Co je to?
Definice odborného termínu, slova Globální oteplování. Co znamená pojem Globální oteplování z kategorie Příroda?

Co je to Globální oteplování? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Globální oteplování?

Globální oteplování je název užívaný pro změny teploty zemské atmosféry a také oceánů. Tento nárůst je pozorován v průběhu několik minulých desetiletí a je vědecky zkoumán. OSN uvádí ve svých údajích nárůst průměrné teploty o 0,74 stupňů za uplynulých 100 let. Zvedly se také hladiny moří až o 20 cm. S globálním oteplováním by měly souviset i další změny.
Názory na příčiny globálního oteplování jsou různé, za viníka bývá označeno znečištění životního prostředí, část vědců považuje globální oteplování za přirozené.


Co je to Globální oteplování? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Globální oteplování. Co znamená pojem Globální oteplování z kategorie Příroda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Globální oteplování s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Globální oteplování je v kategorii Příroda

Klíčová slova: heslo, terminologie, Příroda, přesný význam, terminus technicus, co je to Globální oteplování?, odborný výraz, přesný výraz, význam pojmu, slovník, význam, co to je, pojem, informace, lexikon, co znamená, Příroda, definice pojmu


Pojem Globální oteplování je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Globální oteplování? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Globální oteplování představuje dlouhodobý nárůst průměrné teploty klimatického systému Země; tento aspekt změny klimatu se projevuje jak v přístrojových měřeních teploty, tak i dalšími projevy oteplování. Termín se všeobecně používá pro pozorované oteplování způsobené především člověkem od doby průmyslové revoluce a jeho předpokládané pokračování. Období globálního oteplování existovaly i v dávnější historii Země. V současnosti se pro tyto jevy používají termíny globální oteplování i globální změna klimatu a jsou vzájemně zaměnitelné, pojem klimatická změna však šířeji zahrnuje jak globální oteplování, tak i jeho další účinky, jako jsou změny srážek a různé regionální dopady. Mnohé z pozorovaných změn od padesátých let dvacátého století jsou v rámci instrumentálních teplotních měření bezprecedentní a nemají obdoby ani v historických a paleoklimatických proxy záznamech klimatických změn po tisíce až milióny let.

Další možné informační zdroje

Najít termín Globální oteplování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Globální oteplování ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Globální oteplování ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Globální oteplování ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Globální oteplování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Globální oteplování ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Globální oteplování například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Globální oteplování? resp. co označuje slovo Globální oteplování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Globální oteplování, odpověď na dotaz co je to Globální oteplování?. Víte např. kdo to je George Washington? Znáte a víte kdo je Lukáš Vaculík? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Globální oteplování i v jiných kategoriích (než Příroda). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?