Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hřebenáč. Co znamená odborný pojem Hřebenáč z kategorie Stavebnictví?

Co je to Hřebenáč? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Hřebenáč

Hřebenáč patři ke střešním krytinám. Jde o takovou střešní tašku, která překrývá ostatní tašky na hřebenu střechy. Má pokrýt místo, kde se na hřebenu setkávají dvě plochy. Hřebenáč se upevňuje buď zvláštním druhem malty, nebo se usadí do speciální připravené drážky.
Tyto tašky se musí pokládat v řadě jeden na druhý, jinak by nedokázaly klást dostatečný odpor větru. Mohou mít tvar trojúhelníku nebo polokruhu.


Co je to Hřebenáč? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hřebenáč. Co znamená odborný pojem Hřebenáč z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Hřebenáč sdílejte s vašimi kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Hřebenáč je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: lexikon, význam, synonymum, wiki, vysvětlení, slovník, odborný výraz, přesný výraz, informace, heslo, přesný význam, terminologie, termín, definice pojmu, co je to Hřebenáč?, význam pojmu, stavebnictví, co znamená


Pojem Hřebenáč je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Hřebenáč píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Hřebenáč je druh střešní tašky, který zakrývá na hřebeni střechy jiné tašky. Hřebenáče jsou pálené, nebo betonové. Jejich funkce je zakrytí střechy v místě kde dochází ve vrcholu střechy ke styku dvou ploch. Hřebenáče se posazují buď do předem připravené drážky, nebo se přizdívají speciální maltou. Pokládají se jeden na druhý, tak aby v dané lokalitě kladly větru co nejmenší odpor. Hřebenáče bývají polokruhovité nebo trojúhelníkovité.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Hřebenáč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Hřebenáč ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Hřebenáč ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hřebenáč ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Hřebenáč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Hřebenáč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hřebenáč například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte co je to Hřebenáč? resp. co se skrývá pod slovem Hřebenáč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hřebenáč, odpověď na dotaz co je to Hřebenáč?. Víte např. kdo to je Daniel Vávra? Znáte a víte kdo je Věra Tichánková? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.