Co je to?
Výraz, termín, definice slova Česle. Co znamená odborný pojem Česle z kategorie Technika?

Co je to Česle? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Česle

Česle je název technologie, která umožňuje zachytit plovoucí nečistoty hrubého charakteru. Tyto nečistoty bývají rozptýlené, jejich zachycení se podobá shrábnutí, proto se označují jako shrabky. Zařízení vypadá jako mříže umístěné ve vodě blízko hladiny. Je složeno z mezer a prutů, česlic a průlin. Ty se kvůli proudu nastavují na úhel kolem 60 stupňů. Proud tak nečistoty z vody sám nadzvedává.
Úlohou česlí je zachytit větší odpadky, plovoucí větve či kmeny a podobně, v mrazech i ledové kry. Česle se umisťují hlavně u vodních děl. Jsou také součástí čističek odpadních vod, kde se podílejí na mechanickém čištění.


Co je to Česle? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Česle. Co znamená odborný pojem Česle z kategorie Technika?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Česle patří do kategorie technika

Klíčová slova: lexikon, informace, slovo, terminologie, definice, popis, význam pojmu, formulace, co je to Česle?, definice pojmu, názvosloví, synonymum, význam slova, přesný význam, odborné názvosloví, wiki, technika, heslo


Pojem Česle je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Česle? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Česle jsou technologické zařízení sloužící k zachycení plovoucích hrubě rozptýlených nečistot. Zachycené předměty se nazývají shrabky.
Česle je vlastně mřížoví ve vodě, zejména u hladiny. Skládá se z česlic (pruty) a z průlin (mezery mezi nimi). Umisťují se pod úhlem asi 60°, aby proud shrabky vyzvedával z vody.
Slovo je odvozeno od česání proudu vody.
Jednotné číslo česlo, množné česla, rod střední. Pomnožné číslo česle.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Česle na Youtube

Najít výraz Česle ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Česle ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Česle ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Česle ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Česle ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Česle například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Česle? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Česle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Česle, odpověď na dotaz co je to Česle?. Víte např. kdo to je Xantipa? Znáte a víte kdo je Paraplegik? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než technika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.