Co je to?
Definice výrazu, termínu Yersinie. Co znamená odborný pojem Yersinie z kategorie Nemoce?

Co je to Yersinie? Význam slova

Co znamená termín Yersinie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Yersinie je závažný patogen působící na lidi i zvířata. Jedná se o tyčinku bakterie čeledi Enterobactericeae. Yersinie je gramnegativní, popřípadě anaerobní druh, který roste při chladnějších teplotách (například v chladničce) a fermentuje glukózu. Je označována jako původce lidských onemocnění po konzumaci nepasterizovaného mléka, vepřového masa či ústřic.
Může být příčinou zánětu střev a průjmů. Postihuje také klouby, ve kterých vytváří záněty, je zodpovědná za zvětšení mízních uzlin.


Co je to Yersinie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Yersinie. Co znamená odborný pojem Yersinie z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Yersinie) můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Yersinie patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: Yersinie, co je to Yersinie?, slovo, pojem, význam pojmu, formulace, odborný výraz, význam, heslo, definice, terminologie, terminus technicus, termín, co to je, synonymum, přesný význam, informace, co znamená


Pojem Yersinie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Yersinie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Yersinie ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Yersinie ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Yersinie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Yersinie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Yersinie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Yersinie například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Yersinie? resp. jaký je význam slova Yersinie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Yersinie, odpověď na dotaz co je to Yersinie?. Víte např. kdo to je Mahdí? Znáte a víte kdo je Sopranistka? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.