Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fitness. Co znamená pojem Fitness z kategorie Sport?

Co je Fitness?

Co znamená termín Fitness? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Fitness je označení pro sportovní aktivitu nebo styl života, kterým chce jeho příznivec dosáhnout celkové dobré kondice i zdatnosti, snaží se o vytvarování postavy a správné držení těla, rozvíjení síly a komplexní upevnění zdraví. Do fitness patří neoddělitelně i správná životospráva a výživa.
Pro cvičení lze využít pouze vlastní tělo nebo přidat různé nástroje a přístroje. Cvičí se doma nebo ve speciálních centrech, posilovnách. V nich najde příznivec fitness jak prostor pro cvičení, tak výbavu, od činek k různým posilovacím strojům až ke speciálním trenažerům. Do jídelníčku se zařazují především zelenina, luštěniny, maso, celozrnné obiloviny, ořechy, semínka, ryby rýže, ovoce. Pít by se měla hlavně voda. Fitness trénink se zahajuje protažením a rozehřátím, po cvičení se končí opět protažením a uvolněním.


Co je to Fitness? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fitness. Co znamená pojem Fitness z kategorie Sport?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Fitness sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Fitness patří do sekce sport

Klíčová slova: význam, terminologie, význam slova, formulace, wiki, slovník, synonymum, názvosloví, terminus technicus, odborný výraz, termín, vysvětlení, definice pojmu, lexikon, co to je, význam pojmu, co je to Fitness?, popis


Pojem Fitness je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Fitness?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Jako fitness se označují sportovní aktivity i celkový životní styl mající za cíl všeobecnou tělesnou kondici, celkovou zdatnost, zlepšení držení těla, zlepšení konceptu postavy apod., při současném působení na upevňování zdraví a rozvoj síly.
Pro fitness cvičení se používají kromě tradičních činek i různé speciální stroje, trenažery apod., které jsou běžně k dispozici ve fitness centrech. Fitness se dá ale provozovat i doma, ať už se stroji, činkami a jinými pomůckami, nebo bez nich. Základním vybavením posilovny by měl být aerobní stroj a místo na zemi pro posilování, strečink a relaxaci.

Další informační zdroje o slovu Fitness

Zkusit najít Fitness na Google obrázcích

Vyhledat termín Fitness ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Fitness ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Fitness ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Fitness ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fitness ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fitness například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Fitness? resp. jaký je význam slova Fitness? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fitness, odpověď na dotaz co je to Fitness?. Víte např. kdo to je Poletucha? Znáte a víte kdo je Rachel McAdams? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je sport. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, Plážový volejbal, fitness, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.