Co je to?
Výraz, termín, definice slova Průčelí. Co znamená odborný pojem Průčelí z kategorie Stavebnictví?

Co je Průčelí?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Průčelí?

Průčelí je označení pro přední stranu budovy. Jde především o fasádu. Tato čelní strana bývá ve srovnání s ostatními stranami domu mnohem bohatěji zdobená. Mívá pravidelné osové členění, všechny ostatní prvky jako jsou balkony, okna a podobně jsou ve všech patrech umístěna podle svislých os.
Průčelí zakončuje štít, Na jedné budově může být i větší počet průčelí, to hlavní bývá nad vchodem do ulice.


Co je to Průčelí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Průčelí. Co znamená odborný pojem Průčelí z kategorie Stavebnictví?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Průčelí? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Průčelí je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: formulace, názvosloví, termín, terminus technicus, přesný výraz, terminologie, slovník, význam pojmu, informace, popis, co to je, stavebnictví, slovo, co znamená, odborné názvosloví, odborný výraz, synonymum, heslo


Pojem Průčelí je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Průčelí? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Průčelí je zpravidla přední strana budovy, hlavní fasáda. Průčelí bývá zpravidla bohatěji dekorováno než ostatní fasády. Často je řešeno osově, tedy okna a další prvky jako rizality, arkýře či balkony jsou uspořádány podle pomyslných svislých os procházejících všemi podlažími. Bývá ukončeno štítem či atikou. Průčelí s hlavním vchodem je zpravidla obráceno do ulice, případně orientováno na jinou urbanistickou dominantu. Budova může mít i víc než jedno (srovnatelně významné) průčelí, například zahradní průčelí zámku.

Další informační zdroje

Zkusit najít frázi Průčelí ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Průčelí na Youtube

Zkusit najít pojem Průčelí ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Průčelí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Průčelí ve Wikislovníku

Najít slovo Průčelí ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Průčelí například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaká je definice termínu Průčelí? resp. co se přesně ukrývá za slovem Průčelí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Průčelí, odpověď na dotaz co je to Průčelí?. Víte např. kdo to je Manekýn? Znáte a víte kdo je Jerry Hall? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v stavebnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, dům s atriem, průčelí, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.