Co je to?
Odborný výraz, definice slova MRSA. Co znamená pojem MRSA z kategorie Nemoce?

Co je to MRSA? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu MRSA

Pokud se setkáte s nemocí, známou pod zkratkou MRSA, jedná se o methicilin-rezistetního zlatého stafylokoka. MRSA je bakterie zodpovědná za těžko léčitelné infekce u zvířat i u lidí. MRSA je velice nepříjemný soubor kmenů bakterií, které jsou odolné vůči velké skupině antibiotik (např. penicilin).
Zlatý stafylokok se běžně vyskytuje na pokožce a sliznicích u velké části lidské populace, ale nebezpečný je až ve chvíli kdy pronikne tělními bariérami a v tu chvíli může vyvolat různá nepříjemná onemocnění. Ve velkém riziku mohou být pacienti s oslabeným imunitním systémem.


Co je to MRSA? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova MRSA. Co znamená pojem MRSA z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova MRSA sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo MRSA patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, přesný výraz, co znamená, slovník, odborné názvosloví, definice, heslo, význam, slovo, co je to MRSA?, MRSA, formulace, termín, pojem, terminus technicus, význam slova, vysvětlení, názvosloví


Pojem MRSA je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín MRSA? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Meticilin-rezistentní zlatý stafylokok (Meticilin-rezistentní Staphylococcus aureus, MRSA) je bakterie odpovědná za obtížně léčitelné infekce u lidí a zvířat. Označuje se také jako multirezistentní zlatý stafylokok nebo oxacilin-rezistentní zlatý stafylokok (oxacilin-rezistentní Staphylococcus aureus, ORSA). Jako MRSA jsou označeny kmeny Staphylococcus aureus, které vykazují minimální inhibiční koncentraci (MIC) pro meticilin ≥ 4 mg/l. Tyto kmeny jsou kromě meticilinu rezistentní i vůči ostatním antibiotikům z velké skupiny beta-laktamů, mezi něž patří peniciliny a cefalosporiny.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz MRSA ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín MRSA na Google.cz

Zkusit najít slovo MRSA ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín MRSA ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz MRSA ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo MRSA ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo MRSA například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova MRSA? resp. jaká je definice termínu MRSA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MRSA, odpověď na dotaz co je to MRSA?. Víte např. kdo to je Demagog? Znáte a víte kdo je Prepper? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.