Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kopák. Co znamená odborný pojem Kopák z kategorie Stavebnictví?

Co je to Kopák? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kopák?

Kopák je název jednoho z druhů stavebního kamene. Získává se z nalámaného kamene hrubým opracováním do požadovaného tvaru – většinou klínu nebo hranolu. Tvar je pouze přibližný. Název vznikl z původní početní jednotky – v kopách byly tyto kameny počítány při dodávce.
Existuje několik druhů kopáků, neupravený s většími nerovnostmi, který je využíván pro zakotvení nebo se dále upravuje. Hrubý kopák je opracovaný přesněji a využívá se především na hrubé zdivo. Čistý kopák je základem řádkového zdiva a opracovává se s přesností na 1 cm.


Co je to Kopák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kopák. Co znamená odborný pojem Kopák z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kopák? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Kopák je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: význam slova, lexikon, přesný význam, stavebnictví, názvosloví, definice pojmu, slovo, informace, odborný výraz, terminologie, slovník, heslo, co to je, wiki, přesný výraz, význam pojmu, Kopák, význam


Pojem Kopák je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kopák? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kopák je druh stavebního kamene. Vyrábí se hrubým opracováním lomového kamene do tvaru přibližného hranolu nebo (pokud má být použit pro klenbu) klínu.
Kopák je pojmenován podle početní jednotky kopa, protože se jeho dodávky kdysi v kopách počítaly.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Kopák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Kopák ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kopák na Youtube

Najít pojem Kopák ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Kopák ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Kopák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kopák například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kopák? resp. co znamená Kopák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kopák, odpověď na dotaz co je to Kopák?. Víte např. kdo to je Vincenc Strouhal? Znáte a víte kdo je Webdesigner? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kopák v jiné sekci než stavebnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.