Co je to?
Výraz, termín, definice slova Slanisko. Co znamená odborný pojem Slanisko z kategorie Příroda?

Co je to Slanisko? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Slanisko

Slanisko je speciální typ mokřadu. Vyznačuje se vysokým obsahem soli ve vodě i v půdě. Ke vzniku slanisek může dojít více způsoby. Pokud se lokalita nachází poblíž moře, zodpovídá za salinitu mořská voda. Vnitrozemská slaniska přišla k vysokému obsahu soli kvůli minerálním pramenům, které obsahují velké množství soli. V některých případech jde o nahromadění soli jako důsledku střídání vlhkého a suchého období, kdy se voda vypařuje, a do půdy jsou vtahovány minerální látky.
Na slanisku rostou převážně specifické slanomilné rostliny. Ty se odborně nazývají halofyty a dokážou snést podmínky, které na slanisku panují. Půda totiž může mít hodnoty zasolení až 6%. Tomu se rostliny brání především zvýšením osmotického tlaku. K typickým slaniskovým rostlinám patří dřeviny mangrofyty, které se vyskytují hlavně na pobřeží tam, kde dochází k pravidelným záplavám slané vody, nebo saxaul, který má svůj původ v oblasti kolem Kaspického moře.


Co je to Slanisko? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Slanisko. Co znamená odborný pojem Slanisko z kategorie Příroda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Slanisko doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Slanisko se nachází v sekci příroda

Klíčová slova: odborný výraz, heslo, synonymum, odborné názvosloví, příroda, význam pojmu, popis, co to je, terminus technicus, přesný výraz, lexikon, definice, definice pojmu, slovo, Slanisko, informace, termín, formulace


Pojem Slanisko je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Slanisko? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slanisko je zvláštní typ mokřadů, pro něž je typická velká salinita (obsah soli v půdě a vodě). Existuje několik způsobů vzniku slanisek. V blízkosti moří je samozřejmě na vině mořská voda, ale slaniska mohou vznikat i ve vnitrozemí. V těchto případech obvykle vzniká zasolení díky minerálním pramenům (tedy pramenům bohatým na minerály, jako jsou různé soli). Jindy se v půdě hromadí sůl díky střídavě vlhkému a suchému počasí – voda se vypařuje a vtahuje tím do půdy minerální látky.

Více informací o slovu Slanisko doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít heslo Slanisko ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Slanisko ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Slanisko ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Slanisko ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Slanisko na Youtube

Hledat heslo Slanisko ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Slanisko například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Slanisko? resp. co znamená Slanisko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slanisko, odpověď na dotaz co je to Slanisko?. Víte např. kdo to je Frida Kahlo? Znáte a víte kdo je Tkadlec? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je příroda. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.