Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Exacerbace. Co znamená pojem Exacerbace z kategorie Lékařství?

Co je Exacerbace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Exacerbace

Exacerbace znamená akutní zhoršení dýchacích potíží, většinou vyžaduje delší léčení. Většinou jde o rozšíření respiračního systému, kdy se zvyšuje frekvence dechu, čímž se zvyšuje odpor hrudní stěny. Hrozí pak respirační selhání. Snižuje se saturace kyslíkem. Pokud je dechová frekvence vysoká, hrozí respirační selhání. Nízkou saturaci kyslíkem může způsobovat zvýšený nárok na dechovou práci, vysoké metabolické nároky a zvýšený výkon srdce. Pokud má onemocnění závažný průběh, bývá saturace nižší než 90%. Měla by následovat léčba kyslíkem a hospitalizace.
Při exacerbaci dochází také k tachykardii, tedy zvýšené srdeční frekvenci. Její příčinou může být hypoxémie nebo úzkostné stavy, ale také vysoké metabolické nároky v průběhu astmatických krizí, kdy se zvyšují nároky na dodávku kyslíku do svalů. Při léčení se používají léky a léčebné postupy. Léky otevírají dýchací cesty, snižují množství hlenu a potlačují záněty. Nejčastější jsou antibiotika, kortikosteroidy, nebo leukotrienové modifikátory.


Co je to Exacerbace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Exacerbace. Co znamená pojem Exacerbace z kategorie Lékařství?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Exacerbace se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, popis, význam, termín, pojem, definice pojmu, slovník, lexikon, synonymum, definice, význam pojmu, názvosloví, přesný výraz, wiki, slovo, co to je, význam slova, terminologie


Pojem Exacerbace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Exacerbace

Hledat videa s názvem Exacerbace na Youtube

Najít heslo Exacerbace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Exacerbace ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Exacerbace ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Exacerbace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Exacerbace ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Exacerbace například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní již víte jaká je definice termínu Exacerbace? resp. co je to Exacerbace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exacerbace, odpověď na dotaz co je to Exacerbace?. Víte např. kdo to je Jiří Lír? Znáte a víte kdo je Mikuláš II Alexandrovič? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Exacerbace hledat i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?