Co je to?
Definice odborného termínu, slova Průčelí. Co znamená pojem Průčelí z kategorie Stavebnictví?

Co je to Průčelí? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Průčelí?

Průčelí je označení pro přední stranu budovy. Jde především o fasádu. Tato čelní strana bývá ve srovnání s ostatními stranami domu mnohem bohatěji zdobená. Mívá pravidelné osové členění, všechny ostatní prvky jako jsou balkony, okna a podobně jsou ve všech patrech umístěna podle svislých os.
Průčelí zakončuje štít, Na jedné budově může být i větší počet průčelí, to hlavní bývá nad vchodem do ulice.


Co je to Průčelí? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Průčelí. Co znamená pojem Průčelí z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Průčelí patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: Stavebnictví, wiki, co znamená, slovo, termín, terminologie, názvosloví, význam, formulace, vysvětlení, odborný výraz, pojem, informace, přesný význam, terminus technicus, heslo, synonymum, význam pojmu


Pojem Průčelí je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Průčelí? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Průčelí je zpravidla přední strana budovy, hlavní fasáda. Průčelí bývá zpravidla bohatěji dekorováno než ostatní fasády. Často je řešeno osově, tedy okna a další prvky jako rizality, arkýře či balkony jsou uspořádány podle pomyslných svislých os procházejících všemi podlažími. Bývá ukončeno štítem či atikou. Průčelí s hlavním vchodem je zpravidla obráceno do ulice, případně orientováno na jinou urbanistickou dominantu. Budova může mít i víc než jedno (srovnatelně významné) průčelí, například zahradní průčelí zámku.

Další informační zdroje

Najít slovo Průčelí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Průčelí ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Průčelí na Youtube

Hledat výraz Průčelí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Průčelí ve Wikislovníku

Hledat termín Průčelí ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Průčelí například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Průčelí? resp. co je to Průčelí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Průčelí, odpověď na dotaz co je to Průčelí?. Víte např. kdo to je Zjev? Znáte a víte kdo je Vandal? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.