Co je to?
Výraz, termín, definice slova Road movie. Co znamená odborný pojem Road movie z kategorie Kultura?

Co je to Road movie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Road movie

Road movie je označení pro druh filmového žánru, ve kterém se hlavní hrdinové pohybují převážně s pomocí motorového vozidla. Urazí přitom velké vzdálenosti, prožívají nejrůznější dobrodružství, sami se v průběhu cesty mění a získávají nejrůznější zkušenosti.
Duchovním otcem road movie může být nazýván Jack Kerouac se svým autobiografickým románem Na cestě. I jeho původní literární podoba road movie se dočkala filmové adaptace.

Co je to Road movie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Road movie. Co znamená odborný pojem Road movie z kategorie Kultura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Road movie? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Road movie patří do sekce Kultura

Klíčová slova: wiki, co znamená, termín, odborné názvosloví, heslo, co to je, Kultura, co je to Road movie?, pojem, slovo, informace, definice pojmu, přesný výraz, formulace, přesný význam, slovník, terminus technicus, Kultura


Pojem Road movie je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Road movie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Road movie je filmový žánr, v němž hlavní postavy cestují velké vzdálenosti, většinou motorovým vozidlem. Film pak pojednává o jejich dobrodružstvích, zkušenostech a proměnách v průběhu cesty. Příkladem může být například americký film Bezstarostná jízda nebo český film Jana Svěráka Jízda.

Hledejte pojem Road movie v následujících vyhledávačích

Vyhledat termín Road movie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Road movie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Road movie ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Road movie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Road movie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Road movie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Road movie například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Road movie? resp. jaký je význam pojmu Road movie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Road movie, odpověď na dotaz co je to Road movie?. Víte např. kdo to je Vyžle? Znáte a víte kdo je Brepta? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Kultura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.