Co je to?
Definice výrazu, termínu Bílý čaj. Co znamená odborný pojem Bílý čaj z kategorie Nápoje?

Co je Bílý čaj?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Bílý čaj

Bílý čaj je čaj z čajovníku čínského, obsahující mladé čajové lístky nebo lístky zpracované pouze lehce a zvláštním způsobem. Tyto lístky se nezpracovávají ani oxidací, ani svinutím. Bílý čaj je jemnější a sladší než jiné druhy čajů.
Jeho pojmenování vychází z povrchu neotevřených čajovníkových pupenů. Ten je pokryt bílými chloupky. Samotný nápoj má však světle žluté až žlutohnědé zabarvení. Jedná se o tradiční čínský čaj, jeho pěstování se však rozšířilo i do Nepálu, Tchajwanu a dalších zemí, kde se čaj pěstuje.


Co je to Bílý čaj? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bílý čaj. Co znamená odborný pojem Bílý čaj z kategorie Nápoje?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Bílý čaj se známými na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Bílý čaj je v kategorii nápoje

Klíčová slova: nápoje, informace, odborný výraz, co znamená, wiki, formulace, lexikon, nápoje, pojem, synonymum, popis, slovo, slovník, terminus technicus, přesný význam, názvosloví, Bílý čaj, význam slova


Pojem Bílý čaj je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bílý čaj? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Termínem bílý čaj se obvykle označuje takový druh čaje, který obsahuje mladé nebo jen lehce a specificky zpracované lístky čajovníku čínského (Camellia sinensis).
Bílý čaj dostal své jméno podle jemných stříbřitě bílých chloupků na neotevřených pupenech čajovníku. Nálev z bílého čaje již není bílý, ale bledě žlutý až žlutohnědý.

Čaj Shou Mei

Čínský bílý čaj Shou Mei nazývaný
Čínský bílý čaj Shou Mei nazývaný "obočí dlouhověkosti". Autor: User:Matros, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Linky na jiné informační zdroje

Najít heslo Bílý čaj ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Bílý čaj na Youtube

Zkusit najít výraz Bílý čaj ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Bílý čaj ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Bílý čaj ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Bílý čaj ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílý čaj například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě nyní již víte jaká je definice slova Bílý čaj? resp. co přesně znamená slovo Bílý čaj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílý čaj, odpověď na dotaz co je to Bílý čaj?. Víte např. kdo to je Igor Fait? Znáte a víte kdo je Eva Jakoubková? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v nápoje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, Pomerančový džus, bílý čaj, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.