Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bílý čaj. Co znamená odborný pojem Bílý čaj z kategorie Nápoje?

Co je to Bílý čaj? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Bílý čaj

Bílý čaj je čaj z čajovníku čínského, obsahující mladé čajové lístky nebo lístky zpracované pouze lehce a zvláštním způsobem. Tyto lístky se nezpracovávají ani oxidací, ani svinutím. Bílý čaj je jemnější a sladší než jiné druhy čajů.
Jeho pojmenování vychází z povrchu neotevřených čajovníkových pupenů. Ten je pokryt bílými chloupky. Samotný nápoj má však světle žluté až žlutohnědé zabarvení. Jedná se o tradiční čínský čaj, jeho pěstování se však rozšířilo i do Nepálu, Tchajwanu a dalších zemí, kde se čaj pěstuje.


Co je to Bílý čaj? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bílý čaj. Co znamená odborný pojem Bílý čaj z kategorie Nápoje?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bílý čaj? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Bílý čaj patří do sekce nápoje

Klíčová slova: vysvětlení, Bílý čaj, názvosloví, heslo, přesný význam, definice, slovník, wiki, slovo, co to je, co je to Bílý čaj?, formulace, význam, co znamená, terminus technicus, odborné názvosloví, pojem, synonymum


Pojem Bílý čaj je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bílý čaj? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Termínem bílý čaj se obvykle označuje takový druh čaje, který obsahuje mladé nebo jen lehce a specificky zpracované lístky čajovníku čínského (Camellia sinensis).
Bílý čaj dostal své jméno podle jemných stříbřitě bílých chloupků na neotevřených pupenech čajovníku. Nálev z bílého čaje již není bílý, ale bledě žlutý až žlutohnědý.

Čaj Shou Mei

Čínský bílý čaj Shou Mei nazývaný
Čínský bílý čaj Shou Mei nazývaný "obočí dlouhověkosti". Autor: User:Matros, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Bílý čaj ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Bílý čaj ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Bílý čaj ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bílý čaj ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Bílý čaj ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Bílý čaj ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílý čaj například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní už nejspíš víte co to je Bílý čaj? resp. co znamená Bílý čaj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílý čaj, odpověď na dotaz co je to Bílý čaj?. Víte např. kdo to je Milan Hnilička? Znáte a víte kdo je Elliot Page? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nápoje U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.