Co je to?
Výraz, termín, definice slova Road movie. Co znamená odborný pojem Road movie z kategorie Kultura?

Co je to Road movie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Road movie

Road movie je označení pro druh filmového žánru, ve kterém se hlavní hrdinové pohybují převážně s pomocí motorového vozidla. Urazí přitom velké vzdálenosti, prožívají nejrůznější dobrodružství, sami se v průběhu cesty mění a získávají nejrůznější zkušenosti.
Duchovním otcem road movie může být nazýván Jack Kerouac se svým autobiografickým románem Na cestě. I jeho původní literární podoba road movie se dočkala filmové adaptace.


Co je to Road movie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Road movie. Co znamená odborný pojem Road movie z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Road movie s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Road movie se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: wiki, význam slova, co je to Road movie?, terminus technicus, popis, lexikon, názvosloví, co znamená, termín, Kultura, definice, synonymum, terminologie, co to je, význam, vysvětlení, přesný výraz, heslo


Pojem Road movie je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Road movie?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Road movie je filmový žánr, v němž hlavní postavy cestují velké vzdálenosti, většinou motorovým vozidlem. Film pak pojednává o jejich dobrodružstvích, zkušenostech a proměnách v průběhu cesty. Příkladem může být například americký film Bezstarostná jízda nebo český film Jana Svěráka Jízda.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat výraz Road movie ve Wikislovníku

Najít termín Road movie na Google.cz

Hledat slovo Road movie ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Road movie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Road movie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Road movie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Road movie například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Road movie? resp. co vlastně znamená slovo Road movie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Road movie, odpověď na dotaz co je to Road movie?. Víte např. kdo to je Bolek a Lolek? Znáte a víte kdo je Informátor? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Kultura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.