Co je to?
Odborný výraz, definice slova MRSA. Co znamená pojem MRSA z kategorie Nemoce?

Co je to MRSA? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla MRSA?

Pokud se setkáte s nemocí, známou pod zkratkou MRSA, jedná se o methicilin-rezistetního zlatého stafylokoka. MRSA je bakterie zodpovědná za těžko léčitelné infekce u zvířat i u lidí. MRSA je velice nepříjemný soubor kmenů bakterií, které jsou odolné vůči velké skupině antibiotik (např. penicilin).
Zlatý stafylokok se běžně vyskytuje na pokožce a sliznicích u velké části lidské populace, ale nebezpečný je až ve chvíli kdy pronikne tělními bariérami a v tu chvíli může vyvolat různá nepříjemná onemocnění. Ve velkém riziku mohou být pacienti s oslabeným imunitním systémem.


Co je to MRSA? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova MRSA. Co znamená pojem MRSA z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu MRSA sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem MRSA je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: terminus technicus, slovo, vysvětlení, přesný výraz, termín, pojem, wiki, co je to MRSA?, terminologie, MRSA, odborný výraz, přesný význam, definice pojmu, význam pojmu, lexikon, co to je, odborné názvosloví, synonymum


Pojem MRSA je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín MRSA? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Meticilin-rezistentní zlatý stafylokok (Meticilin-rezistentní Staphylococcus aureus, MRSA) je bakterie odpovědná za obtížně léčitelné infekce u lidí a zvířat. Označuje se také jako multirezistentní zlatý stafylokok nebo oxacilin-rezistentní zlatý stafylokok (oxacilin-rezistentní Staphylococcus aureus, ORSA). Jako MRSA jsou označeny kmeny Staphylococcus aureus, které vykazují minimální inhibiční koncentraci (MIC) pro meticilin ≥ 4 mg/l. Tyto kmeny jsou kromě meticilinu rezistentní i vůči ostatním antibiotikům z velké skupiny beta-laktamů, mezi něž patří peniciliny a cefalosporiny.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo MRSA ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz MRSA ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem MRSA ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem MRSA ve Wikislovníku

Hledat slovo MRSA ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo MRSA ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo MRSA například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova MRSA? resp. jaký je přesný význam slova MRSA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MRSA, odpověď na dotaz co je to MRSA?. Víte např. kdo to je Populista? Znáte a víte kdo je Prepper? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.