Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tupozrakost. Co znamená pojem Tupozrakost z kategorie Lékařství?

Co to je Tupozrakost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Tupozrakost

Tupozrakost je druh zrakové vady, která se vyskytuje většinou pouze na jednom oku. Latinsky se označuje jako amblyopie. Jedná se o sníženou ostrost zraku na jednom oku. Důsledkem tupozrakosti je binokulární vidění, tedy porušené vidění oběma očima.
Člověk s touto vadou nevnímá své okolí trojrozměrně, nevnímá totiž hloubku. Častá je u dětí, které šilhají – mozek přestane jedno z očí využívat. Postiženo bývá až pět procent obyvatelstva.


Co je to Tupozrakost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tupozrakost. Co znamená pojem Tupozrakost z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tupozrakost je v sekci Lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, informace, slovník, termín, heslo, definice pojmu, wiki, slovo, terminologie, vysvětlení, formulace, co je to Tupozrakost?, význam slova, Lékařství, lexikon, význam pojmu, co to je, definice


Pojem Tupozrakost je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat pojem Tupozrakost ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tupozrakost ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tupozrakost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Tupozrakost ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Tupozrakost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Tupozrakost na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tupozrakost například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Tupozrakost? resp. jaký je význam slova Tupozrakost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tupozrakost, odpověď na dotaz co je to Tupozrakost?. Víte např. kdo to je Radek Vondráček? Znáte a víte kdo je Nicolas Cage? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?