Co je to?
Definice odborného termínu, slova Průčelí. Co znamená pojem Průčelí z kategorie Stavebnictví?

Co je to Průčelí? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Průčelí

Průčelí je označení pro přední stranu budovy. Jde především o fasádu. Tato čelní strana bývá ve srovnání s ostatními stranami domu mnohem bohatěji zdobená. Mívá pravidelné osové členění, všechny ostatní prvky jako jsou balkony, okna a podobně jsou ve všech patrech umístěna podle svislých os.
Průčelí zakončuje štít, Na jedné budově může být i větší počet průčelí, to hlavní bývá nad vchodem do ulice.


Co je to Průčelí? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Průčelí. Co znamená pojem Průčelí z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Průčelí sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Průčelí patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: co znamená, heslo, Průčelí, přesný význam, informace, popis, význam, wiki, názvosloví, lexikon, odborné názvosloví, slovo, definice, co je to Průčelí?, synonymum, význam slova, vysvětlení, pojem


Pojem Průčelí je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Průčelí dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Průčelí je zpravidla přední strana budovy, hlavní fasáda. Průčelí bývá zpravidla bohatěji dekorováno než ostatní fasády. Často je řešeno osově, tedy okna a další prvky jako rizality, arkýře či balkony jsou uspořádány podle pomyslných svislých os procházejících všemi podlažími. Bývá ukončeno štítem či atikou. Průčelí s hlavním vchodem je zpravidla obráceno do ulice, případně orientováno na jinou urbanistickou dominantu. Budova může mít i víc než jedno (srovnatelně významné) průčelí, například zahradní průčelí zámku.

Pro další informace o termínu Průčelí zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Průčelí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Průčelí ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Průčelí na Google.cz

Vyhledat termín Průčelí ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Průčelí na Youtube

Najít pojem Průčelí ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Průčelí například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Průčelí? resp. co se skrývá pod slovem Průčelí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Průčelí, odpověď na dotaz co je to Průčelí?. Víte např. kdo to je Velvyslanec? Znáte a víte kdo je Napolen Bonaparte? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Stavebnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.