Co je to?
Výraz, termín, definice slova Salep. Co znamená odborný pojem Salep z kategorie Nápoje?

Co je to Salep? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Salep?

Salep je název speciálního nápoje, který se připravuje ze škrobu získaného z hlíz salepu (jinak také vstavač mužský, horská orchidej, Orchis mascula). Chuťově i konzistencí nápoj připomíná puding nebo řídkou krupicovou kaši. Jde o horký nápoj, který patří k tradicím Blízkého východu. Říká se mu také saloop, sachlab, sahlab, sahlep, sah salep. Samotný název pochází z francouzštiny, kde označoval právě rostlinu vstavač či jeho sušené hlízy.
Příprava není komplikovaná. Salep se umele se zázvorem, po uvaření se dochutí skořicí a vanilkovým cukrem. Může být podáván jako dezert po čaji nebo kouření vodní dýmky, v chladném počasí posiluje organizmus. Turci ho užívají i jako lék na nachlazení. Dodává energii, obsahuje také vápník, zinek, fosfor, sodík a řadu vitamínů. Pro obsah povzbuzujících prvků je někdy užíván jako afrodisiakum. Salep se servíruje se v malých šálcích, čajovny nabízejí salep již uvařený nebo instantní v balíčcích a krabičkách.


Co je to Salep? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Salep. Co znamená odborný pojem Salep z kategorie Nápoje?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Salep se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Salep se nachází v kategorii nápoje

Klíčová slova: definice pojmu, nápoje, odborný výraz, wiki, slovník, slovo, popis, odborné názvosloví, Salep, význam pojmu, co je to Salep?, heslo, význam slova, přesný význam, formulace, termín, informace, pojem


Pojem Salep je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Salep?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Salep je tradiční horký nápoj z Blízkého východu, konzistencí připomínající řídkou krupicovou kaši.
Díky své vysoké energetické hodnotě a obsahu vápníku, fosforu, zinku, sodíku a vitamínů A, B a C bývá někdy považován za afrodiziakum. Je to také vydatný zdroj glukomannanu (typ rozpustné vlákniny). V Turecku je považován za lék proti nachlazení.
Z arabštiny se výraz salep dostal do francouzštiny, kde znamená buď sušené hlízy rostlin z čeledi vstavačovitých, nebo přímo vstavač.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat pojem Salep ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Salep ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Salep na Google.cz

Vyhledat termín Salep ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Salep ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Salep ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Salep například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Salep? resp. jaká je definice slova Salep? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Salep, odpověď na dotaz co je to Salep?. Víte např. kdo to je Ortodontista? Znáte a víte kdo je Jiří Sovák? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nápoje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.