Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Školné. Co znamená pojem Školné z kategorie Školství?

Co je Školné? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Školné

Školné je název pro poplatek za studia. Mělo by pokrýt náklady, které jsou se studiemi spojené. Školného využívá také stát, když chce částečně regulovat volby studijního zaměření nebo poptávku po určitém oboru. Pro úhradu školného využívají studenti úspory, příjmy z brigád, granty a stipendia, sponzoring od budoucího zaměstnavatele či studentské půjčky.
Na státních školách se školné většinou neplatí, i když v některých zemích tomu tak není. Platí se v soukromých školách. U nás se vybírá školné na vysokých školách při překročení obvyklé doby studia.


Co je to Školné? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Školné. Co znamená pojem Školné z kategorie Školství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Školné s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Školné se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: lexikon, názvosloví, Školné, terminologie, formulace, heslo, terminus technicus, přesný výraz, odborné názvosloví, co znamená, definice pojmu, synonymum, Školství, význam pojmu, popis, termín, wiki, slovo


Pojem Školné je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Školné?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Školné je poplatek za studium.
Školné je stanovováno k hrazení nákladů spojených se studiem či pomocí něho stát reguluje poptávku po studiu nebo volbu oboru. Studenti mohou hradit školné z úspor, rodinných peněz, aktuálního přijmu, studentské půjčky od státu či banky či mohou získat stipendium, grant z nadací či je může sponzorovat firma (např. budoucí zaměstnavatel). Například v USA je často splácení studentské půjčky vázáno na dosažení určité hranice příjmu, od které absolvent začne půjčku hradit.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Školné na Google.cz

Zkusit najít heslo Školné ve Wikizdrojích

Zkusit najít Školné ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Školné ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Školné ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Školné ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Školné například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Školné? resp. co se přesně ukrývá za slovem Školné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Školné, odpověď na dotaz co je to Školné?. Víte např. kdo to je Rudolf Hegenbart? Znáte a víte kdo je Jozef Síkela? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Školství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.