Co je to?
Výraz, termín, definice slova Průčelí. Co znamená odborný pojem Průčelí z kategorie Stavebnictví?

Co je to Průčelí? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Průčelí?

Průčelí je označení pro přední stranu budovy. Jde především o fasádu. Tato čelní strana bývá ve srovnání s ostatními stranami domu mnohem bohatěji zdobená. Mívá pravidelné osové členění, všechny ostatní prvky jako jsou balkony, okna a podobně jsou ve všech patrech umístěna podle svislých os.
Průčelí zakončuje štít, Na jedné budově může být i větší počet průčelí, to hlavní bývá nad vchodem do ulice.


Co je to Průčelí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Průčelí. Co znamená odborný pojem Průčelí z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Průčelí s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Průčelí je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: přesný výraz, heslo, význam, co to je, definice pojmu, terminus technicus, informace, slovník, stavebnictví, co je to Průčelí?, stavebnictví, pojem, terminologie, odborný výraz, význam slova, vysvětlení, co znamená, význam pojmu


Pojem Průčelí je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Průčelí dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Průčelí je zpravidla přední strana budovy, hlavní fasáda. Průčelí bývá zpravidla bohatěji dekorováno než ostatní fasády. Často je řešeno osově, tedy okna a další prvky jako rizality, arkýře či balkony jsou uspořádány podle pomyslných svislých os procházejících všemi podlažími. Bývá ukončeno štítem či atikou. Průčelí s hlavním vchodem je zpravidla obráceno do ulice, případně orientováno na jinou urbanistickou dominantu. Budova může mít i víc než jedno (srovnatelně významné) průčelí, například zahradní průčelí zámku.

Pro více informací o heslu Průčelí zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít pojem Průčelí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Průčelí ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Průčelí na Youtube

Hledat heslo Průčelí ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Průčelí ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Průčelí ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Průčelí například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Průčelí? resp. co označuje slovo Průčelí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Průčelí, odpověď na dotaz co je to Průčelí?. Víte např. kdo to je Furiant? Znáte a víte kdo je Vladimír Brabec? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než stavebnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.