Co je to?
Výraz, termín, definice slova Globální oteplování. Co znamená odborný pojem Globální oteplování z kategorie Příroda?

Co je to Globální oteplování? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Globální oteplování?

Globální oteplování je název užívaný pro změny teploty zemské atmosféry a také oceánů. Tento nárůst je pozorován v průběhu několik minulých desetiletí a je vědecky zkoumán. OSN uvádí ve svých údajích nárůst průměrné teploty o 0,74 stupňů za uplynulých 100 let. Zvedly se také hladiny moří až o 20 cm. S globálním oteplováním by měly souviset i další změny.
Názory na příčiny globálního oteplování jsou různé, za viníka bývá označeno znečištění životního prostředí, část vědců považuje globální oteplování za přirozené.


Co je to Globální oteplování? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Globální oteplování. Co znamená odborný pojem Globální oteplování z kategorie Příroda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Globální oteplování? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Globální oteplování je v kategorii příroda

Klíčová slova: odborné názvosloví, Globální oteplování, přesný výraz, informace, přesný význam, co znamená, pojem, formulace, popis, význam pojmu, slovník, heslo, význam, co to je, vysvětlení, odborný výraz, lexikon, definice pojmu


Pojem Globální oteplování je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Globální oteplování? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Globální oteplování představuje dlouhodobý nárůst průměrné teploty klimatického systému Země; tento aspekt změny klimatu se projevuje jak v přístrojových měřeních teploty, tak i dalšími projevy oteplování. Termín se všeobecně používá pro pozorované oteplování způsobené především člověkem od doby průmyslové revoluce a jeho předpokládané pokračování. Období globálního oteplování existovaly i v dávnější historii Země. V současnosti se pro tyto jevy používají termíny globální oteplování i globální změna klimatu a jsou vzájemně zaměnitelné, pojem klimatická změna však šířeji zahrnuje jak globální oteplování, tak i jeho další účinky, jako jsou změny srážek a různé regionální dopady. Mnohé z pozorovaných změn od padesátých let dvacátého století jsou v rámci instrumentálních teplotních měření bezprecedentní a nemají obdoby ani v historických a paleoklimatických proxy záznamech klimatických změn po tisíce až milióny let.

Další zdroje informací

Zkusit najít slovo Globální oteplování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Globální oteplování na Google.cz

Vyhledat heslo Globální oteplování ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Globální oteplování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Globální oteplování ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Globální oteplování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Globální oteplování například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Globální oteplování? resp. co je to Globální oteplování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Globální oteplování, odpověď na dotaz co je to Globální oteplování?. Víte např. kdo to je Jindřich Forejt? Znáte a víte kdo je Emily Blunt? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Globální oteplování hledat i v jiných kategoriích (než příroda) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?