Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kopák. Co znamená odborný pojem Kopák z kategorie Stavebnictví?

Co je to Kopák? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kopák?

Kopák je název jednoho z druhů stavebního kamene. Získává se z nalámaného kamene hrubým opracováním do požadovaného tvaru – většinou klínu nebo hranolu. Tvar je pouze přibližný. Název vznikl z původní početní jednotky – v kopách byly tyto kameny počítány při dodávce.
Existuje několik druhů kopáků, neupravený s většími nerovnostmi, který je využíván pro zakotvení nebo se dále upravuje. Hrubý kopák je opracovaný přesněji a využívá se především na hrubé zdivo. Čistý kopák je základem řádkového zdiva a opracovává se s přesností na 1 cm.


Co je to Kopák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kopák. Co znamená odborný pojem Kopák z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kopák s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kopák patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, Stavebnictví, popis, synonymum, informace, co to je, co znamená, slovo, význam slova, co je to Kopák?, heslo, Kopák, názvosloví, terminus technicus, význam pojmu, formulace, Stavebnictví, vysvětlení


Pojem Kopák je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kopák můžete dozvědět následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kopák je druh stavebního kamene. Vyrábí se hrubým opracováním lomového kamene do tvaru přibližného hranolu nebo (pokud má být použit pro klenbu) klínu.
Kopák je pojmenován podle početní jednotky kopa, protože se jeho dodávky kdysi v kopách počítaly.

Další informační zdroje o slovu Kopák

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kopák ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Kopák ve vyhledávači Yandex

Najít termín Kopák ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Kopák ve Wikislovníku

Najít heslo Kopák na Google.cz

Najít slovo Kopák ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kopák například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Kopák? resp. jaký je význam slova Kopák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kopák, odpověď na dotaz co je to Kopák?. Víte např. kdo to je Romantik? Znáte a víte kdo je Josif Stalin? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Stavebnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.