Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pneumotorax. Co znamená odborný pojem Pneumotorax z kategorie Lékařství?

Co je Pneumotorax? Význam slova

Co znamená termín Pneumotorax? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pneumotorax je označení vniku vzduchu nebo plynu do pohrudniční dutiny. K tomu může dojít při infekci, proražení hrudní stěny, poranění plic nebo průdušek. K pneumotoraxu může dojít při úrazu nebo při léčebných zákrocích.
Pneumotorax ohrožuje dýchání i srdce a cévní systém. Projevuje se bolestí na hrudi, dušností a dráždivým kašlem, u otevřeného pneumotoraxu se objevuje zpěněná krev a je slyšet, jak vzduch uniká. Vždy je nutná lékařská pomoc.


Co je to Pneumotorax? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pneumotorax. Co znamená odborný pojem Pneumotorax z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Pneumotorax? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Pneumotorax je v kategorii lékařství

Klíčová slova: slovník, wiki, co to je, přesný výraz, lékařství, definice, synonymum, přesný význam, Pneumotorax, popis, význam pojmu, formulace, informace, lékařství, terminologie, co je to Pneumotorax?, heslo, terminus technicus


Pojem Pneumotorax je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pneumotorax? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pneumotorax (PNO) je definován jako nahromadění vzduchu či jiného plynu v pleurální dutině. Pleurální dutina je uzavřený prostor obklopující plíce, je ohraničený nástěnnou a plicní pleurou a je v něm podtlak.
Příčinou pneumotoraxu může být prasknutí subpleurálních bul, poranění hrudníku, některé lékařské zákroky (opichy páteře, kanylace podklíčkové žíly, transbronchiální plicní biopsie, transparietální aspirační punkce, hrudní punkce).

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pneumotorax ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Pneumotorax na Google.cz

Zkusit najít výraz Pneumotorax ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Pneumotorax ve Wikislovníku

Hledat termín Pneumotorax ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pneumotorax na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pneumotorax například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Pneumotorax? resp. co přesně znamená slovo Pneumotorax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pneumotorax, odpověď na dotaz co je to Pneumotorax?. Víte např. kdo to je Anežka Rusevová? Znáte a víte kdo je Jiří Lábus? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.