Co je to?
Výraz, termín, definice slova Česle. Co znamená odborný pojem Česle z kategorie Technika?

Co je to Česle? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Česle?

Česle je název technologie, která umožňuje zachytit plovoucí nečistoty hrubého charakteru. Tyto nečistoty bývají rozptýlené, jejich zachycení se podobá shrábnutí, proto se označují jako shrabky. Zařízení vypadá jako mříže umístěné ve vodě blízko hladiny. Je složeno z mezer a prutů, česlic a průlin. Ty se kvůli proudu nastavují na úhel kolem 60 stupňů. Proud tak nečistoty z vody sám nadzvedává.
Úlohou česlí je zachytit větší odpadky, plovoucí větve či kmeny a podobně, v mrazech i ledové kry. Česle se umisťují hlavně u vodních děl. Jsou také součástí čističek odpadních vod, kde se podílejí na mechanickém čištění.


Co je to Česle? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Česle. Co znamená odborný pojem Česle z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Česle? s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Česle je v sekci Technika

Klíčová slova: názvosloví, lexikon, slovo, formulace, Technika, odborný výraz, význam, vysvětlení, co znamená, popis, význam pojmu, terminus technicus, co to je, definice, odborné názvosloví, definice pojmu, heslo, slovník


Pojem Česle je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Česle?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Česle jsou technologické zařízení sloužící k zachycení plovoucích hrubě rozptýlených nečistot. Zachycené předměty se nazývají shrabky.
Česle je vlastně mřížoví ve vodě, zejména u hladiny. Skládá se z česlic (pruty) a z průlin (mezery mezi nimi). Umisťují se pod úhlem asi 60°, aby proud shrabky vyzvedával z vody.
Slovo je odvozeno od česání proudu vody.
Jednotné číslo česlo, množné česla, rod střední. Pomnožné číslo česle.

Jiné informační zdroje o pojmu Česle

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Česle ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Česle ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Česle na Google.cz

Najít heslo Česle ve Wikislovníku

Hledat slovo Česle ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Česle ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Česle například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Česle? resp. jaký je význam pojmu Česle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Česle, odpověď na dotaz co je to Česle?. Víte např. kdo to je Kariérista? Znáte a víte kdo je Ilona Csáková? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Technika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.