Co je to?
Výraz, termín, definice slova Globální oteplování. Co znamená odborný pojem Globální oteplování z kategorie Příroda?

Co je to Globální oteplování? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Globální oteplování?

Globální oteplování je název užívaný pro změny teploty zemské atmosféry a také oceánů. Tento nárůst je pozorován v průběhu několik minulých desetiletí a je vědecky zkoumán. OSN uvádí ve svých údajích nárůst průměrné teploty o 0,74 stupňů za uplynulých 100 let. Zvedly se také hladiny moří až o 20 cm. S globálním oteplováním by měly souviset i další změny.
Názory na příčiny globálního oteplování jsou různé, za viníka bývá označeno znečištění životního prostředí, část vědců považuje globální oteplování za přirozené.


Co je to Globální oteplování? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Globální oteplování. Co znamená odborný pojem Globální oteplování z kategorie Příroda?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Globální oteplování sdílejte s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Globální oteplování je v kategorii příroda

Klíčová slova: wiki, lexikon, informace, přesný výraz, přesný význam, odborný výraz, synonymum, příroda, příroda, definice pojmu, význam slova, názvosloví, terminologie, heslo, vysvětlení, Globální oteplování, slovník, terminus technicus


Pojem Globální oteplování je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Globální oteplování? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Globální oteplování představuje dlouhodobý nárůst průměrné teploty klimatického systému Země; tento aspekt změny klimatu se projevuje jak v přístrojových měřeních teploty, tak i dalšími projevy oteplování. Termín se všeobecně používá pro pozorované oteplování způsobené především člověkem od doby průmyslové revoluce a jeho předpokládané pokračování. Období globálního oteplování existovaly i v dávnější historii Země. V současnosti se pro tyto jevy používají termíny globální oteplování i globální změna klimatu a jsou vzájemně zaměnitelné, pojem klimatická změna však šířeji zahrnuje jak globální oteplování, tak i jeho další účinky, jako jsou změny srážek a různé regionální dopady. Mnohé z pozorovaných změn od padesátých let dvacátého století jsou v rámci instrumentálních teplotních měření bezprecedentní a nemají obdoby ani v historických a paleoklimatických proxy záznamech klimatických změn po tisíce až milióny let.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít heslo Globální oteplování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Globální oteplování ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Globální oteplování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Globální oteplování na Google.cz

Najít výraz Globální oteplování ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Globální oteplování na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Globální oteplování například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Globální oteplování? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Globální oteplování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Globální oteplování, odpověď na dotaz co je to Globální oteplování?. Víte např. kdo to je Štěpán Kotrba? Znáte a víte kdo je Lukáš Bouzek? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než příroda. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?