Co je to?
Odborný výraz, definice slova MRSA. Co znamená pojem MRSA z kategorie Nemoce?

Co je to MRSA? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova MRSA?

Pokud se setkáte s nemocí, známou pod zkratkou MRSA, jedná se o methicilin-rezistetního zlatého stafylokoka. MRSA je bakterie zodpovědná za těžko léčitelné infekce u zvířat i u lidí. MRSA je velice nepříjemný soubor kmenů bakterií, které jsou odolné vůči velké skupině antibiotik (např. penicilin).
Zlatý stafylokok se běžně vyskytuje na pokožce a sliznicích u velké části lidské populace, ale nebezpečný je až ve chvíli kdy pronikne tělními bariérami a v tu chvíli může vyvolat různá nepříjemná onemocnění. Ve velkém riziku mohou být pacienti s oslabeným imunitním systémem.


Co je to MRSA? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova MRSA. Co znamená pojem MRSA z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova MRSA sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem MRSA patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: terminologie, wiki, pojem, odborné názvosloví, vysvětlení, odborný výraz, formulace, co je to MRSA?, MRSA, popis, slovo, význam slova, informace, přesný výraz, názvosloví, lexikon, termín, význam


Pojem MRSA je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu MRSA

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem MRSA ve Wikimedia Commons

Hledat slovo MRSA na Google.cz

Hledat videa s názvem MRSA na Youtube

Hledat pojem MRSA ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz MRSA ve vyhledávači Yandex

Najít slovo MRSA ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo MRSA například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to MRSA? resp. co to je MRSA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MRSA, odpověď na dotaz co je to MRSA?. Víte např. kdo to je Čeledín? Znáte a víte kdo je Alexandr Veliký? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín MRSA hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.