Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hřebenáč. Co znamená odborný pojem Hřebenáč z kategorie Stavebnictví?

Co je to Hřebenáč? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Hřebenáč

Hřebenáč patři ke střešním krytinám. Jde o takovou střešní tašku, která překrývá ostatní tašky na hřebenu střechy. Má pokrýt místo, kde se na hřebenu setkávají dvě plochy. Hřebenáč se upevňuje buď zvláštním druhem malty, nebo se usadí do speciální připravené drážky.
Tyto tašky se musí pokládat v řadě jeden na druhý, jinak by nedokázaly klást dostatečný odpor větru. Mohou mít tvar trojúhelníku nebo polokruhu.


Co je to Hřebenáč? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hřebenáč. Co znamená odborný pojem Hřebenáč z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Hřebenáč) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hřebenáč patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, slovo, terminologie, popis, heslo, formulace, slovník, terminus technicus, Hřebenáč, přesný výraz, názvosloví, lexikon, informace, termín, Stavebnictví, Stavebnictví, přesný význam, wiki


Pojem Hřebenáč je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Hřebenáč dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hřebenáč je druh střešní tašky, který zakrývá na hřebeni střechy jiné tašky. Hřebenáče jsou pálené, nebo betonové. Jejich funkce je zakrytí střechy v místě kde dochází ve vrcholu střechy ke styku dvou ploch. Hřebenáče se posazují buď do předem připravené drážky, nebo se přizdívají speciální maltou. Pokládají se jeden na druhý, tak aby v dané lokalitě kladly větru co nejmenší odpor. Hřebenáče bývají polokruhovité nebo trojúhelníkovité.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat termín Hřebenáč na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hřebenáč ve Wikimedia Commons

Najít výraz Hřebenáč ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Hřebenáč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Hřebenáč na Youtube

Vyhledat pojem Hřebenáč ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hřebenáč například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Hřebenáč? resp. co je to Hřebenáč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hřebenáč, odpověď na dotaz co je to Hřebenáč?. Víte např. kdo to je Lukáš Vaculík? Znáte a víte kdo je Magor? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.