Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hřebenáč. Co znamená odborný pojem Hřebenáč z kategorie Stavebnictví?

Co je to Hřebenáč? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Hřebenáč

Hřebenáč patři ke střešním krytinám. Jde o takovou střešní tašku, která překrývá ostatní tašky na hřebenu střechy. Má pokrýt místo, kde se na hřebenu setkávají dvě plochy. Hřebenáč se upevňuje buď zvláštním druhem malty, nebo se usadí do speciální připravené drážky.
Tyto tašky se musí pokládat v řadě jeden na druhý, jinak by nedokázaly klást dostatečný odpor větru. Mohou mít tvar trojúhelníku nebo polokruhu.


Co je to Hřebenáč? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hřebenáč. Co znamená odborný pojem Hřebenáč z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Hřebenáč můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hřebenáč je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: wiki, terminologie, definice, vysvětlení, přesný význam, pojem, Stavebnictví, slovo, slovník, formulace, význam slova, význam pojmu, názvosloví, definice pojmu, terminus technicus, co to je, heslo, co znamená


Pojem Hřebenáč je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hřebenáč? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hřebenáč je druh střešní tašky, který zakrývá na hřebeni střechy jiné tašky. Hřebenáče jsou pálené, nebo betonové. Jejich funkce je zakrytí střechy v místě kde dochází ve vrcholu střechy ke styku dvou ploch. Hřebenáče se posazují buď do předem připravené drážky, nebo se přizdívají speciální maltou. Pokládají se jeden na druhý, tak aby v dané lokalitě kladly větru co nejmenší odpor. Hřebenáče bývají polokruhovité nebo trojúhelníkovité.

Jiné informační zdroje o pojmu Hřebenáč

Vyhledat slovo Hřebenáč ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Hřebenáč ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Hřebenáč na Google.cz

Hledat videa s názvem Hřebenáč na Youtube

Vyhledat pojem Hřebenáč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hřebenáč ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hřebenáč například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Hřebenáč? resp. co přesně označuje termín Hřebenáč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hřebenáč, odpověď na dotaz co je to Hřebenáč?. Víte např. kdo to je Astronom? Znáte a víte kdo je Jan Neruda? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Stavebnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.