Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pneumotorax. Co znamená pojem Pneumotorax z kategorie Lékařství?

Co je to Pneumotorax? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pneumotorax

Pneumotorax je označení vniku vzduchu nebo plynu do pohrudniční dutiny. K tomu může dojít při infekci, proražení hrudní stěny, poranění plic nebo průdušek. K pneumotoraxu může dojít při úrazu nebo při léčebných zákrocích.
Pneumotorax ohrožuje dýchání i srdce a cévní systém. Projevuje se bolestí na hrudi, dušností a dráždivým kašlem, u otevřeného pneumotoraxu se objevuje zpěněná krev a je slyšet, jak vzduch uniká. Vždy je nutná lékařská pomoc.


Co je to Pneumotorax? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pneumotorax. Co znamená pojem Pneumotorax z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Pneumotorax můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pneumotorax je v sekci Lékařství

Klíčová slova: vysvětlení, lexikon, přesný výraz, definice, slovo, přesný význam, význam slova, význam, co to je, termín, co je to Pneumotorax?, odborné názvosloví, Lékařství, terminologie, co znamená, formulace, heslo, Pneumotorax


Pojem Pneumotorax je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pneumotorax? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Pneumotorax (PNO) je definován jako nahromadění vzduchu či jiného plynu v pleurální dutině. Pleurální dutina je uzavřený prostor obklopující plíce, je ohraničený nástěnnou a plicní pleurou a je v něm podtlak.
Příčinou pneumotoraxu může být prasknutí subpleurálních bul, poranění hrudníku, některé lékařské zákroky (opichy páteře, kanylace podklíčkové žíly, transbronchiální plicní biopsie, transparietální aspirační punkce, hrudní punkce).

Linky na další online zdroje

Zkusit najít pojem Pneumotorax ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Pneumotorax na Google.cz

Najít slovo Pneumotorax ve Wikizdrojích

Hledat heslo Pneumotorax ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pneumotorax na Youtube

Hledat termín Pneumotorax ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pneumotorax například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Pneumotorax? resp. co znamená Pneumotorax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pneumotorax, odpověď na dotaz co je to Pneumotorax?. Víte např. kdo to je Bivoj? Znáte a víte kdo je Ivan Chrenko? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Pneumotorax i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.