Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bílý čaj. Co znamená odborný pojem Bílý čaj z kategorie Nápoje?

Co je to Bílý čaj? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bílý čaj?

Bílý čaj je čaj z čajovníku čínského, obsahující mladé čajové lístky nebo lístky zpracované pouze lehce a zvláštním způsobem. Tyto lístky se nezpracovávají ani oxidací, ani svinutím. Bílý čaj je jemnější a sladší než jiné druhy čajů.
Jeho pojmenování vychází z povrchu neotevřených čajovníkových pupenů. Ten je pokryt bílými chloupky. Samotný nápoj má však světle žluté až žlutohnědé zabarvení. Jedná se o tradiční čínský čaj, jeho pěstování se však rozšířilo i do Nepálu, Tchajwanu a dalších zemí, kde se čaj pěstuje.


Co je to Bílý čaj? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bílý čaj. Co znamená odborný pojem Bílý čaj z kategorie Nápoje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Bílý čaj patří do sekce nápoje

Klíčová slova: Bílý čaj, přesný význam, informace, definice pojmu, popis, význam, odborný výraz, význam pojmu, slovo, co znamená, nápoje, synonymum, lexikon, slovník, heslo, terminologie, názvosloví, nápoje


Pojem Bílý čaj je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bílý čaj? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Termínem bílý čaj se obvykle označuje takový druh čaje, který obsahuje mladé nebo jen lehce a specificky zpracované lístky čajovníku čínského (Camellia sinensis).
Bílý čaj dostal své jméno podle jemných stříbřitě bílých chloupků na neotevřených pupenech čajovníku. Nálev z bílého čaje již není bílý, ale bledě žlutý až žlutohnědý.

Čaj Shou Mei

Čínský bílý čaj Shou Mei nazývaný
Čínský bílý čaj Shou Mei nazývaný "obočí dlouhověkosti". Autor: User:Matros, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Další informační zdroje

Najít termín Bílý čaj ve Wikislovníku

Hledat výraz Bílý čaj ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Bílý čaj ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Bílý čaj ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bílý čaj ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Bílý čaj na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílý čaj například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Bílý čaj? resp. co vlastně znamená slovo Bílý čaj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílý čaj, odpověď na dotaz co je to Bílý čaj?. Víte např. kdo to je Antonín Charouz? Znáte a víte kdo je Tomáš Pitr? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nápoje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.