Co je to?
Definice výrazu, termínu Road movie. Co znamená odborný pojem Road movie z kategorie Kultura?

Co je Road movie?

Co znamená pojem, definice termínu Road movie?

Road movie je označení pro druh filmového žánru, ve kterém se hlavní hrdinové pohybují převážně s pomocí motorového vozidla. Urazí přitom velké vzdálenosti, prožívají nejrůznější dobrodružství, sami se v průběhu cesty mění a získávají nejrůznější zkušenosti.
Duchovním otcem road movie může být nazýván Jack Kerouac se svým autobiografickým románem Na cestě. I jeho původní literární podoba road movie se dočkala filmové adaptace.

Co je to Road movie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Road movie. Co znamená odborný pojem Road movie z kategorie Kultura?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Road movie se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Road movie je v kategorii kultura

Klíčová slova: co to je, přesný význam, definice, kultura, význam slova, slovo, co je to Road movie?, význam, kultura, lexikon, wiki, slovník, formulace, co znamená, odborný výraz, přesný výraz, popis, terminologie


Pojem Road movie je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Road movie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Road movie je filmový žánr, v němž hlavní postavy cestují velké vzdálenosti, většinou motorovým vozidlem. Film pak pojednává o jejich dobrodružstvích, zkušenostech a proměnách v průběhu cesty. Příkladem může být například americký film Bezstarostná jízda nebo český film Jana Svěráka Jízda.

Pro další informace o termínu Road movie zkuste tyto odkazy

Hledat frázi Road movie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Road movie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Road movie na Youtube

Najít výraz Road movie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Road movie na Google obrázcích

Zkusit najít Road movie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Road movie například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená slovo Road movie? resp. co se skrývá pod slovem Road movie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Road movie, odpověď na dotaz co je to Road movie?. Víte např. kdo to je Buddha? Znáte a víte kdo je Ničema? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Road movie hledat i v jiných kategoriích (než kultura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, moderní galerie, road movie, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.