Co je to?
Definice výrazu, termínu Fitness. Co znamená odborný pojem Fitness z kategorie Sport?

Co je Fitness? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Fitness?

Fitness je označení pro sportovní aktivitu nebo styl života, kterým chce jeho příznivec dosáhnout celkové dobré kondice i zdatnosti, snaží se o vytvarování postavy a správné držení těla, rozvíjení síly a komplexní upevnění zdraví. Do fitness patří neoddělitelně i správná životospráva a výživa.
Pro cvičení lze využít pouze vlastní tělo nebo přidat různé nástroje a přístroje. Cvičí se doma nebo ve speciálních centrech, posilovnách. V nich najde příznivec fitness jak prostor pro cvičení, tak výbavu, od činek k různým posilovacím strojům až ke speciálním trenažerům. Do jídelníčku se zařazují především zelenina, luštěniny, maso, celozrnné obiloviny, ořechy, semínka, ryby rýže, ovoce. Pít by se měla hlavně voda. Fitness trénink se zahajuje protažením a rozehřátím, po cvičení se končí opět protažením a uvolněním.


Co je to Fitness? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fitness. Co znamená odborný pojem Fitness z kategorie Sport?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Fitness s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Fitness je v kategorii sport

Klíčová slova: význam slova, pojem, slovo, popis, formulace, heslo, přesný význam, Fitness, lexikon, co znamená, definice, slovník, synonymum, význam pojmu, odborné názvosloví, sport, přesný výraz, vysvětlení


Pojem Fitness je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Fitness?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako fitness se označují sportovní aktivity i celkový životní styl mající za cíl všeobecnou tělesnou kondici, celkovou zdatnost, zlepšení držení těla, zlepšení konceptu postavy apod., při současném působení na upevňování zdraví a rozvoj síly.
Pro fitness cvičení se používají kromě tradičních činek i různé speciální stroje, trenažery apod., které jsou běžně k dispozici ve fitness centrech. Fitness se dá ale provozovat i doma, ať už se stroji, činkami a jinými pomůckami, nebo bez nich. Základním vybavením posilovny by měl být aerobní stroj a místo na zemi pro posilování, strečink a relaxaci.

Odkazy na jiné weby

Hledat frázi Fitness na Google.cz

Hledat slovo Fitness ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Fitness ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Fitness ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Fitness ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Fitness ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fitness například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Fitness? resp. co označuje slovo Fitness? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fitness, odpověď na dotaz co je to Fitness?. Víte např. kdo to je Karel Veliký? Znáte a víte kdo je Zoe Saldana? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než sport. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.