Co je to?
Odborný výraz, definice slova Slanisko. Co znamená slovo Slanisko z kategorie Příroda?

Co je Slanisko? Definice pojmu

Co znamená termín Slanisko? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Slanisko je speciální typ mokřadu. Vyznačuje se vysokým obsahem soli ve vodě i v půdě. Ke vzniku slanisek může dojít více způsoby. Pokud se lokalita nachází poblíž moře, zodpovídá za salinitu mořská voda. Vnitrozemská slaniska přišla k vysokému obsahu soli kvůli minerálním pramenům, které obsahují velké množství soli. V některých případech jde o nahromadění soli jako důsledku střídání vlhkého a suchého období, kdy se voda vypařuje, a do půdy jsou vtahovány minerální látky.
Na slanisku rostou převážně specifické slanomilné rostliny. Ty se odborně nazývají halofyty a dokážou snést podmínky, které na slanisku panují. Půda totiž může mít hodnoty zasolení až 6%. Tomu se rostliny brání především zvýšením osmotického tlaku. K typickým slaniskovým rostlinám patří dřeviny mangrofyty, které se vyskytují hlavně na pobřeží tam, kde dochází k pravidelným záplavám slané vody, nebo saxaul, který má svůj původ v oblasti kolem Kaspického moře.


Co je to Slanisko? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Slanisko. Co znamená slovo Slanisko z kategorie Příroda?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Slanisko) můžete sdílet s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Slanisko patří do kategorie příroda

Klíčová slova: terminologie, co je to Slanisko?, přesný význam, příroda, synonymum, přesný výraz, definice pojmu, co to je, význam slova, formulace, slovo, odborné názvosloví, informace, názvosloví, pojem, příroda, terminus technicus, termín


Pojem Slanisko je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Slanisko? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Slanisko je zvláštní typ mokřadů, pro něž je typická velká salinita (obsah soli v půdě a vodě). Existuje několik způsobů vzniku slanisek. V blízkosti moří je samozřejmě na vině mořská voda, ale slaniska mohou vznikat i ve vnitrozemí. V těchto případech obvykle vzniká zasolení díky minerálním pramenům (tedy pramenům bohatým na minerály, jako jsou různé soli). Jindy se v půdě hromadí sůl díky střídavě vlhkému a suchému počasí – voda se vypařuje a vtahuje tím do půdy minerální látky.

Další informační zdroje o slovu Slanisko

Hledat videa s názvem Slanisko na Youtube

Hledat heslo Slanisko ve Wikizdrojích

Najít slovo Slanisko ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Slanisko ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Slanisko ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Slanisko ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Slanisko například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Slanisko? resp. co přesně znamená slovo Slanisko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slanisko, odpověď na dotaz co je to Slanisko?. Víte např. kdo to je Lenka Plačková? Znáte a víte kdo je Valérie Čižmárová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Slanisko i jinde než v sekci než v příroda. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.