Co je to?
Definice výrazu Bílý čaj. Co znamená odborný pojem Bílý čaj z kategorie Nápoje?

Co to je Bílý čaj? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bílý čaj?

Bílý čaj je čaj z čajovníku čínského, obsahující mladé čajové lístky nebo lístky zpracované pouze lehce a zvláštním způsobem. Tyto lístky se nezpracovávají ani oxidací, ani svinutím. Bílý čaj je jemnější a sladší než jiné druhy čajů.
Jeho pojmenování vychází z povrchu neotevřených čajovníkových pupenů. Ten je pokryt bílými chloupky. Samotný nápoj má však světle žluté až žlutohnědé zabarvení. Jedná se o tradiční čínský čaj, jeho pěstování se však rozšířilo i do Nepálu, Tchajwanu a dalších zemí, kde se čaj pěstuje.


Co je to Bílý čaj? Význam slova, termín, Definice výrazu Bílý čaj. Co znamená odborný pojem Bílý čaj z kategorie Nápoje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Bílý čaj sdílejte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bílý čaj je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: odborný výraz, Nápoje, Nápoje, terminologie, odborné názvosloví, Bílý čaj, názvosloví, vysvětlení, formulace, slovo, terminus technicus, heslo, přesný význam, co je to Bílý čaj?, synonymum, popis, informace, pojem


Pojem Bílý čaj je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Bílý čaj?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Termínem bílý čaj se obvykle označuje takový druh čaje, který obsahuje mladé nebo jen lehce a specificky zpracované lístky čajovníku čínského (Camellia sinensis).
Bílý čaj dostal své jméno podle jemných stříbřitě bílých chloupků na neotevřených pupenech čajovníku. Nálev z bílého čaje již není bílý, ale bledě žlutý až žlutohnědý.

Čaj Shou Mei

Čínský bílý čaj Shou Mei nazývaný
Čínský bílý čaj Shou Mei nazývaný "obočí dlouhověkosti". Autor: User:Matros, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Pro více informací o heslu Bílý čaj zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Bílý čaj ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Bílý čaj ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Bílý čaj na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bílý čaj ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Bílý čaj ve Wikislovníku

Hledat heslo Bílý čaj ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílý čaj například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Bílý čaj? resp. co to je Bílý čaj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílý čaj, odpověď na dotaz co je to Bílý čaj?. Víte např. kdo to je Daniel Stach? Znáte a víte kdo je Alfred Hitchcock? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nápoje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.