Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pneumotorax. Co znamená pojem Pneumotorax z kategorie Lékařství?

Co je to Pneumotorax? Význam slova

Co znamená termín Pneumotorax? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pneumotorax je označení vniku vzduchu nebo plynu do pohrudniční dutiny. K tomu může dojít při infekci, proražení hrudní stěny, poranění plic nebo průdušek. K pneumotoraxu může dojít při úrazu nebo při léčebných zákrocích.
Pneumotorax ohrožuje dýchání i srdce a cévní systém. Projevuje se bolestí na hrudi, dušností a dráždivým kašlem, u otevřeného pneumotoraxu se objevuje zpěněná krev a je slyšet, jak vzduch uniká. Vždy je nutná lékařská pomoc.


Co je to Pneumotorax? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pneumotorax. Co znamená pojem Pneumotorax z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pneumotorax sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pneumotorax patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, Lékařství, Pneumotorax, lexikon, přesný výraz, synonymum, význam pojmu, heslo, terminologie, slovo, popis, odborné názvosloví, názvosloví, wiki, co je to Pneumotorax?, termín, Lékařství, co znamená


Pojem Pneumotorax je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít slovo Pneumotorax ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pneumotorax ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Pneumotorax ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Pneumotorax ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Pneumotorax ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Pneumotorax ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pneumotorax například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Pneumotorax? resp. jaký je význam slova Pneumotorax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pneumotorax, odpověď na dotaz co je to Pneumotorax?. Víte např. kdo to je Ajťák? Znáte a víte kdo je Ranhojič? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.