Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Likvidita. Co znamená pojem Likvidita z kategorie Bankovnictví?

Co to je Likvidita? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Likvidita?

Jako likvidita se v bankovnictví označuje schopnost uhradit aktuální závazky, schopnost např. firmy dostát svým finančním závazkům, tzn. firma má dostatek peněz, aby včas zaplatila vše, co má. Takovou firmu můžeme označit jako solventní.


Co je to Likvidita? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Likvidita. Co znamená pojem Likvidita z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Likvidita se nachází v sekci bankovnictví

Klíčová slova: slovo, názvosloví, vysvětlení, wiki, význam slova, terminologie, terminus technicus, odborné názvosloví, popis, odborný výraz, definice, definice pojmu, termín, slovník, informace, pojem, co je to Likvidita?, přesný výraz


Pojem Likvidita je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Likvidita dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Likvidita je ekonomický, přesněji finanční, termín, jehož definice je vzhledem k jeho šíři poměrně problematická. Likvidita je z pohledu finanční analýzy poměrový ukazatel, který lze definovat jako momentální schopnost uhradit splatné závazky. Z hlediska firmy pak bývá uvažována jako schopnost firmy získat prostředky pro úhradu svých závazků přeměnou jednotlivých složek majetku do hotovostní formy před splatností závazků krytých těmito složkami. V takovém případě se hovoří o likviditě v širším slova smyslu. V užším slova smyslu pak bývá uvažována tzv. absolutní likvidita, neboli likvidnost, což je schopnost různých aktiv přeměnit se rychle a bez větších ztrát v peníze a tím firmě posloužit k úhradě závazků. Zjednodušeně pak lze říci, že likvidita je schopnost firmy dostát svým finančním závazkům. Z uvedených definic je patrné, že přeměna těchto prostředků má sloužit výhradně k zajištění solventnosti. Lze ji tak považovat za krátkodobou platební schopnost firmy, což se projevuje v tzv. analýze platební schopnosti a analýze zadluženosti.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Likvidita na Youtube

Najít termín Likvidita ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Likvidita ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Likvidita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Likvidita ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Likvidita na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Likvidita například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Likvidita? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Likvidita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Likvidita, odpověď na dotaz co je to Likvidita?. Víte např. kdo to je Alexander Ovečkin? Znáte a víte kdo je Ennio Morricone? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než bankovnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.