Co je to?
Výraz, termín, definice slova Yersinie. Co znamená odborný pojem Yersinie z kategorie Nemoce?

Co je to Yersinie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Yersinie

Yersinie je závažný patogen působící na lidi i zvířata. Jedná se o tyčinku bakterie čeledi Enterobactericeae. Yersinie je gramnegativní, popřípadě anaerobní druh, který roste při chladnějších teplotách (například v chladničce) a fermentuje glukózu. Je označována jako původce lidských onemocnění po konzumaci nepasterizovaného mléka, vepřového masa či ústřic.
Může být příčinou zánětu střev a průjmů. Postihuje také klouby, ve kterých vytváří záněty, je zodpovědná za zvětšení mízních uzlin.


Co je to Yersinie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Yersinie. Co znamená odborný pojem Yersinie z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Yersinie sdílet s blízkými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Yersinie patří do sekce nemoce

Klíčová slova: formulace, přesný výraz, definice pojmu, terminologie, slovník, co to je, popis, význam pojmu, vysvětlení, wiki, význam, význam slova, heslo, nemoce, pojem, co je to Yersinie?, definice, co znamená


Pojem Yersinie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Yersinie na Youtube

Najít termín Yersinie ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Yersinie ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Yersinie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Yersinie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Yersinie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Yersinie například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte co znamená slovo Yersinie? resp. jaká je definice termínu Yersinie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Yersinie, odpověď na dotaz co je to Yersinie?. Víte např. kdo to je Vladimír Coufal? Znáte a víte kdo je Muddy Waters? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Yersinie i v jiných kategoriích (než nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.