Co je to?
Definice výrazu Bílý čaj. Co znamená odborný pojem Bílý čaj z kategorie Nápoje?

Co to je Bílý čaj? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Bílý čaj?

Bílý čaj je čaj z čajovníku čínského, obsahující mladé čajové lístky nebo lístky zpracované pouze lehce a zvláštním způsobem. Tyto lístky se nezpracovávají ani oxidací, ani svinutím. Bílý čaj je jemnější a sladší než jiné druhy čajů.
Jeho pojmenování vychází z povrchu neotevřených čajovníkových pupenů. Ten je pokryt bílými chloupky. Samotný nápoj má však světle žluté až žlutohnědé zabarvení. Jedná se o tradiční čínský čaj, jeho pěstování se však rozšířilo i do Nepálu, Tchajwanu a dalších zemí, kde se čaj pěstuje.


Co je to Bílý čaj? Význam slova, termín, Definice výrazu Bílý čaj. Co znamená odborný pojem Bílý čaj z kategorie Nápoje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Bílý čaj) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bílý čaj patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: terminologie, odborné názvosloví, slovo, vysvětlení, co to je, wiki, Nápoje, přesný výraz, pojem, co je to Bílý čaj?, informace, formulace, co znamená, Bílý čaj, slovník, přesný význam, heslo, terminus technicus


Pojem Bílý čaj je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bílý čaj? Definice slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Termínem bílý čaj se obvykle označuje takový druh čaje, který obsahuje mladé nebo jen lehce a specificky zpracované lístky čajovníku čínského (Camellia sinensis).
Bílý čaj dostal své jméno podle jemných stříbřitě bílých chloupků na neotevřených pupenech čajovníku. Nálev z bílého čaje již není bílý, ale bledě žlutý až žlutohnědý.

Čaj Shou Mei

Čínský bílý čaj Shou Mei nazývaný
Čínský bílý čaj Shou Mei nazývaný "obočí dlouhověkosti". Autor: User:Matros, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Více informací o pojmu Bílý čaj lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Bílý čaj na Google.cz

Vyhledat heslo Bílý čaj ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Bílý čaj ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Bílý čaj ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Bílý čaj ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Bílý čaj ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílý čaj například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Bílý čaj? resp. jaká je definice slova Bílý čaj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílý čaj, odpověď na dotaz co je to Bílý čaj?. Víte např. kdo to je Jiří Dědeček? Znáte a víte kdo je Pacifista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nápoje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.