Co je to?
Definice výrazu, termínu Yersinie. Co znamená odborný pojem Yersinie z kategorie Nemoce?

Co je to Yersinie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Yersinie

Yersinie je závažný patogen působící na lidi i zvířata. Jedná se o tyčinku bakterie čeledi Enterobactericeae. Yersinie je gramnegativní, popřípadě anaerobní druh, který roste při chladnějších teplotách (například v chladničce) a fermentuje glukózu. Je označována jako původce lidských onemocnění po konzumaci nepasterizovaného mléka, vepřového masa či ústřic.
Může být příčinou zánětu střev a průjmů. Postihuje také klouby, ve kterých vytváří záněty, je zodpovědná za zvětšení mízních uzlin.


Co je to Yersinie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Yersinie. Co znamená odborný pojem Yersinie z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Yersinie můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Yersinie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: odborné názvosloví, vysvětlení, heslo, terminus technicus, slovník, wiki, co znamená, co to je, přesný výraz, přesný význam, význam, definice, slovo, Yersinie, termín, názvosloví, lexikon, význam slova


Pojem Yersinie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat výraz Yersinie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Yersinie ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Yersinie ve Wikislovníku

Hledat heslo Yersinie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Yersinie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Yersinie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Yersinie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Yersinie? resp. co znamená výraz Yersinie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Yersinie, odpověď na dotaz co je to Yersinie?. Víte např. kdo to je Karel Svoboda? Znáte a víte kdo je Sopranistka? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.