Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kroket. Co znamená odborný pojem Kroket z kategorie Sport?

Co je to Kroket? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kroket?

Kroket je druh hry a současně jeden ze sportů, při kterém je hracím polem travnatý prostor ve tvaru obdélníku, na kterém jsou postavené branky a cílový kolík. Hraje se koulemi a dřevěnými holemi ve tvaru palic. Koule musí projít brankami a srazit kolík. Pravidla jsou složitá, hra má navíc více variant.
Branky jsou většinou vysoké 10 cm a je jich šest, kolík mívá nad zemí 45 cm. Hrací koule se liší barvami, branky jsou také označeny barevnými kolíky. Kroket hrají dvě skupiny hráčů, jedna má kouli modrou a černou, druhá červenou a žlutou. Hraje se buď dvouhra, nebo čtyřhra. Koule určuje los. Strany se střídají. Body jsou udělovány za průjezd koule brankou.


Co je to Kroket? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kroket. Co znamená odborný pojem Kroket z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kroket? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Kroket se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: slovník, synonymum, informace, význam pojmu, přesný výraz, termín, co je to Kroket?, sport, definice, terminologie, definice pojmu, co znamená, odborné názvosloví, formulace, vysvětlení, názvosloví, heslo, význam slova


Pojem Kroket je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kroket píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kroket (někdy mylně zaměňován s kriketem) je hra a sport, ve kterém se na travnatém hřišti (kurtu) holí podobnou dřevěné palici údery posouvají koule skrz branky k cílovému kolíku.

Jiné zdroje informací o pojmu Kroket

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kroket ve Wikimedia Commons

Najít pojem Kroket ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Kroket ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Kroket na Google.cz

Hledat videa s názvem Kroket na Youtube

Zkusit najít termín Kroket ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kroket například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kroket? resp. co je to Kroket? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kroket, odpověď na dotaz co je to Kroket?. Víte např. kdo to je Albert Einstein? Znáte a víte kdo je Patriarcha? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než sport). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.