Co je to?
Výraz, termín, definice slova Česle. Co znamená odborný pojem Česle z kategorie Technika?

Co je to Česle? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Česle

Česle je název technologie, která umožňuje zachytit plovoucí nečistoty hrubého charakteru. Tyto nečistoty bývají rozptýlené, jejich zachycení se podobá shrábnutí, proto se označují jako shrabky. Zařízení vypadá jako mříže umístěné ve vodě blízko hladiny. Je složeno z mezer a prutů, česlic a průlin. Ty se kvůli proudu nastavují na úhel kolem 60 stupňů. Proud tak nečistoty z vody sám nadzvedává.
Úlohou česlí je zachytit větší odpadky, plovoucí větve či kmeny a podobně, v mrazech i ledové kry. Česle se umisťují hlavně u vodních děl. Jsou také součástí čističek odpadních vod, kde se podílejí na mechanickém čištění.


Co je to Česle? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Česle. Co znamená odborný pojem Česle z kategorie Technika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Česle můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Česle je v sekci Technika

Klíčová slova: slovník, co je to Česle?, wiki, co znamená, termín, odborné názvosloví, pojem, formulace, popis, význam, co to je, význam pojmu, slovo, význam slova, přesný výraz, informace, názvosloví, odborný výraz


Pojem Česle je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Česle ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Česle ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Česle ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Česle ve Wikipedii

Vyhledat heslo Česle ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Česle ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Česle například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Česle? resp. co vlastně znamená slovo Česle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Česle, odpověď na dotaz co je to Česle?. Víte např. kdo to je Mohel? Znáte a víte kdo je Narcista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Technika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.