Co je to?
Odborný výraz, definice slova Yersinie. Co znamená pojem Yersinie z kategorie Nemoce?

Co je to Yersinie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Yersinie?

Yersinie je závažný patogen působící na lidi i zvířata. Jedná se o tyčinku bakterie čeledi Enterobactericeae. Yersinie je gramnegativní, popřípadě anaerobní druh, který roste při chladnějších teplotách (například v chladničce) a fermentuje glukózu. Je označována jako původce lidských onemocnění po konzumaci nepasterizovaného mléka, vepřového masa či ústřic.
Může být příčinou zánětu střev a průjmů. Postihuje také klouby, ve kterých vytváří záněty, je zodpovědná za zvětšení mízních uzlin.


Co je to Yersinie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Yersinie. Co znamená pojem Yersinie z kategorie Nemoce?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s ostatními na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Yersinie patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: přesný význam, synonymum, názvosloví, terminologie, význam, vysvětlení, nemoce, co to je, popis, termín, Yersinie, informace, heslo, nemoce, co znamená, formulace, definice, pojem


Pojem Yersinie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Yersinie v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Yersinie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Yersinie na Youtube

Hledat slovo Yersinie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Yersinie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Yersinie ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Yersinie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Yersinie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Yersinie? resp. jaký je význam pojmu Yersinie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Yersinie, odpověď na dotaz co je to Yersinie?. Víte např. kdo to je Miranda Kerr? Znáte a víte kdo je Sidney Crosby? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nemoce). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.