Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bílý čaj. Co znamená pojem Bílý čaj z kategorie Nápoje?

Co to je Bílý čaj? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Bílý čaj?

Bílý čaj je čaj z čajovníku čínského, obsahující mladé čajové lístky nebo lístky zpracované pouze lehce a zvláštním způsobem. Tyto lístky se nezpracovávají ani oxidací, ani svinutím. Bílý čaj je jemnější a sladší než jiné druhy čajů.
Jeho pojmenování vychází z povrchu neotevřených čajovníkových pupenů. Ten je pokryt bílými chloupky. Samotný nápoj má však světle žluté až žlutohnědé zabarvení. Jedná se o tradiční čínský čaj, jeho pěstování se však rozšířilo i do Nepálu, Tchajwanu a dalších zemí, kde se čaj pěstuje.


Co je to Bílý čaj? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bílý čaj. Co znamená pojem Bílý čaj z kategorie Nápoje?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Bílý čaj je v kategorii nápoje

Klíčová slova: přesný význam, nápoje, význam slova, odborný výraz, heslo, význam pojmu, co znamená, Bílý čaj, lexikon, přesný výraz, informace, wiki, synonymum, definice pojmu, popis, nápoje, terminus technicus, význam


Pojem Bílý čaj je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Bílý čaj můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Termínem bílý čaj se obvykle označuje takový druh čaje, který obsahuje mladé nebo jen lehce a specificky zpracované lístky čajovníku čínského (Camellia sinensis).
Bílý čaj dostal své jméno podle jemných stříbřitě bílých chloupků na neotevřených pupenech čajovníku. Nálev z bílého čaje již není bílý, ale bledě žlutý až žlutohnědý.

Čaj Shou Mei

Čínský bílý čaj Shou Mei nazývaný
Čínský bílý čaj Shou Mei nazývaný "obočí dlouhověkosti". Autor: User:Matros, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Bílý čaj ve vyhledávači Yandex

Najít termín Bílý čaj ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Bílý čaj ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Bílý čaj ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Bílý čaj ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Bílý čaj ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílý čaj například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Bílý čaj? resp. co znamená výraz Bílý čaj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílý čaj, odpověď na dotaz co je to Bílý čaj?. Víte např. kdo to je Brigitte Bardot? Znáte a víte kdo je Veronika Jeníková? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nápoje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.