Co je to?
Definice odborného termínu, slova Slanisko. Co znamená pojem Slanisko z kategorie Příroda?

Co je to Slanisko? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Slanisko

Slanisko je speciální typ mokřadu. Vyznačuje se vysokým obsahem soli ve vodě i v půdě. Ke vzniku slanisek může dojít více způsoby. Pokud se lokalita nachází poblíž moře, zodpovídá za salinitu mořská voda. Vnitrozemská slaniska přišla k vysokému obsahu soli kvůli minerálním pramenům, které obsahují velké množství soli. V některých případech jde o nahromadění soli jako důsledku střídání vlhkého a suchého období, kdy se voda vypařuje, a do půdy jsou vtahovány minerální látky.
Na slanisku rostou převážně specifické slanomilné rostliny. Ty se odborně nazývají halofyty a dokážou snést podmínky, které na slanisku panují. Půda totiž může mít hodnoty zasolení až 6%. Tomu se rostliny brání především zvýšením osmotického tlaku. K typickým slaniskovým rostlinám patří dřeviny mangrofyty, které se vyskytují hlavně na pobřeží tam, kde dochází k pravidelným záplavám slané vody, nebo saxaul, který má svůj původ v oblasti kolem Kaspického moře.


Co je to Slanisko? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Slanisko. Co znamená pojem Slanisko z kategorie Příroda?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Slanisko doporučujeme sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Slanisko se nachází v sekci příroda

Klíčová slova: wiki, co to je, názvosloví, příroda, definice pojmu, co znamená, přesný výraz, příroda, definice, přesný význam, formulace, terminus technicus, terminologie, informace, význam, význam pojmu, vysvětlení, význam slova


Pojem Slanisko je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Slanisko dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slanisko je zvláštní typ mokřadů, pro něž je typická velká salinita (obsah soli v půdě a vodě). Existuje několik způsobů vzniku slanisek. V blízkosti moří je samozřejmě na vině mořská voda, ale slaniska mohou vznikat i ve vnitrozemí. V těchto případech obvykle vzniká zasolení díky minerálním pramenům (tedy pramenům bohatým na minerály, jako jsou různé soli). Jindy se v půdě hromadí sůl díky střídavě vlhkému a suchému počasí – voda se vypařuje a vtahuje tím do půdy minerální látky.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Slanisko ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Slanisko ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Slanisko na Youtube

Najít heslo Slanisko ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Slanisko ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Slanisko ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Slanisko například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste zjistili co znamená Slanisko? resp. co se skrývá pod slovem Slanisko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slanisko, odpověď na dotaz co je to Slanisko?. Víte např. kdo to je James Clerk Maxwell? Znáte a víte kdo je Aleš Michl? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je příroda. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.