Co je to?
Definice výrazu, termínu Pneumotorax. Co znamená odborný pojem Pneumotorax z kategorie Lékařství?

Co je Pneumotorax?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pneumotorax?

Pneumotorax je označení vniku vzduchu nebo plynu do pohrudniční dutiny. K tomu může dojít při infekci, proražení hrudní stěny, poranění plic nebo průdušek. K pneumotoraxu může dojít při úrazu nebo při léčebných zákrocích.
Pneumotorax ohrožuje dýchání i srdce a cévní systém. Projevuje se bolestí na hrudi, dušností a dráždivým kašlem, u otevřeného pneumotoraxu se objevuje zpěněná krev a je slyšet, jak vzduch uniká. Vždy je nutná lékařská pomoc.


Co je to Pneumotorax? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pneumotorax. Co znamená odborný pojem Pneumotorax z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice slova Pneumotorax? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Pneumotorax je v kategorii lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, terminologie, definice, význam pojmu, vysvětlení, lexikon, přesný výraz, synonymum, informace, význam, odborný výraz, odborné názvosloví, lékařství, přesný význam, wiki, lékařství, formulace, popis


Pojem Pneumotorax je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Pneumotorax píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pneumotorax (PNO) je definován jako nahromadění vzduchu či jiného plynu v pleurální dutině. Pleurální dutina je uzavřený prostor obklopující plíce, je ohraničený nástěnnou a plicní pleurou a je v něm podtlak.
Příčinou pneumotoraxu může být prasknutí subpleurálních bul, poranění hrudníku, některé lékařské zákroky (opichy páteře, kanylace podklíčkové žíly, transbronchiální plicní biopsie, transparietální aspirační punkce, hrudní punkce).

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pneumotorax ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Pneumotorax ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Pneumotorax na Youtube

Zkusit najít Pneumotorax ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Pneumotorax ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pneumotorax ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pneumotorax například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co je to Pneumotorax? resp. co to je Pneumotorax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pneumotorax, odpověď na dotaz co je to Pneumotorax?. Víte např. kdo to je Jan Otčenášek? Znáte a víte kdo je Jiří Krytinář? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.