Co je to?
Výraz, termín, definice slova Road movie. Co znamená odborný pojem Road movie z kategorie Kultura?

Co je to Road movie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Road movie

Road movie je označení pro druh filmového žánru, ve kterém se hlavní hrdinové pohybují převážně s pomocí motorového vozidla. Urazí přitom velké vzdálenosti, prožívají nejrůznější dobrodružství, sami se v průběhu cesty mění a získávají nejrůznější zkušenosti.
Duchovním otcem road movie může být nazýván Jack Kerouac se svým autobiografickým románem Na cestě. I jeho původní literární podoba road movie se dočkala filmové adaptace.

Co je to Road movie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Road movie. Co znamená odborný pojem Road movie z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Road movie sdílet s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Road movie patří do sekce kultura

Klíčová slova: odborné názvosloví, kultura, informace, termín, odborný výraz, názvosloví, definice, význam, wiki, význam pojmu, synonymum, formulace, co to je, popis, lexikon, definice pojmu, pojem, terminus technicus


Pojem Road movie je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Road movie?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Road movie je filmový žánr, v němž hlavní postavy cestují velké vzdálenosti, většinou motorovým vozidlem. Film pak pojednává o jejich dobrodružstvích, zkušenostech a proměnách v průběhu cesty. Příkladem může být například americký film Bezstarostná jízda nebo český film Jana Svěráka Jízda.

Více informací o pojmu Road movie lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Road movie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Road movie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Road movie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Road movie ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Road movie ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Road movie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Road movie například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Road movie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Road movie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Road movie, odpověď na dotaz co je to Road movie?. Víte např. kdo to je Šéfredaktor? Znáte a víte kdo je Santusák? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Road movie hledat i v jiných kategoriích (než kultura) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.