Co je to?
Výraz, termín, definice slova Road movie. Co znamená odborný pojem Road movie z kategorie Kultura?

Co je to Road movie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Road movie

Road movie je označení pro druh filmového žánru, ve kterém se hlavní hrdinové pohybují převážně s pomocí motorového vozidla. Urazí přitom velké vzdálenosti, prožívají nejrůznější dobrodružství, sami se v průběhu cesty mění a získávají nejrůznější zkušenosti.
Duchovním otcem road movie může být nazýván Jack Kerouac se svým autobiografickým románem Na cestě. I jeho původní literární podoba road movie se dočkala filmové adaptace.


Co je to Road movie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Road movie. Co znamená odborný pojem Road movie z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Road movie s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Road movie patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: co to je, význam, význam slova, synonymum, formulace, informace, heslo, význam pojmu, wiki, názvosloví, co znamená, odborné názvosloví, Road movie, co je to Road movie?, slovo, Kultura, pojem, odborný výraz


Pojem Road movie je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Road movie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Road movie je filmový žánr, v němž hlavní postavy cestují velké vzdálenosti, většinou motorovým vozidlem. Film pak pojednává o jejich dobrodružstvích, zkušenostech a proměnách v průběhu cesty. Příkladem může být například americký film Bezstarostná jízda nebo český film Jana Svěráka Jízda.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Road movie na Youtube

Vyhledat slovo Road movie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Road movie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Road movie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Road movie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Road movie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Road movie například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Road movie? resp. jaký je přesný význam slova Road movie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Road movie, odpověď na dotaz co je to Road movie?. Víte např. kdo to je Jiřina Bohdalová? Znáte a víte kdo je Informátor? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Kultura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.