Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pneumotorax. Co znamená odborný pojem Pneumotorax z kategorie Lékařství?

Co je to Pneumotorax? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Pneumotorax

Pneumotorax je označení vniku vzduchu nebo plynu do pohrudniční dutiny. K tomu může dojít při infekci, proražení hrudní stěny, poranění plic nebo průdušek. K pneumotoraxu může dojít při úrazu nebo při léčebných zákrocích.
Pneumotorax ohrožuje dýchání i srdce a cévní systém. Projevuje se bolestí na hrudi, dušností a dráždivým kašlem, u otevřeného pneumotoraxu se objevuje zpěněná krev a je slyšet, jak vzduch uniká. Vždy je nutná lékařská pomoc.


Co je to Pneumotorax? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pneumotorax. Co znamená odborný pojem Pneumotorax z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Pneumotorax? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Pneumotorax se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: heslo, pojem, přesný výraz, definice, odborný výraz, terminus technicus, Pneumotorax, informace, význam, terminologie, co to je, co je to Pneumotorax?, wiki, vysvětlení, lékařství, definice pojmu, lékařství, odborné názvosloví


Pojem Pneumotorax je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pneumotorax? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pneumotorax (PNO) je definován jako nahromadění vzduchu či jiného plynu v pleurální dutině. Pleurální dutina je uzavřený prostor obklopující plíce, je ohraničený nástěnnou a plicní pleurou a je v něm podtlak.
Příčinou pneumotoraxu může být prasknutí subpleurálních bul, poranění hrudníku, některé lékařské zákroky (opichy páteře, kanylace podklíčkové žíly, transbronchiální plicní biopsie, transparietální aspirační punkce, hrudní punkce).

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat slovo Pneumotorax ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Pneumotorax ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Pneumotorax ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Pneumotorax ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pneumotorax na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pneumotorax ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pneumotorax například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Pneumotorax? resp. co označuje slovo Pneumotorax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pneumotorax, odpověď na dotaz co je to Pneumotorax?. Víte např. kdo to je Múza? Znáte a víte kdo je Bronislav Poloczek? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.