Co je to?
Výraz, termín, definice slova Oldtimer. Co znamená odborný pojem Oldtimer z kategorie Technika?

Co je to Oldtimer? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Oldtimer

Oldtimer čili veterán je takové vozidlo, které je starší než 30 let. V různých státech může být definice veterána odlišná. Obecně se takto označuje vůz, který má více než 30 let a jeho historie je přitažlivá pro sběratele. Takové vozidlo se vyplatí uskladnit, nechat restaurovat a starat se o něj. Stáří vozidla se počítá od roku výroby, hranici u nás stanovilo ministerstvo dopravy. Veteráni bývají součástí veteránských sbírek. Mají také své asociace a kluby, Jejich úkolem je sledovat a vést seznam registrovaných veteránů. Takovým vozům udělují status veteránské vozidlo. Tento status pak uznává i legislativa.
Vozidlo může být testováno na různých úrovních, pokud splní Mezinárodní technický kodex FIVA. Registrační značka veteránského vozidla začíná písmenem V. K jejímu získání je nutné splnit určité podmínky, projít klubovou testací, kontrola krajskou komisí a registrace vozu na samosprávním úřadu. Ani pak nelze takové historické vozidlo používat na pozemních komunikacích pro účely obvyklého užívání pro vlastní potřebu ani pro podnikání.


Co je to Oldtimer? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Oldtimer. Co znamená odborný pojem Oldtimer z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Oldtimer sdílejte se známými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Oldtimer je v kategorii technika

Klíčová slova: význam, technika, co znamená, definice, termín, wiki, přesný výraz, formulace, heslo, odborné názvosloví, technika, informace, popis, slovo, co to je, přesný význam, význam slova, slovník


Pojem Oldtimer je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Oldtimer?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako oldtimer (česky veterán) bývá označováno vozidlo starší více jak 30 let, ačkoliv tato definice se konkrétní různí po celém světě. Jednoduchou obecnou definicí tak je: Starší vozidlo s dostatečně zajímavou historií aby bylo sběratelsky přitažlivé a bylo výhodnějšího ho skladovat, zrestaurovat a opečovávat než jej nechat sešrotovat/recyklovat.
V různých zemích světa existují asociace a kluby, které monitorují a vedou registrovaný seznam veteránů, kterým udělují legislativně uznávaný status veteránského vozidla. Pokud vozidlo splňuje Mezinárodní technický kodex FIVA může být jedním z klubů testováno na úrovni klubové a krajské testace.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Oldtimer ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Oldtimer ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Oldtimer ve Wikizdrojích

Hledat termín Oldtimer ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oldtimer ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Oldtimer na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Oldtimer například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Oldtimer? resp. jaká je definice slova Oldtimer? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oldtimer, odpověď na dotaz co je to Oldtimer?. Víte např. kdo to je Emmanuel Macron? Znáte a víte kdo je Trapper? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než technika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.