Co je to?
Definice odborného termínu, slova Průčelí. Co znamená pojem Průčelí z kategorie Stavebnictví?

Co je to Průčelí? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Průčelí

Průčelí je označení pro přední stranu budovy. Jde především o fasádu. Tato čelní strana bývá ve srovnání s ostatními stranami domu mnohem bohatěji zdobená. Mívá pravidelné osové členění, všechny ostatní prvky jako jsou balkony, okna a podobně jsou ve všech patrech umístěna podle svislých os.
Průčelí zakončuje štít, Na jedné budově může být i větší počet průčelí, to hlavní bývá nad vchodem do ulice.


Co je to Průčelí? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Průčelí. Co znamená pojem Průčelí z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Průčelí s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Průčelí se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: odborný výraz, lexikon, popis, heslo, Stavebnictví, terminus technicus, formulace, pojem, co to je, Průčelí, definice, slovo, Stavebnictví, co je to Průčelí?, vysvětlení, terminologie, přesný význam, termín


Pojem Průčelí je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Průčelí píše následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Průčelí je zpravidla přední strana budovy, hlavní fasáda. Průčelí bývá zpravidla bohatěji dekorováno než ostatní fasády. Často je řešeno osově, tedy okna a další prvky jako rizality, arkýře či balkony jsou uspořádány podle pomyslných svislých os procházejících všemi podlažími. Bývá ukončeno štítem či atikou. Průčelí s hlavním vchodem je zpravidla obráceno do ulice, případně orientováno na jinou urbanistickou dominantu. Budova může mít i víc než jedno (srovnatelně významné) průčelí, například zahradní průčelí zámku.

Jiné informační zdroje o pojmu Průčelí

Hledat slovo Průčelí ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Průčelí na Google.cz

Hledat pojem Průčelí ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Průčelí ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Průčelí ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Průčelí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Průčelí například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Průčelí? resp. jaká je definice slova Průčelí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Průčelí, odpověď na dotaz co je to Průčelí?. Víte např. kdo to je Edward Norton? Znáte a víte kdo je Napolen Bonaparte? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.