Co je to?
Definice výrazu, termínu Školné. Co znamená odborný pojem Školné z kategorie Školství?

Co je to Školné? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Školné

Školné je název pro poplatek za studia. Mělo by pokrýt náklady, které jsou se studiemi spojené. Školného využívá také stát, když chce částečně regulovat volby studijního zaměření nebo poptávku po určitém oboru. Pro úhradu školného využívají studenti úspory, příjmy z brigád, granty a stipendia, sponzoring od budoucího zaměstnavatele či studentské půjčky.
Na státních školách se školné většinou neplatí, i když v některých zemích tomu tak není. Platí se v soukromých školách. U nás se vybírá školné na vysokých školách při překročení obvyklé doby studia.


Definice výrazu, termínu Školné. Co znamená odborný pojem Školné z kategorie Školství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Školné) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Školné patří do kategorie Školství

Klíčová slova: definice, synonymum, odborný výraz, Školství, wiki, vysvětlení, terminus technicus, co je to Školné?, lexikon, definice pojmu, terminologie, heslo, co to je, formulace, termín, přesný výraz, význam, Školné


Pojem Školné je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Školné? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Školné je poplatek za studium.
Školné je stanovováno k hrazení nákladů spojených se studiem či pomocí něho stát reguluje poptávku po studiu nebo volbu oboru. Studenti mohou hradit školné z úspor, rodinných peněz, aktuálního přijmu, studentské půjčky od státu či banky či mohou získat stipendium, grant z nadací či je může sponzorovat firma (např. budoucí zaměstnavatel). Například v USA je často splácení studentské půjčky vázáno na dosažení určité hranice příjmu, od které absolvent začne půjčku hradit.

Zkuste zjistit více informací o slovu Školné v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Školné ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Školné na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Školné ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Školné ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Školné ve Wikizdrojích

Hledat termín Školné ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Školné například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Školné? resp. co vlastně znamená slovo Školné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Školné, odpověď na dotaz co je to Školné?. Víte např. kdo to je Kašér? Znáte a víte kdo je Kozomrd? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Školné v jiné sekci než Školství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.