Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tupozrakost. Co znamená pojem Tupozrakost z kategorie Lékařství?

Co je Tupozrakost? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Tupozrakost?

Tupozrakost je druh zrakové vady, která se vyskytuje většinou pouze na jednom oku. Latinsky se označuje jako amblyopie. Jedná se o sníženou ostrost zraku na jednom oku. Důsledkem tupozrakosti je binokulární vidění, tedy porušené vidění oběma očima.
Člověk s touto vadou nevnímá své okolí trojrozměrně, nevnímá totiž hloubku. Častá je u dětí, které šilhají – mozek přestane jedno z očí využívat. Postiženo bývá až pět procent obyvatelstva.


Co je to Tupozrakost? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tupozrakost. Co znamená pojem Tupozrakost z kategorie Lékařství?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Tupozrakost patří do sekce lékařství

Klíčová slova: popis, lexikon, formulace, význam, odborné názvosloví, wiki, lékařství, přesný význam, co to je, terminologie, odborný výraz, heslo, slovo, termín, vysvětlení, co znamená, definice pojmu, lékařství


Pojem Tupozrakost je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Tupozrakost dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tupozrakost neboli amblyopie je funkční vada zraku, která postihuje zpravidla jedno z očí a projevuje se snížením jeho zrakové ostrosti. Tím dochází k porušení binokulárního vidění. Postižený může vidět zdravým okem dobře, ale každopádně má porušené vnímání hloubky obrazu a navíc je odkázán na jediné oko. Choroba postihuje jedno až pět procent populace.

Hledejte výraz Tupozrakost v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tupozrakost ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tupozrakost ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Tupozrakost ve Wikislovníku

Najít termín Tupozrakost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Tupozrakost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Tupozrakost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tupozrakost například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Tupozrakost? resp. jaký je význam pojmu Tupozrakost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tupozrakost, odpověď na dotaz co je to Tupozrakost?. Víte např. kdo to je Jiří Dědeček? Znáte a víte kdo je Alergolog? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Tupozrakost i v jiné sekci než v lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?