Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dortoletky. Co znamená pojem Dortoletky z kategorie Jídlo?

Co je Dortoletky? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dortoletky

Dortoletky jsou pojem z oblasti cukrářství. Jde o malé minidortíky, které jsou podávány při různých společenských událostech, jako jsou oslavy narozenin, svatby, párty nebo jiné speciální příležitosti. Dortoletky mají bohatou historii a jsou populární po celém světě. Historie dortoletek sahá až do 18. století, kdy se v Anglii a Francii začaly připravovat malé dortíky jako součást bohatých banketů a slavnostních hostin. Tyto dortíky byly jemnou cukrářskou prací a používaly se jako dekorace při stolování. Často vypadaly jako malá umělecká díla. Postupem času se dortíky staly samostatným dezertem, který se podával na speciálních příležitostech. V 19. století se ve Francii dále rozvíjeli cukrářské umění a náročné zdobení dortíků. Zde se také začaly používat různé krémy, ovocné náplně a další lahodné přísady. Základem dortoletek je dortové těsto, které se připravuje z mouky, cukru, vejce, másla a dalších přísad. Toto těsto se peče ve speciálních dortových formičkách malých velikostí. Po upečení se dortíky vyndají z formiček a nechají vychladnout. Pak se zdobí a plní různými krémy, ovocem, čokoládou nebo polevou.
Zdobení dortoletek je důležité, protože dodává dortíkům atraktivní vzhled. Dortoletky se často zdobí jemnými cukrářskými ozdobami, jako jsou růže z cukru, lístky, perličky nebo malé figurky. Existuje mnoho variant dortoletek, které se liší podle regionů a preferencí jednotlivých cukrářů. Můžete se setkat s dortoletkami plněnými krémem, ovocem, čokoládou, ořechy nebo kombinacemi těchto ingrediencí. Některé dortoletky jsou zdobené hustou polevou nebo šlehačkou. Dortoletky jsou také oblíbené díky své velikosti, která umožňuje hostům ochutnat různé druhy dortů bez nutnosti krájení velkého dortu. To je ideální pro společenské události, kde hosté chtějí vyzkoušet více sladkých dezertů.


Co je to Dortoletky? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dortoletky. Co znamená pojem Dortoletky z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Dortoletky s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Dortoletky se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, Dortoletky, synonymum, lexikon, terminologie, jídlo, slovník, definice, formulace, přesný význam, význam slova, význam pojmu, termín, vysvětlení, jídlo, odborné názvosloví, význam, slovo


Pojem Dortoletky je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Dortoletky zkuste tyto odkazy

Najít pojem Dortoletky ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Dortoletky ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Dortoletky ve Wikipedii

Hledat frázi Dortoletky ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Dortoletky ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Dortoletky ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Dortoletky například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě nyní již víte co je to Dortoletky? resp. jaký je význam pojmu Dortoletky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dortoletky, odpověď na dotaz co je to Dortoletky?. Víte např. kdo to je Aneta Langerová? Znáte a víte kdo je Joseph Louis Gay-Lussac? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Dortoletky i v jiné kategorii než je sekce jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?