Co je to?
Odborný výraz, definice slova Salep. Co znamená slovo Salep z kategorie Nápoje?

Co je Salep?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Salep

Salep je název speciálního nápoje, který se připravuje ze škrobu získaného z hlíz salepu (jinak také vstavač mužský, horská orchidej, Orchis mascula). Chuťově i konzistencí nápoj připomíná puding nebo řídkou krupicovou kaši. Jde o horký nápoj, který patří k tradicím Blízkého východu. Říká se mu také saloop, sachlab, sahlab, sahlep, sah salep. Samotný název pochází z francouzštiny, kde označoval právě rostlinu vstavač či jeho sušené hlízy.
Příprava není komplikovaná. Salep se umele se zázvorem, po uvaření se dochutí skořicí a vanilkovým cukrem. Může být podáván jako dezert po čaji nebo kouření vodní dýmky, v chladném počasí posiluje organizmus. Turci ho užívají i jako lék na nachlazení. Dodává energii, obsahuje také vápník, zinek, fosfor, sodík a řadu vitamínů. Pro obsah povzbuzujících prvků je někdy užíván jako afrodisiakum. Salep se servíruje se v malých šálcích, čajovny nabízejí salep již uvařený nebo instantní v balíčcích a krabičkách.


Co je to Salep? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Salep. Co znamená slovo Salep z kategorie Nápoje?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento text (Salep) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Salep patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: vysvětlení, popis, slovník, přesný výraz, odborný výraz, význam pojmu, synonymum, definice pojmu, definice, co je to Salep?, nápoje, informace, přesný význam, slovo, význam, termín, formulace, co znamená


Pojem Salep je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Salep dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Salep je tradiční horký nápoj z Blízkého východu, konzistencí připomínající řídkou krupicovou kaši.
Díky své vysoké energetické hodnotě a obsahu vápníku, fosforu, zinku, sodíku a vitamínů A, B a C bývá někdy považován za afrodiziakum. Je to také vydatný zdroj glukomannanu (typ rozpustné vlákniny). V Turecku je považován za lék proti nachlazení.
Z arabštiny se výraz salep dostal do francouzštiny, kde znamená buď sušené hlízy rostlin z čeledi vstavačovitých, nebo přímo vstavač.

Více informací o slovu Salep doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat výraz Salep ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Salep ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Salep ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Salep ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Salep ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Salep ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Salep například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená Salep? resp. co se skrývá pod slovem Salep? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Salep, odpověď na dotaz co je to Salep?. Víte např. kdo to je Josef Brož? Znáte a víte kdo je Jefim Fištejn? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Salep hledat i v jiných kategoriích (než nápoje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, Čirá modrá váza, salep, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.