avantgarda

Avantgarda je označení uměleckého a kulturního směru typického pro 1.polovinu 20.století. Jedná se o jednu z etap vývoje moderního umění, po které následuje umění novodobé a postmoderní umění.
Avantgarda má společné body i s předcházející modernou, především odpor k tradicím a bouření se proti společnosti. Vycházela částečně ze sovětského revolučního umění a dadaizmu.

Co je to Avantgarda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Avantgarda. Co znamená odborný pojem Avantgarda z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Avantgarda) můžete sdílet se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Avantgarda patří do kategorie kultura

Klíčová slova: přesný výraz, vysvětlení, slovo, co je to Avantgarda?, pojem, definice, synonymum, lexikon, co znamená, slovník, popis, přesný význam, informace, odborné názvosloví, definice pojmu, kultura, heslo, formulace


Pojem Avantgarda je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Avantgarda? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Avantgarda bylo kulturní a umělecké hnutí první poloviny 20. století. Avantgardní umění je etapa ve vývoji moderního umění, které je poslední vývojovou fází novodobého umění. Předcházející etapou ve vývoji umění byla moderna, která byla přechodným vývojovým stadiem mezi tradičním uměním 19. století. S modernou je avantgarda spojena antitradicionalismem a společenskou revoltou. Etapou následující je postmoderní umění. Výchozími ideovými ohnisky bylo poválečnému avantgardnímu hnutí curyšské dada a sovětské revoluční umění.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Avantgarda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Avantgarda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Avantgarda ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Avantgarda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Avantgarda ve Wikislovníku

Hledat pojem Avantgarda ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Avantgarda například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Avantgarda? resp. jaká je definice slova Avantgarda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avantgarda, odpověď na dotaz co je to Avantgarda?. Víte např. kdo to je Drúz? Znáte a víte kdo je Josef Kramer? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Avantgarda i v jiných kategoriích (než kultura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.