Co je to?
Definice odborného termínu, slova Globální oteplování. Co znamená pojem Globální oteplování z kategorie Příroda?

Co je to Globální oteplování? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Globální oteplování

Globální oteplování je název užívaný pro změny teploty zemské atmosféry a také oceánů. Tento nárůst je pozorován v průběhu několik minulých desetiletí a je vědecky zkoumán. OSN uvádí ve svých údajích nárůst průměrné teploty o 0,74 stupňů za uplynulých 100 let. Zvedly se také hladiny moří až o 20 cm. S globálním oteplováním by měly souviset i další změny.
Názory na příčiny globálního oteplování jsou různé, za viníka bývá označeno znečištění životního prostředí, část vědců považuje globální oteplování za přirozené.


Co je to Globální oteplování? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Globální oteplování. Co znamená pojem Globální oteplování z kategorie Příroda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Globální oteplování se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: definice pojmu, informace, lexikon, Globální oteplování, formulace, termín, slovník, terminologie, odborné názvosloví, Příroda, co znamená, co to je, přesný význam, Příroda, pojem, význam, popis, synonymum


Pojem Globální oteplování je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Globální oteplování?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Globální oteplování představuje dlouhodobý nárůst průměrné teploty klimatického systému Země; tento aspekt změny klimatu se projevuje jak v přístrojových měřeních teploty, tak i dalšími projevy oteplování. Termín se všeobecně používá pro pozorované oteplování způsobené především člověkem od doby průmyslové revoluce a jeho předpokládané pokračování. Období globálního oteplování existovaly i v dávnější historii Země. V současnosti se pro tyto jevy používají termíny globální oteplování i globální změna klimatu a jsou vzájemně zaměnitelné, pojem klimatická změna však šířeji zahrnuje jak globální oteplování, tak i jeho další účinky, jako jsou změny srážek a různé regionální dopady. Mnohé z pozorovaných změn od padesátých let dvacátého století jsou v rámci instrumentálních teplotních měření bezprecedentní a nemají obdoby ani v historických a paleoklimatických proxy záznamech klimatických změn po tisíce až milióny let.

Více informací o slovu Globální oteplování doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít heslo Globální oteplování ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Globální oteplování ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Globální oteplování ve Wikimedia Commons

Najít heslo Globální oteplování ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Globální oteplování na Youtube

Vyhledat výraz Globální oteplování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Globální oteplování například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Globální oteplování? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Globální oteplování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Globální oteplování, odpověď na dotaz co je to Globální oteplování?. Víte např. kdo to je Colin Farrell? Znáte a víte kdo je Emilia Clarke? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Globální oteplování hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?