Co je to?
Výraz, termín, definice slova Globální oteplování. Co znamená odborný pojem Globální oteplování z kategorie Příroda?

Co je Globální oteplování?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Globální oteplování?

Globální oteplování je název užívaný pro změny teploty zemské atmosféry a také oceánů. Tento nárůst je pozorován v průběhu několik minulých desetiletí a je vědecky zkoumán. OSN uvádí ve svých údajích nárůst průměrné teploty o 0,74 stupňů za uplynulých 100 let. Zvedly se také hladiny moří až o 20 cm. S globálním oteplováním by měly souviset i další změny.
Názory na příčiny globálního oteplování jsou různé, za viníka bývá označeno znečištění životního prostředí, část vědců považuje globální oteplování za přirozené.


Co je to Globální oteplování? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Globální oteplování. Co znamená odborný pojem Globální oteplování z kategorie Příroda?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Definici slova Globální oteplování můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Globální oteplování je v kategorii příroda

Klíčová slova: wiki, příroda, formulace, informace, popis, synonymum, co to je, přesný výraz, význam, vysvětlení, co znamená, pojem, význam pojmu, definice pojmu, odborné názvosloví, příroda, slovník, slovo


Pojem Globální oteplování je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Globální oteplování? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Globální oteplování představuje dlouhodobý nárůst průměrné teploty klimatického systému Země; tento aspekt změny klimatu se projevuje jak v přístrojových měřeních teploty, tak i dalšími projevy oteplování. Termín se všeobecně používá pro pozorované oteplování způsobené především člověkem od doby průmyslové revoluce a jeho předpokládané pokračování. Období globálního oteplování existovaly i v dávnější historii Země. V současnosti se pro tyto jevy používají termíny globální oteplování i globální změna klimatu a jsou vzájemně zaměnitelné, pojem klimatická změna však šířeji zahrnuje jak globální oteplování, tak i jeho další účinky, jako jsou změny srážek a různé regionální dopady. Mnohé z pozorovaných změn od padesátých let dvacátého století jsou v rámci instrumentálních teplotních měření bezprecedentní a nemají obdoby ani v historických a paleoklimatických proxy záznamech klimatických změn po tisíce až milióny let.

Více informací o pojmu Globální oteplování lze najít v následujících zdrojích

Hledat heslo Globální oteplování ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Globální oteplování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Globální oteplování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Globální oteplování na Google obrázcích

Najít termín Globální oteplování ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Globální oteplování ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Globální oteplování například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená slovo Globální oteplování? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Globální oteplování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Globální oteplování, odpověď na dotaz co je to Globální oteplování?. Víte např. kdo to je Halina Pawlowská? Znáte a víte kdo je Colin Farrell? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Globální oteplování hledat i v jiných kategoriích (než příroda). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, Mořský koník, globální oteplování, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?