Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kopák. Co znamená pojem Kopák z kategorie Stavebnictví?

Co je Kopák? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kopák?

Kopák je název jednoho z druhů stavebního kamene. Získává se z nalámaného kamene hrubým opracováním do požadovaného tvaru – většinou klínu nebo hranolu. Tvar je pouze přibližný. Název vznikl z původní početní jednotky – v kopách byly tyto kameny počítány při dodávce.
Existuje několik druhů kopáků, neupravený s většími nerovnostmi, který je využíván pro zakotvení nebo se dále upravuje. Hrubý kopák je opracovaný přesněji a využívá se především na hrubé zdivo. Čistý kopák je základem řádkového zdiva a opracovává se s přesností na 1 cm.


Co je to Kopák? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kopák. Co znamená pojem Kopák z kategorie Stavebnictví?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kopák? Potom se o definici podělte s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Kopák se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: odborný výraz, pojem, wiki, terminologie, Kopák, slovo, názvosloví, informace, popis, slovník, formulace, odborné názvosloví, synonymum, definice, terminus technicus, lexikon, vysvětlení, definice pojmu


Pojem Kopák je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kopák?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kopák je druh stavebního kamene. Vyrábí se hrubým opracováním lomového kamene do tvaru přibližného hranolu nebo (pokud má být použit pro klenbu) klínu.
Kopák je pojmenován podle početní jednotky kopa, protože se jeho dodávky kdysi v kopách počítaly.

Zkuste zjistit více informací o slovu Kopák v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Kopák na Google.cz

Hledat videa s názvem Kopák na Youtube

Zkusit najít výraz Kopák ve Wikislovníku

Hledat frázi Kopák ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kopák ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Kopák ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kopák například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Kopák? resp. co to je Kopák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kopák, odpověď na dotaz co je to Kopák?. Víte např. kdo to je Karolína Plíšková? Znáte a víte kdo je Ladyva? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je stavebnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.