Co je to?
Definice výrazu Bílý čaj. Co znamená odborný pojem Bílý čaj z kategorie Nápoje?

Co to je Bílý čaj? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Bílý čaj?

Bílý čaj je čaj z čajovníku čínského, obsahující mladé čajové lístky nebo lístky zpracované pouze lehce a zvláštním způsobem. Tyto lístky se nezpracovávají ani oxidací, ani svinutím. Bílý čaj je jemnější a sladší než jiné druhy čajů.
Jeho pojmenování vychází z povrchu neotevřených čajovníkových pupenů. Ten je pokryt bílými chloupky. Samotný nápoj má však světle žluté až žlutohnědé zabarvení. Jedná se o tradiční čínský čaj, jeho pěstování se však rozšířilo i do Nepálu, Tchajwanu a dalších zemí, kde se čaj pěstuje.


Co je to Bílý čaj? Význam slova, termín, Definice výrazu Bílý čaj. Co znamená odborný pojem Bílý čaj z kategorie Nápoje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Bílý čaj s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bílý čaj patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: názvosloví, definice, odborný výraz, definice pojmu, význam slova, Nápoje, co znamená, význam pojmu, lexikon, informace, slovník, Bílý čaj, význam, vysvětlení, co to je, popis, slovo, formulace


Pojem Bílý čaj je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bílý čaj? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Termínem bílý čaj se obvykle označuje takový druh čaje, který obsahuje mladé nebo jen lehce a specificky zpracované lístky čajovníku čínského (Camellia sinensis).
Bílý čaj dostal své jméno podle jemných stříbřitě bílých chloupků na neotevřených pupenech čajovníku. Nálev z bílého čaje již není bílý, ale bledě žlutý až žlutohnědý.

Čaj Shou Mei

Čínský bílý čaj Shou Mei nazývaný
Čínský bílý čaj Shou Mei nazývaný "obočí dlouhověkosti". Autor: User:Matros, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Bílý čaj na Google.cz

Zkusit najít pojem Bílý čaj ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bílý čaj ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Bílý čaj ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bílý čaj na Youtube

Najít pojem Bílý čaj ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílý čaj například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Bílý čaj? resp. co přesně označuje termín Bílý čaj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílý čaj, odpověď na dotaz co je to Bílý čaj?. Víte např. kdo to je Kacíř? Znáte a víte kdo je Alfred Hitchcock? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.