Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rozpočtové provizorium. Co znamená pojem Rozpočtové provizorium z kategorie Politika?

Co to je Rozpočtové provizorium? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Rozpočtové provizorium

Rozpočtové provizorium je označení pro situaci, kdy se rozdělování státních peněz na další rok nemůže uskutečnit, protože nebyl řádně schválen nový státní rozpočet. Proto se přidělování peněz řídí podle minulého roku a na každý měsíc se uvolňuje pouze jedna dvanáctina výdajů loňských. Celý proces probíhá tak, že vláda každý rok podává návrh zákona o státním rozpočtu. Ten pak projednává a schvaluje sněmovna. To vše by mělo proběhnout do konce roku. Projednávání se skládá ze tří čtení, kde se podávají různé pozměňovací návrhy. Pokud návrh rozpočtu není schválen do konce roku, začíná další rok hospodařením podle rozpočtového provizoria.
Je-li zákon schválen, naplánují se výdaje na další rok. Pokud zákon není schválen, jsou celkové výdaje určeny podle údajů z minulého roku. Rozpočtové provizorium tak brání nárůstu rozpočtu, nezabrání však ztrátám, protože se tak výrazně omezují prostředky na investice. Výdaji jsou tak hlavně provozní náklady a omezují se toky určitých financí, například evropských fondů.


Co je to Rozpočtové provizorium? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rozpočtové provizorium. Co znamená pojem Rozpočtové provizorium z kategorie Politika?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Rozpočtové provizorium se nachází v sekci politika

Klíčová slova: slovník, co to je, terminus technicus, přesný význam, přesný výraz, informace, odborný výraz, definice pojmu, význam, názvosloví, terminologie, politika, význam slova, pojem, formulace, popis, Rozpočtové provizorium, wiki


Pojem Rozpočtové provizorium je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Rozpočtové provizorium ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Rozpočtové provizorium na Youtube

Zkusit najít termín Rozpočtové provizorium ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Rozpočtové provizorium ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Rozpočtové provizorium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rozpočtové provizorium ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozpočtové provizorium například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Rozpočtové provizorium? resp. co znamená slovo Rozpočtové provizorium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozpočtové provizorium, odpověď na dotaz co je to Rozpočtové provizorium?. Víte např. kdo to je Marie Kyselková? Znáte a víte kdo je Oftalmolog? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než politika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?