Co je to?
Výraz, termín, definice slova MRSA. Co znamená odborný pojem MRSA z kategorie Nemoce?

Co je to MRSA? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu MRSA?

Pokud se setkáte s nemocí, známou pod zkratkou MRSA, jedná se o methicilin-rezistetního zlatého stafylokoka. MRSA je bakterie zodpovědná za těžko léčitelné infekce u zvířat i u lidí. MRSA je velice nepříjemný soubor kmenů bakterií, které jsou odolné vůči velké skupině antibiotik (např. penicilin).
Zlatý stafylokok se běžně vyskytuje na pokožce a sliznicích u velké části lidské populace, ale nebezpečný je až ve chvíli kdy pronikne tělními bariérami a v tu chvíli může vyvolat různá nepříjemná onemocnění. Ve velkém riziku mohou být pacienti s oslabeným imunitním systémem.


Co je to MRSA? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova MRSA. Co znamená odborný pojem MRSA z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem MRSA s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem MRSA patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: význam slova, lexikon, odborný výraz, co znamená, termín, definice, význam pojmu, pojem, co je to MRSA?, definice pojmu, slovo, vysvětlení, přesný výraz, terminologie, formulace, přesný význam, wiki, co to je


Pojem MRSA je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu MRSA?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Meticilin-rezistentní zlatý stafylokok (Meticilin-rezistentní Staphylococcus aureus, MRSA) je bakterie odpovědná za obtížně léčitelné infekce u lidí a zvířat. Označuje se také jako multirezistentní zlatý stafylokok nebo oxacilin-rezistentní zlatý stafylokok (oxacilin-rezistentní Staphylococcus aureus, ORSA). Jako MRSA jsou označeny kmeny Staphylococcus aureus, které vykazují minimální inhibiční koncentraci (MIC) pro meticilin ≥ 4 mg/l. Tyto kmeny jsou kromě meticilinu rezistentní i vůči ostatním antibiotikům z velké skupiny beta-laktamů, mezi něž patří peniciliny a cefalosporiny.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem MRSA na Youtube

Vyhledat pojem MRSA ve Wikislovníku

Hledat pojem MRSA ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo MRSA na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo MRSA ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo MRSA ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo MRSA například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova MRSA? resp. co označuje slovo MRSA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MRSA, odpověď na dotaz co je to MRSA?. Víte např. kdo to je Edmund Husserl? Znáte a víte kdo je Prepper? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nemoce. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.