Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tupozrakost. Co znamená odborný pojem Tupozrakost z kategorie Lékařství?

Co je to Tupozrakost? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Tupozrakost

Tupozrakost je druh zrakové vady, která se vyskytuje většinou pouze na jednom oku. Latinsky se označuje jako amblyopie. Jedná se o sníženou ostrost zraku na jednom oku. Důsledkem tupozrakosti je binokulární vidění, tedy porušené vidění oběma očima.
Člověk s touto vadou nevnímá své okolí trojrozměrně, nevnímá totiž hloubku. Častá je u dětí, které šilhají – mozek přestane jedno z očí využívat. Postiženo bývá až pět procent obyvatelstva.


Co je to Tupozrakost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tupozrakost. Co znamená odborný pojem Tupozrakost z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Tupozrakost se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: slovník, termín, přesný význam, definice, názvosloví, terminologie, co je to Tupozrakost?, definice pojmu, formulace, wiki, lexikon, přesný výraz, co to je, význam pojmu, heslo, popis, význam, odborné názvosloví


Pojem Tupozrakost je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tupozrakost? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tupozrakost neboli amblyopie je funkční vada zraku, která postihuje zpravidla jedno z očí a projevuje se snížením jeho zrakové ostrosti. Tím dochází k porušení binokulárního vidění. Postižený může vidět zdravým okem dobře, ale každopádně má porušené vnímání hloubky obrazu a navíc je odkázán na jediné oko. Choroba postihuje jedno až pět procent populace.

Další informační zdroje o slovu Tupozrakost

Hledat heslo Tupozrakost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tupozrakost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Tupozrakost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Tupozrakost ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Tupozrakost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Tupozrakost ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tupozrakost například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Tupozrakost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Tupozrakost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tupozrakost, odpověď na dotaz co je to Tupozrakost?. Víte např. kdo to je Gurmán? Znáte a víte kdo je Moderátor? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?