Co je to?
Definice výrazu Exacerbace. Co znamená odborný pojem Exacerbace z kategorie Lékařství?

Co je Exacerbace?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Exacerbace?

Exacerbace znamená akutní zhoršení dýchacích potíží, většinou vyžaduje delší léčení. Většinou jde o rozšíření respiračního systému, kdy se zvyšuje frekvence dechu, čímž se zvyšuje odpor hrudní stěny. Hrozí pak respirační selhání. Snižuje se saturace kyslíkem. Pokud je dechová frekvence vysoká, hrozí respirační selhání. Nízkou saturaci kyslíkem může způsobovat zvýšený nárok na dechovou práci, vysoké metabolické nároky a zvýšený výkon srdce. Pokud má onemocnění závažný průběh, bývá saturace nižší než 90%. Měla by následovat léčba kyslíkem a hospitalizace.
Při exacerbaci dochází také k tachykardii, tedy zvýšené srdeční frekvenci. Její příčinou může být hypoxémie nebo úzkostné stavy, ale také vysoké metabolické nároky v průběhu astmatických krizí, kdy se zvyšují nároky na dodávku kyslíku do svalů. Při léčení se používají léky a léčebné postupy. Léky otevírají dýchací cesty, snižují množství hlenu a potlačují záněty. Nejčastější jsou antibiotika, kortikosteroidy, nebo leukotrienové modifikátory.


Co je to Exacerbace? Význam slova, termín, Definice výrazu Exacerbace. Co znamená odborný pojem Exacerbace z kategorie Lékařství?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Exacerbace? s vašimi kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Exacerbace je v sekci lékařství

Klíčová slova: terminologie, pojem, slovo, přesný význam, popis, wiki, co znamená, co je to Exacerbace?, lexikon, termín, názvosloví, co to je, formulace, definice, Exacerbace, heslo, terminus technicus, odborné názvosloví


Pojem Exacerbace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Exacerbace v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Exacerbace na Youtube

Zkusit najít Exacerbace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Exacerbace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Exacerbace ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Exacerbace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Exacerbace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Exacerbace například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je význam slova Exacerbace? resp. co to je Exacerbace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exacerbace, odpověď na dotaz co je to Exacerbace?. Víte např. kdo to je Beyoncé? Znáte a víte kdo je Ondřej Malý? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Transfúze lůžko, exacerbace, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?