Co je to?
Definice odborného termínu, slova Globální oteplování. Co znamená pojem Globální oteplování z kategorie Příroda?

Co je to Globální oteplování? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Globální oteplování?

Globální oteplování je název užívaný pro změny teploty zemské atmosféry a také oceánů. Tento nárůst je pozorován v průběhu několik minulých desetiletí a je vědecky zkoumán. OSN uvádí ve svých údajích nárůst průměrné teploty o 0,74 stupňů za uplynulých 100 let. Zvedly se také hladiny moří až o 20 cm. S globálním oteplováním by měly souviset i další změny.
Názory na příčiny globálního oteplování jsou různé, za viníka bývá označeno znečištění životního prostředí, část vědců považuje globální oteplování za přirozené.


Co je to Globální oteplování? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Globální oteplování. Co znamená pojem Globální oteplování z kategorie Příroda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Globální oteplování sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Globální oteplování patří do sekce Příroda

Klíčová slova: význam pojmu, pojem, heslo, význam slova, přesný výraz, formulace, odborné názvosloví, terminologie, terminus technicus, Příroda, definice pojmu, Globální oteplování, co je to Globální oteplování?, termín, slovník, odborný výraz, popis, informace


Pojem Globální oteplování je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Globální oteplování? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Globální oteplování představuje dlouhodobý nárůst průměrné teploty klimatického systému Země; tento aspekt změny klimatu se projevuje jak v přístrojových měřeních teploty, tak i dalšími projevy oteplování. Termín se všeobecně používá pro pozorované oteplování způsobené především člověkem od doby průmyslové revoluce a jeho předpokládané pokračování. Období globálního oteplování existovaly i v dávnější historii Země. V současnosti se pro tyto jevy používají termíny globální oteplování i globální změna klimatu a jsou vzájemně zaměnitelné, pojem klimatická změna však šířeji zahrnuje jak globální oteplování, tak i jeho další účinky, jako jsou změny srážek a různé regionální dopady. Mnohé z pozorovaných změn od padesátých let dvacátého století jsou v rámci instrumentálních teplotních měření bezprecedentní a nemají obdoby ani v historických a paleoklimatických proxy záznamech klimatických změn po tisíce až milióny let.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Globální oteplování ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Globální oteplování ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Globální oteplování ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Globální oteplování ve Wikislovníku

Hledat heslo Globální oteplování ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Globální oteplování ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Globální oteplování například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Globální oteplování? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Globální oteplování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Globální oteplování, odpověď na dotaz co je to Globální oteplování?. Víte např. kdo to je Teta? Znáte a víte kdo je Jim Walton? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Příroda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?