Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Globální oteplování. Co znamená pojem Globální oteplování z kategorie Příroda?

Co je Globální oteplování? Význam slova

Co znamená termín Globální oteplování? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Globální oteplování je název užívaný pro změny teploty zemské atmosféry a také oceánů. Tento nárůst je pozorován v průběhu několik minulých desetiletí a je vědecky zkoumán. OSN uvádí ve svých údajích nárůst průměrné teploty o 0,74 stupňů za uplynulých 100 let. Zvedly se také hladiny moří až o 20 cm. S globálním oteplováním by měly souviset i další změny.
Názory na příčiny globálního oteplování jsou různé, za viníka bývá označeno znečištění životního prostředí, část vědců považuje globální oteplování za přirozené.


Co je to Globální oteplování? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Globální oteplování. Co znamená pojem Globální oteplování z kategorie Příroda?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Globální oteplování se nachází v kategorii příroda

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam, informace, Globální oteplování, význam slova, pojem, co znamená, definice, co je to Globální oteplování?, slovník, terminus technicus, popis, názvosloví, přesný výraz, wiki, význam pojmu, synonymum, příroda


Pojem Globální oteplování je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Globální oteplování?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Globální oteplování představuje dlouhodobý nárůst průměrné teploty klimatického systému Země; tento aspekt změny klimatu se projevuje jak v přístrojových měřeních teploty, tak i dalšími projevy oteplování. Termín se všeobecně používá pro pozorované oteplování způsobené především člověkem od doby průmyslové revoluce a jeho předpokládané pokračování. Období globálního oteplování existovaly i v dávnější historii Země. V současnosti se pro tyto jevy používají termíny globální oteplování i globální změna klimatu a jsou vzájemně zaměnitelné, pojem klimatická změna však šířeji zahrnuje jak globální oteplování, tak i jeho další účinky, jako jsou změny srážek a různé regionální dopady. Mnohé z pozorovaných změn od padesátých let dvacátého století jsou v rámci instrumentálních teplotních měření bezprecedentní a nemají obdoby ani v historických a paleoklimatických proxy záznamech klimatických změn po tisíce až milióny let.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat výraz Globální oteplování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Globální oteplování ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Globální oteplování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Globální oteplování ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Globální oteplování ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Globální oteplování na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Globální oteplování například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Globální oteplování? resp. co to je Globální oteplování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Globální oteplování, odpověď na dotaz co je to Globální oteplování?. Víte např. kdo to je Erhard Milch? Znáte a víte kdo je Christoph Waltz? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než příroda). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?