Co je to?
Definice výrazu, termínu Tupozrakost. Co znamená odborný pojem Tupozrakost z kategorie Lékařství?

Co je Tupozrakost?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Tupozrakost

Tupozrakost je druh zrakové vady, která se vyskytuje většinou pouze na jednom oku. Latinsky se označuje jako amblyopie. Jedná se o sníženou ostrost zraku na jednom oku. Důsledkem tupozrakosti je binokulární vidění, tedy porušené vidění oběma očima.
Člověk s touto vadou nevnímá své okolí trojrozměrně, nevnímá totiž hloubku. Častá je u dětí, které šilhají – mozek přestane jedno z očí využívat. Postiženo bývá až pět procent obyvatelstva.


Co je to Tupozrakost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tupozrakost. Co znamená odborný pojem Tupozrakost z kategorie Lékařství?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice slova Tupozrakost? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Tupozrakost je v kategorii lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, pojem, lékařství, význam, co to je, Tupozrakost, co je to Tupozrakost?, informace, vysvětlení, význam pojmu, popis, slovo, slovník, synonymum, odborný výraz, význam slova, lékařství, terminus technicus


Pojem Tupozrakost je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tupozrakost? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Tupozrakost neboli amblyopie je funkční vada zraku, která postihuje zpravidla jedno z očí a projevuje se snížením jeho zrakové ostrosti. Tím dochází k porušení binokulárního vidění. Postižený může vidět zdravým okem dobře, ale každopádně má porušené vnímání hloubky obrazu a navíc je odkázán na jediné oko. Choroba postihuje jedno až pět procent populace.

Více informací o slovu Tupozrakost doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat frázi Tupozrakost ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tupozrakost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Tupozrakost na Google obrázcích

Hledat pojem Tupozrakost ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Tupozrakost ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Tupozrakost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tupozrakost například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je význam slova Tupozrakost? resp. jaká je definice slova Tupozrakost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tupozrakost, odpověď na dotaz co je to Tupozrakost?. Víte např. kdo to je Závodník? Znáte a víte kdo je Martin Uhlíř? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Tupozrakost i v jiné sekci než je kategorie lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, operace pacienta, tupozrakost, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?