Co je to?
Definice výrazu MRSA. Co znamená odborný pojem MRSA z kategorie Nemoce?

Co je MRSA?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova MRSA?

Pokud se setkáte s nemocí, známou pod zkratkou MRSA, jedná se o methicilin-rezistetního zlatého stafylokoka. MRSA je bakterie zodpovědná za těžko léčitelné infekce u zvířat i u lidí. MRSA je velice nepříjemný soubor kmenů bakterií, které jsou odolné vůči velké skupině antibiotik (např. penicilin).
Zlatý stafylokok se běžně vyskytuje na pokožce a sliznicích u velké části lidské populace, ale nebezpečný je až ve chvíli kdy pronikne tělními bariérami a v tu chvíli může vyvolat různá nepříjemná onemocnění. Ve velkém riziku mohou být pacienti s oslabeným imunitním systémem.


Co je to MRSA? Význam slova, termín, Definice výrazu MRSA. Co znamená odborný pojem MRSA z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem MRSA je v sekci nemoce

Klíčová slova: heslo, význam, odborné názvosloví, vysvětlení, wiki, slovník, synonymum, co znamená, nemoce, lexikon, přesný výraz, formulace, význam pojmu, slovo, terminologie, termín, terminus technicus, popis


Pojem MRSA je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín MRSA? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Meticilin-rezistentní zlatý stafylokok (Meticilin-rezistentní Staphylococcus aureus, MRSA) je bakterie odpovědná za obtížně léčitelné infekce u lidí a zvířat. Označuje se také jako multirezistentní zlatý stafylokok nebo oxacilin-rezistentní zlatý stafylokok (oxacilin-rezistentní Staphylococcus aureus, ORSA). Jako MRSA jsou označeny kmeny Staphylococcus aureus, které vykazují minimální inhibiční koncentraci (MIC) pro meticilin ≥ 4 mg/l. Tyto kmeny jsou kromě meticilinu rezistentní i vůči ostatním antibiotikům z velké skupiny beta-laktamů, mezi něž patří peniciliny a cefalosporiny.

Další informační zdroje

Vyhledat pojem MRSA ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo MRSA ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem MRSA ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem MRSA na Youtube

Hledat termín MRSA na Google.cz

Vyhledat výraz MRSA ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo MRSA například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to MRSA? resp. jaký je význam slova MRSA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MRSA, odpověď na dotaz co je to MRSA?. Víte např. kdo to je Borek Kapitančik? Znáte a víte kdo je Mohamed? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nemoce). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.