Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo 5G. Co znamená pojem 5G z kategorie Zkratky?

Co je 5G? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu 5G?

5G čili pátá generace bezdrátových systémů je název telekomunikačního standardu nových mobilních sítí, které přicházejí po současných 4g sítích. Předností 5G je možnost výrazně navýšit přenosovou rychlost obousměrně a snížit dobu odezvy. Díky této novince může spolupracovat větší množství různých zařízení. Zařízení odlišných typů se mohou lehce zapojit do tzv. internetu věcí. Dojde také k rozvoji cloudových služeb, virtuální reality, robotiky a autonomních vozidel. V budoucnu by díky 5G sítím mělo dojít ke vzniku dalších průmyslových odvětví a ke zvýšení efektivity těch starých. Protože se bude jednat o vysokou přenosovou rychlost s minimální odezvou, bude možno pomocí 5G komunikovat s moderními technologiemi z jakéhokoli místa.
Multimédia získají novou, mnohem vyšší kvalitu.. Aby byl provoz optimální a rušení co nejnižší, využívají se aktivní antény, které jsou schopné zlepšit využití kmitočtů, protože využívají zlepšení využití kmitočtů tím, že použijí směřování vyzařovaných svazků radiových vln. 5G sítě určené pro komerční provoz byly spuštěny v Jižní Koreji v roce 2019.


Co je to 5G? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo 5G. Co znamená pojem 5G z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu 5G s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem 5G se nachází v kategorii zkratky

Klíčová slova: formulace, co znamená, definice pojmu, definice, synonymum, heslo, 5G, termín, přesný výraz, wiki, význam, názvosloví, odborný výraz, slovník, vysvětlení, terminologie, informace, popis


Pojem 5G je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu 5G?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

5G (neboli pátá generace bezdrátových systémů) je telekomunikační standard mobilní sítě, který technicky navazuje na standard 4G (LTE Advanced). Hlavním přínosem nové technologie je významné, přibližně desetinásobné zvýšení přenosové rychlosti a podstatné snížení doby odezvy oproti standardu 4G, což má kromě obsloužení více zařízení a zákazníků také umožnit využívání nových technologií (online dálkové ovládání různých zařízení, vysoká kvalita multimédií, apod.). První spuštění komerčního provozu 5G sítí bylo roku 2019 v Jižní Koreji.

Jiné informační zdroje o pojmu 5G

Najít slovo 5G na Google.cz

Zkusit najít pojem 5G ve Wikislovníku

Hledat termín 5G ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín 5G ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem 5G na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem 5G ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo 5G například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě nyní již víte co je to 5G? resp. co se přesně ukrývá za slovem 5G? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu 5G, odpověď na dotaz co je to 5G?. Víte např. kdo to je Pravičák? Znáte a víte kdo je Jana Kolesárová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než zkratky. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.