Co je to?
Definice výrazu, termínu Yersinie. Co znamená odborný pojem Yersinie z kategorie Nemoce?

Co je to Yersinie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Yersinie?

Yersinie je závažný patogen působící na lidi i zvířata. Jedná se o tyčinku bakterie čeledi Enterobactericeae. Yersinie je gramnegativní, popřípadě anaerobní druh, který roste při chladnějších teplotách (například v chladničce) a fermentuje glukózu. Je označována jako původce lidských onemocnění po konzumaci nepasterizovaného mléka, vepřového masa či ústřic.
Může být příčinou zánětu střev a průjmů. Postihuje také klouby, ve kterých vytváří záněty, je zodpovědná za zvětšení mízních uzlin.


Co je to Yersinie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Yersinie. Co znamená odborný pojem Yersinie z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Yersinie s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Yersinie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, definice pojmu, Nemoce, co to je, vysvětlení, definice, význam slova, informace, co je to Yersinie?, co znamená, popis, přesný význam, pojem, význam pojmu, slovo, formulace, synonymum


Pojem Yersinie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat heslo Yersinie ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Yersinie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Yersinie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Yersinie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Yersinie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Yersinie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Yersinie například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Yersinie? resp. co to je Yersinie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Yersinie, odpověď na dotaz co je to Yersinie?. Víte např. kdo to je Alena Schillerová? Znáte a víte kdo je Bigamista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.