Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hřebenáč. Co znamená odborný pojem Hřebenáč z kategorie Stavebnictví?

Co je to Hřebenáč? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hřebenáč?

Hřebenáč patři ke střešním krytinám. Jde o takovou střešní tašku, která překrývá ostatní tašky na hřebenu střechy. Má pokrýt místo, kde se na hřebenu setkávají dvě plochy. Hřebenáč se upevňuje buď zvláštním druhem malty, nebo se usadí do speciální připravené drážky.
Tyto tašky se musí pokládat v řadě jeden na druhý, jinak by nedokázaly klást dostatečný odpor větru. Mohou mít tvar trojúhelníku nebo polokruhu.


Co je to Hřebenáč? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hřebenáč. Co znamená odborný pojem Hřebenáč z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hřebenáč s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hřebenáč se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: wiki, terminus technicus, co to je, Stavebnictví, význam slova, Stavebnictví, vysvětlení, informace, význam, pojem, popis, definice pojmu, význam pojmu, názvosloví, synonymum, formulace, definice, co znamená


Pojem Hřebenáč je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hřebenáč? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hřebenáč je druh střešní tašky, který zakrývá na hřebeni střechy jiné tašky. Hřebenáče jsou pálené, nebo betonové. Jejich funkce je zakrytí střechy v místě kde dochází ve vrcholu střechy ke styku dvou ploch. Hřebenáče se posazují buď do předem připravené drážky, nebo se přizdívají speciální maltou. Pokládají se jeden na druhý, tak aby v dané lokalitě kladly větru co nejmenší odpor. Hřebenáče bývají polokruhovité nebo trojúhelníkovité.

Více informací o slovu Hřebenáč doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Hřebenáč na Youtube

Zkusit najít pojem Hřebenáč ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Hřebenáč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hřebenáč ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Hřebenáč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Hřebenáč ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Hřebenáč například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Hřebenáč? resp. co je to Hřebenáč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hřebenáč, odpověď na dotaz co je to Hřebenáč?. Víte např. kdo to je Sauron? Znáte a víte kdo je Parsifal? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.