Co je to?
Výraz, termín, definice slova 5g. Co znamená odborný pojem 5g z kategorie Zkratky?

Co je to 5g? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu 5g?

5g čili pátá generace bezdrátových systémů je název telekomunikačního standardu nových mobilních sítí, které přicházejí po současných 4g sítích. Předností 5g je možnost výrazně navýšit přenosovou rychlost obousměrně a snížit dobu odezvy. Díky této novince může spolupracovat větší množství různých zařízení. Zařízení odlišných typů se mohou lehce zapojit do tzv. internetu věcí. Dojde také k rozvoji cloudových služeb, virtuální reality, robotiky a autonomních vozidel. V budoucnu by díky 5g sítím mělo dojít ke vzniku dalších průmyslových odvětví a ke zvýšení efektivity těch starých. Protože se bude jednat o vysokou přenosovou rychlost s minimální odezvou, bude možno pomocí 5g komunikovat s moderními technologiemi z jakéhokoli místa.
Multimédia získají novou, mnohem vyšší kvalitu.. Aby byl provoz optimální a rušení co nejnižší, využívají se aktivní antény, které jsou schopné zlepšit využití kmitočtů, protože využívají zlepšení využití kmitočtů tím, že použijí směřování vyzařovaných svazků radiových vln. 5g sítě určené pro komerční provoz byly spuštěny v Jižní Koreji v roce 2019.


Co je to 5g? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova 5g. Co znamená odborný pojem 5g z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to 5g? s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz 5g je v sekci zkratky

Klíčová slova: přesný výraz, wiki, zkratky, formulace, zkratky, terminus technicus, definice pojmu, termín, informace, co je to 5g?, heslo, definice, synonymum, názvosloví, co to je, slovo, lexikon, vysvětlení


Pojem 5g je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít slovo 5g ve Wikislovníku

Hledat slovo 5g ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo 5g ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem 5g ve Wikimedia Commons

Hledat termín 5g ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem 5g ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo 5g například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu 5g? resp. jaká je definice termínu 5g? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu 5g, odpověď na dotaz co je to 5g?. Víte např. kdo to je Kevin Costner? Znáte a víte kdo je Dan Bárta? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je zkratky. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.