Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tupozrakost. Co znamená odborný pojem Tupozrakost z kategorie Lékařství?

Co je to Tupozrakost? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Tupozrakost?

Tupozrakost je druh zrakové vady, která se vyskytuje většinou pouze na jednom oku. Latinsky se označuje jako amblyopie. Jedná se o sníženou ostrost zraku na jednom oku. Důsledkem tupozrakosti je binokulární vidění, tedy porušené vidění oběma očima.
Člověk s touto vadou nevnímá své okolí trojrozměrně, nevnímá totiž hloubku. Častá je u dětí, které šilhají – mozek přestane jedno z očí využívat. Postiženo bývá až pět procent obyvatelstva.


Co je to Tupozrakost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tupozrakost. Co znamená odborný pojem Tupozrakost z kategorie Lékařství?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Tupozrakost? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Tupozrakost se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, lékařství, informace, termín, Tupozrakost, co znamená, definice, co je to Tupozrakost?, odborné názvosloví, lexikon, synonymum, význam slova, přesný výraz, význam, terminus technicus, pojem, význam pojmu, heslo


Pojem Tupozrakost je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tupozrakost? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Tupozrakost neboli amblyopie je funkční vada zraku, která postihuje zpravidla jedno z očí a projevuje se snížením jeho zrakové ostrosti. Tím dochází k porušení binokulárního vidění. Postižený může vidět zdravým okem dobře, ale každopádně má porušené vnímání hloubky obrazu a navíc je odkázán na jediné oko. Choroba postihuje jedno až pět procent populace.

Pro další informace o termínu Tupozrakost zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tupozrakost ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Tupozrakost na Google.cz

Vyhledat slovo Tupozrakost ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tupozrakost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Tupozrakost ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Tupozrakost ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tupozrakost například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Tupozrakost? resp. co se skrývá pod slovem Tupozrakost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tupozrakost, odpověď na dotaz co je to Tupozrakost?. Víte např. kdo to je Iveta Vítová? Znáte a víte kdo je Bankovní poradce? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?