Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fitness. Co znamená pojem Fitness z kategorie Sport?

Co je to Fitness? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Fitness?

Fitness je označení pro sportovní aktivitu nebo styl života, kterým chce jeho příznivec dosáhnout celkové dobré kondice i zdatnosti, snaží se o vytvarování postavy a správné držení těla, rozvíjení síly a komplexní upevnění zdraví. Do fitness patří neoddělitelně i správná životospráva a výživa.
Pro cvičení lze využít pouze vlastní tělo nebo přidat různé nástroje a přístroje. Cvičí se doma nebo ve speciálních centrech, posilovnách. V nich najde příznivec fitness jak prostor pro cvičení, tak výbavu, od činek k různým posilovacím strojům až ke speciálním trenažerům. Do jídelníčku se zařazují především zelenina, luštěniny, maso, celozrnné obiloviny, ořechy, semínka, ryby rýže, ovoce. Pít by se měla hlavně voda. Fitness trénink se zahajuje protažením a rozehřátím, po cvičení se končí opět protažením a uvolněním.


Co je to Fitness? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fitness. Co znamená pojem Fitness z kategorie Sport?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fitness se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminologie, definice, heslo, co je to Fitness?, odborný výraz, význam, význam slova, definice pojmu, co znamená, popis, přesný význam, wiki, slovo, Sport, lexikon, význam pojmu, co to je


Pojem Fitness je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fitness? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako fitness se označují sportovní aktivity i celkový životní styl mající za cíl všeobecnou tělesnou kondici, celkovou zdatnost, zlepšení držení těla, zlepšení konceptu postavy apod., při současném působení na upevňování zdraví a rozvoj síly.
Pro fitness cvičení se používají kromě tradičních činek i různé speciální stroje, trenažery apod., které jsou běžně k dispozici ve fitness centrech. Fitness se dá ale provozovat i doma, ať už se stroji, činkami a jinými pomůckami, nebo bez nich. Základním vybavením posilovny by měl být aerobní stroj a místo na zemi pro posilování, strečink a relaxaci.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít výraz Fitness ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fitness ve Wikimedia Commons

Najít výraz Fitness ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fitness ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Fitness ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Fitness ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Fitness například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Fitness? resp. jaká je definice termínu Fitness? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fitness, odpověď na dotaz co je to Fitness?. Víte např. kdo to je Osobní bankéř? Znáte a víte kdo je Jiří Hynek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Sport). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.