Co je to?
Odborný výraz, definice slova Salep. Co znamená pojem Salep z kategorie Nápoje?

Co je Salep? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Salep?

Salep je název speciálního nápoje, který se připravuje ze škrobu získaného z hlíz salepu (jinak také vstavač mužský, horská orchidej, Orchis mascula). Chuťově i konzistencí nápoj připomíná puding nebo řídkou krupicovou kaši. Jde o horký nápoj, který patří k tradicím Blízkého východu. Říká se mu také saloop, sachlab, sahlab, sahlep, sah salep. Samotný název pochází z francouzštiny, kde označoval právě rostlinu vstavač či jeho sušené hlízy.
Příprava není komplikovaná. Salep se umele se zázvorem, po uvaření se dochutí skořicí a vanilkovým cukrem. Může být podáván jako dezert po čaji nebo kouření vodní dýmky, v chladném počasí posiluje organizmus. Turci ho užívají i jako lék na nachlazení. Dodává energii, obsahuje také vápník, zinek, fosfor, sodík a řadu vitamínů. Pro obsah povzbuzujících prvků je někdy užíván jako afrodisiakum. Salep se servíruje se v malých šálcích, čajovny nabízejí salep již uvařený nebo instantní v balíčcích a krabičkách.


Co je to Salep? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Salep. Co znamená pojem Salep z kategorie Nápoje?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Salep s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Salep se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminus technicus, terminologie, význam, wiki, slovo, význam slova, heslo, názvosloví, co znamená, přesný výraz, popis, pojem, lexikon, nápoje, význam pojmu, slovník, vysvětlení


Pojem Salep je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Salep dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Salep je tradiční horký nápoj z Blízkého východu, konzistencí připomínající řídkou krupicovou kaši.
Díky své vysoké energetické hodnotě a obsahu vápníku, fosforu, zinku, sodíku a vitamínů A, B a C bývá někdy považován za afrodiziakum. Je to také vydatný zdroj glukomannanu (typ rozpustné vlákniny). V Turecku je považován za lék proti nachlazení.
Z arabštiny se výraz salep dostal do francouzštiny, kde znamená buď sušené hlízy rostlin z čeledi vstavačovitých, nebo přímo vstavač.

Další zdroje informací o slovu Salep

Zkusit najít Salep na Google.cz

Hledat slovo Salep ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Salep ve Wikizdrojích

Hledat frázi Salep ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Salep na Youtube

Hledat výraz Salep ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Salep například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Salep? resp. co označuje slovo Salep? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Salep, odpověď na dotaz co je to Salep?. Víte např. kdo to je Narcista? Znáte a víte kdo je Lilith? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než nápoje. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.