Co je to?
Definice výrazu, termínu Školné. Co znamená odborný pojem Školné z kategorie Školství?

Co je to Školné? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Školné?

Školné je název pro poplatek za studia. Mělo by pokrýt náklady, které jsou se studiemi spojené. Školného využívá také stát, když chce částečně regulovat volby studijního zaměření nebo poptávku po určitém oboru. Pro úhradu školného využívají studenti úspory, příjmy z brigád, granty a stipendia, sponzoring od budoucího zaměstnavatele či studentské půjčky.
Na státních školách se školné většinou neplatí, i když v některých zemích tomu tak není. Platí se v soukromých školách. U nás se vybírá školné na vysokých školách při překročení obvyklé doby studia.


Definice výrazu, termínu Školné. Co znamená odborný pojem Školné z kategorie Školství?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Školné patří do sekce Školství

Klíčová slova: informace, přesný význam, odborné názvosloví, vysvětlení, slovník, přesný výraz, význam pojmu, Školné, co je to Školné?, termín, slovo, Školství, formulace, terminologie, odborný výraz, pojem, názvosloví, co to je


Pojem Školné je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Školné? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Školné je poplatek za studium.
Školné je stanovováno k hrazení nákladů spojených se studiem či pomocí něho stát reguluje poptávku po studiu nebo volbu oboru. Studenti mohou hradit školné z úspor, rodinných peněz, aktuálního přijmu, studentské půjčky od státu či banky či mohou získat stipendium, grant z nadací či je může sponzorovat firma (např. budoucí zaměstnavatel). Například v USA je často splácení studentské půjčky vázáno na dosažení určité hranice příjmu, od které absolvent začne půjčku hradit.

Hledejte pojem Školné v následujících vyhledávačích

Najít výraz Školné ve Wikislovníku

Hledat heslo Školné ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Školné ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Školné ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Školné ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Školné na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Školné například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Školné? resp. jaký je význam pojmu Školné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Školné, odpověď na dotaz co je to Školné?. Víte např. kdo to je Řeholník? Znáte a víte kdo je Kozomrd? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Školství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.