Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Česle. Co znamená pojem Česle z kategorie Technika?

Co je Česle? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Česle?

Česle je název technologie, která umožňuje zachytit plovoucí nečistoty hrubého charakteru. Tyto nečistoty bývají rozptýlené, jejich zachycení se podobá shrábnutí, proto se označují jako shrabky. Zařízení vypadá jako mříže umístěné ve vodě blízko hladiny. Je složeno z mezer a prutů, česlic a průlin. Ty se kvůli proudu nastavují na úhel kolem 60 stupňů. Proud tak nečistoty z vody sám nadzvedává.
Úlohou česlí je zachytit větší odpadky, plovoucí větve či kmeny a podobně, v mrazech i ledové kry. Česle se umisťují hlavně u vodních děl. Jsou také součástí čističek odpadních vod, kde se podílejí na mechanickém čištění.


Co je to Česle? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Česle. Co znamená pojem Česle z kategorie Technika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s ostatními na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Česle se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: pojem, slovo, co znamená, formulace, informace, odborný výraz, wiki, technika, termín, synonymum, odborné názvosloví, popis, heslo, definice, terminus technicus, názvosloví, slovník, vysvětlení


Pojem Česle je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Česle? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Česle jsou technologické zařízení sloužící k zachycení plovoucích hrubě rozptýlených nečistot. Zachycené předměty se nazývají shrabky.
Česle je vlastně mřížoví ve vodě, zejména u hladiny. Skládá se z česlic (pruty) a z průlin (mezery mezi nimi). Umisťují se pod úhlem asi 60°, aby proud shrabky vyzvedával z vody.
Slovo je odvozeno od česání proudu vody.
Jednotné číslo česlo, množné česla, rod střední. Pomnožné číslo česle.

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Česle na Youtube

Zkusit najít výraz Česle na Google.cz

Zkusit najít termín Česle ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Česle ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Česle ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Česle ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Česle například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Česle? resp. co vlastně znamená slovo Česle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Česle, odpověď na dotaz co je to Česle?. Víte např. kdo to je Morana? Znáte a víte kdo je Demisexuál? Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Česle i v jiné sekci než v technika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.