Co je to?
Definice výrazu Průčelí. Co znamená odborný pojem Průčelí z kategorie Stavebnictví?

Co to je Průčelí? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Průčelí

Průčelí je označení pro přední stranu budovy. Jde především o fasádu. Tato čelní strana bývá ve srovnání s ostatními stranami domu mnohem bohatěji zdobená. Mívá pravidelné osové členění, všechny ostatní prvky jako jsou balkony, okna a podobně jsou ve všech patrech umístěna podle svislých os.
Průčelí zakončuje štít, Na jedné budově může být i větší počet průčelí, to hlavní bývá nad vchodem do ulice.


Co je to Průčelí? Význam slova, termín, Definice výrazu Průčelí. Co znamená odborný pojem Průčelí z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Průčelí? Pak se o ní podělte s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Průčelí patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: přesný výraz, co znamená, stavebnictví, popis, slovo, terminologie, informace, odborný výraz, přesný význam, co to je, názvosloví, formulace, slovník, odborné názvosloví, definice pojmu, terminus technicus, význam pojmu, vysvětlení


Pojem Průčelí je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Průčelí dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Průčelí je zpravidla přední strana budovy, hlavní fasáda. Průčelí bývá zpravidla bohatěji dekorováno než ostatní fasády. Často je řešeno osově, tedy okna a další prvky jako rizality, arkýře či balkony jsou uspořádány podle pomyslných svislých os procházejících všemi podlažími. Bývá ukončeno štítem či atikou. Průčelí s hlavním vchodem je zpravidla obráceno do ulice, případně orientováno na jinou urbanistickou dominantu. Budova může mít i víc než jedno (srovnatelně významné) průčelí, například zahradní průčelí zámku.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Průčelí ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Průčelí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Průčelí ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Průčelí ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Průčelí na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Průčelí ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Průčelí například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte co znamená slovo Průčelí? resp. jaký je přesný význam slova Průčelí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Průčelí, odpověď na dotaz co je to Průčelí?. Víte např. kdo to je Casanova? Znáte a víte kdo je Otto Ambros? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než stavebnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.