Co je to?
Definice výrazu 5G. Co znamená odborný pojem 5G z kategorie Zkratky?

Co je 5G?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu 5G

5G čili pátá generace bezdrátových systémů je název telekomunikačního standardu nových mobilních sítí, které přicházejí po současných 4g sítích. Předností 5G je možnost výrazně navýšit přenosovou rychlost obousměrně a snížit dobu odezvy. Díky této novince může spolupracovat větší množství různých zařízení. Zařízení odlišných typů se mohou lehce zapojit do tzv. internetu věcí. Dojde také k rozvoji cloudových služeb, virtuální reality, robotiky a autonomních vozidel. V budoucnu by díky 5G sítím mělo dojít ke vzniku dalších průmyslových odvětví a ke zvýšení efektivity těch starých. Protože se bude jednat o vysokou přenosovou rychlost s minimální odezvou, bude možno pomocí 5G komunikovat s moderními technologiemi z jakéhokoli místa.
Multimédia získají novou, mnohem vyšší kvalitu.. Aby byl provoz optimální a rušení co nejnižší, využívají se aktivní antény, které jsou schopné zlepšit využití kmitočtů, protože využívají zlepšení využití kmitočtů tím, že použijí směřování vyzařovaných svazků radiových vln. 5G sítě určené pro komerční provoz byly spuštěny v Jižní Koreji v roce 2019.


Co je to 5G? Význam slova, termín, Definice výrazu 5G. Co znamená odborný pojem 5G z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to 5G? s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz 5G je v sekci zkratky

Klíčová slova: termín, názvosloví, co to je, co znamená, definice, formulace, synonymum, definice pojmu, informace, slovník, zkratky, terminologie, přesný význam, odborný výraz, lexikon, význam pojmu, terminus technicus, heslo


Pojem 5G je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu 5G dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

5G (neboli pátá generace bezdrátových systémů) je telekomunikační standard mobilní sítě, který technicky navazuje na standard 4G (LTE Advanced). Hlavním přínosem nové technologie je významné, přibližně desetinásobné zvýšení přenosové rychlosti a podstatné snížení doby odezvy oproti standardu 4G, což má kromě obsloužení více zařízení a zákazníků také umožnit využívání nových technologií (online dálkové ovládání různých zařízení, vysoká kvalita multimédií, apod.). První spuštění komerčního provozu 5G sítí bylo roku 2019 v Jižní Koreji.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz 5G ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz 5G ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem 5G na Google obrázcích

Hledat videa s názvem 5G na Youtube

Vyhledat pojem 5G na Google.cz

Najít výraz 5G ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo 5G například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co znamená slovo 5G? resp. co se přesně ukrývá za slovem 5G? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu 5G, odpověď na dotaz co je to 5G?. Víte např. kdo to je Husička? Znáte a víte kdo je Eva Boušková? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než zkratky). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Akronymy, zkratková slova, zkratky, 5G, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.