Co je to?
Odborný výraz, definice slova Likvidita. Co znamená pojem Likvidita z kategorie Bankovnictví?

Co je to Likvidita? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Likvidita?

Jako likvidita se v bankovnictví označuje schopnost uhradit aktuální závazky, schopnost např. firmy dostát svým finančním závazkům, tzn. firma má dostatek peněz, aby včas zaplatila vše, co má. Takovou firmu můžeme označit jako solventní.


Co je to Likvidita? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Likvidita. Co znamená pojem Likvidita z kategorie Bankovnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Likvidita? Potom se o definici podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Likvidita se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: definice, odborné názvosloví, co znamená, co je to Likvidita?, význam slova, vysvětlení, lexikon, přesný výraz, synonymum, názvosloví, terminologie, co to je, odborný výraz, definice pojmu, wiki, Bankovnictví, heslo, Bankovnictví


Pojem Likvidita je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Likvidita? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Likvidita je ekonomický, přesněji finanční, termín, jehož definice je vzhledem k jeho šíři poměrně problematická. Likvidita je z pohledu finanční analýzy poměrový ukazatel, který lze definovat jako momentální schopnost uhradit splatné závazky. Z hlediska firmy pak bývá uvažována jako schopnost firmy získat prostředky pro úhradu svých závazků přeměnou jednotlivých složek majetku do hotovostní formy před splatností závazků krytých těmito složkami. V takovém případě se hovoří o likviditě v širším slova smyslu. V užším slova smyslu pak bývá uvažována tzv. absolutní likvidita, neboli likvidnost, což je schopnost různých aktiv přeměnit se rychle a bez větších ztrát v peníze a tím firmě posloužit k úhradě závazků. Zjednodušeně pak lze říci, že likvidita je schopnost firmy dostát svým finančním závazkům. Z uvedených definic je patrné, že přeměna těchto prostředků má sloužit výhradně k zajištění solventnosti. Lze ji tak považovat za krátkodobou platební schopnost firmy, což se projevuje v tzv. analýze platební schopnosti a analýze zadluženosti.

Jiné informační zdroje o pojmu Likvidita

Zkusit najít heslo Likvidita ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Likvidita na Google.cz

Vyhledat pojem Likvidita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Likvidita na Youtube

Vyhledat heslo Likvidita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Likvidita ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Likvidita například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Likvidita? resp. co označuje slovo Likvidita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Likvidita, odpověď na dotaz co je to Likvidita?. Víte např. kdo to je Adamita? Znáte a víte kdo je Freddie Mercury? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Bankovnictví Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.