Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tupozrakost. Co znamená pojem Tupozrakost z kategorie Lékařství?

Co to je Tupozrakost? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Tupozrakost?

Tupozrakost je druh zrakové vady, která se vyskytuje většinou pouze na jednom oku. Latinsky se označuje jako amblyopie. Jedná se o sníženou ostrost zraku na jednom oku. Důsledkem tupozrakosti je binokulární vidění, tedy porušené vidění oběma očima.
Člověk s touto vadou nevnímá své okolí trojrozměrně, nevnímá totiž hloubku. Častá je u dětí, které šilhají – mozek přestane jedno z očí využívat. Postiženo bývá až pět procent obyvatelstva.


Co je to Tupozrakost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tupozrakost. Co znamená pojem Tupozrakost z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Tupozrakost) můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tupozrakost patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: Tupozrakost, význam, slovník, formulace, definice pojmu, slovo, význam pojmu, odborné názvosloví, Lékařství, terminus technicus, názvosloví, heslo, vysvětlení, definice, co to je, terminologie, termín, synonymum


Pojem Tupozrakost je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Tupozrakost dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tupozrakost neboli amblyopie je funkční vada zraku, která postihuje zpravidla jedno z očí a projevuje se snížením jeho zrakové ostrosti. Tím dochází k porušení binokulárního vidění. Postižený může vidět zdravým okem dobře, ale každopádně má porušené vnímání hloubky obrazu a navíc je odkázán na jediné oko. Choroba postihuje jedno až pět procent populace.

Více informací o pojmu Tupozrakost lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Tupozrakost na Youtube

Hledat termín Tupozrakost ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Tupozrakost na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tupozrakost ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Tupozrakost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Tupozrakost ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Tupozrakost například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Tupozrakost? resp. jaký je význam pojmu Tupozrakost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tupozrakost, odpověď na dotaz co je to Tupozrakost?. Víte např. kdo to je Marta Kubišová? Znáte a víte kdo je Obchodní referent? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Tupozrakost v jiné sekci než Lékařství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?