Co je to?
Definice výrazu, termínu Yersinie. Co znamená odborný pojem Yersinie z kategorie Nemoce?

Co je Yersinie?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Yersinie?

Yersinie je závažný patogen působící na lidi i zvířata. Jedná se o tyčinku bakterie čeledi Enterobactericeae. Yersinie je gramnegativní, popřípadě anaerobní druh, který roste při chladnějších teplotách (například v chladničce) a fermentuje glukózu. Je označována jako původce lidských onemocnění po konzumaci nepasterizovaného mléka, vepřového masa či ústřic.
Může být příčinou zánětu střev a průjmů. Postihuje také klouby, ve kterých vytváří záněty, je zodpovědná za zvětšení mízních uzlin.


Co je to Yersinie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Yersinie. Co znamená odborný pojem Yersinie z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Yersinie je v kategorii nemoce

Klíčová slova: názvosloví, termín, význam slova, informace, odborný výraz, popis, synonymum, lexikon, nemoce, terminologie, co je to Yersinie?, přesný výraz, definice pojmu, slovo, nemoce, terminus technicus, slovník, co znamená


Pojem Yersinie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Yersinie hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat frázi Yersinie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Yersinie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Yersinie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Yersinie na Google obrázcích

Zkusit najít termín Yersinie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Yersinie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Yersinie například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Yersinie? resp. co znamená Yersinie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Yersinie, odpověď na dotaz co je to Yersinie?. Víte např. kdo to je Sámo? Znáte a víte kdo je Ivan Lendl? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Yersinie hledat i v jiných kategoriích (než nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Srdeční infarkt, yersinie, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.