Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rozpočtové provizorium. Co znamená odborný pojem Rozpočtové provizorium z kategorie Politika?

Co je to Rozpočtové provizorium? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Rozpočtové provizorium?

Rozpočtové provizorium je označení pro situaci, kdy se rozdělování státních peněz na další rok nemůže uskutečnit, protože nebyl řádně schválen nový státní rozpočet. Proto se přidělování peněz řídí podle minulého roku a na každý měsíc se uvolňuje pouze jedna dvanáctina výdajů loňských. Celý proces probíhá tak, že vláda každý rok podává návrh zákona o státním rozpočtu. Ten pak projednává a schvaluje sněmovna. To vše by mělo proběhnout do konce roku. Projednávání se skládá ze tří čtení, kde se podávají různé pozměňovací návrhy. Pokud návrh rozpočtu není schválen do konce roku, začíná další rok hospodařením podle rozpočtového provizoria.
Je-li zákon schválen, naplánují se výdaje na další rok. Pokud zákon není schválen, jsou celkové výdaje určeny podle údajů z minulého roku. Rozpočtové provizorium tak brání nárůstu rozpočtu, nezabrání však ztrátám, protože se tak výrazně omezují prostředky na investice. Výdaji jsou tak hlavně provozní náklady a omezují se toky určitých financí, například evropských fondů.


Co je to Rozpočtové provizorium? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rozpočtové provizorium. Co znamená odborný pojem Rozpočtové provizorium z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Rozpočtové provizorium můžete sdílet se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Rozpočtové provizorium je v kategorii politika

Klíčová slova: definice, odborný výraz, terminus technicus, heslo, formulace, přesný význam, Rozpočtové provizorium, terminologie, termín, význam slova, wiki, názvosloví, politika, lexikon, přesný výraz, informace, význam pojmu, synonymum


Pojem Rozpočtové provizorium je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Rozpočtové provizorium

Zkusit najít pojem Rozpočtové provizorium ve Wikipedii

Vyhledat pojem Rozpočtové provizorium ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Rozpočtové provizorium ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rozpočtové provizorium ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rozpočtové provizorium ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Rozpočtové provizorium ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozpočtové provizorium například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Rozpočtové provizorium? resp. jaká je definice slova Rozpočtové provizorium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozpočtové provizorium, odpověď na dotaz co je to Rozpočtové provizorium?. Víte např. kdo to je Jaroslav Haščák? Znáte a víte kdo je Magor? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je politika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?