Co je to?
Výraz, termín, definice slova 5G. Co znamená odborný pojem 5G z kategorie Zkratky?

Co je to 5G? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu 5G

5G čili pátá generace bezdrátových systémů je název telekomunikačního standardu nových mobilních sítí, které přicházejí po současných 4g sítích. Předností 5G je možnost výrazně navýšit přenosovou rychlost obousměrně a snížit dobu odezvy. Díky této novince může spolupracovat větší množství různých zařízení. Zařízení odlišných typů se mohou lehce zapojit do tzv. internetu věcí. Dojde také k rozvoji cloudových služeb, virtuální reality, robotiky a autonomních vozidel. V budoucnu by díky 5G sítím mělo dojít ke vzniku dalších průmyslových odvětví a ke zvýšení efektivity těch starých. Protože se bude jednat o vysokou přenosovou rychlost s minimální odezvou, bude možno pomocí 5G komunikovat s moderními technologiemi z jakéhokoli místa.
Multimédia získají novou, mnohem vyšší kvalitu.. Aby byl provoz optimální a rušení co nejnižší, využívají se aktivní antény, které jsou schopné zlepšit využití kmitočtů, protože využívají zlepšení využití kmitočtů tím, že použijí směřování vyzařovaných svazků radiových vln. 5G sítě určené pro komerční provoz byly spuštěny v Jižní Koreji v roce 2019.


Co je to 5G? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova 5G. Co znamená odborný pojem 5G z kategorie Zkratky?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem 5G patří do sekce zkratky

Klíčová slova: terminologie, wiki, odborné názvosloví, zkratky, popis, informace, význam pojmu, co to je, 5G, definice pojmu, termín, heslo, definice, pojem, slovník, přesný význam, vysvětlení, formulace


Pojem 5G je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu 5G píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

5G (neboli pátá generace bezdrátových systémů) je telekomunikační standard mobilní sítě, který technicky navazuje na standard 4G (LTE Advanced). Hlavním přínosem nové technologie je významné, přibližně desetinásobné zvýšení přenosové rychlosti a podstatné snížení doby odezvy oproti standardu 4G, což má kromě obsloužení více zařízení a zákazníků také umožnit využívání nových technologií (online dálkové ovládání různých zařízení, vysoká kvalita multimédií, apod.). První spuštění komerčního provozu 5G sítí bylo roku 2019 v Jižní Koreji.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat pojem 5G ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín 5G ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo 5G na Google.cz

Hledat videa s názvem 5G na Youtube

Najít výraz 5G ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem 5G ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo 5G například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte co je to 5G? resp. jaká je definice termínu 5G? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu 5G, odpověď na dotaz co je to 5G?. Víte např. kdo to je Marcel Hirscher? Znáte a víte kdo je Prelát? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než zkratky). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.