Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pneumotorax. Co znamená pojem Pneumotorax z kategorie Lékařství?

Co je to Pneumotorax? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pneumotorax?

Pneumotorax je označení vniku vzduchu nebo plynu do pohrudniční dutiny. K tomu může dojít při infekci, proražení hrudní stěny, poranění plic nebo průdušek. K pneumotoraxu může dojít při úrazu nebo při léčebných zákrocích.
Pneumotorax ohrožuje dýchání i srdce a cévní systém. Projevuje se bolestí na hrudi, dušností a dráždivým kašlem, u otevřeného pneumotoraxu se objevuje zpěněná krev a je slyšet, jak vzduch uniká. Vždy je nutná lékařská pomoc.


Co je to Pneumotorax? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pneumotorax. Co znamená pojem Pneumotorax z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Pneumotorax s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pneumotorax patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: co to je, popis, co znamená, význam pojmu, odborné názvosloví, formulace, význam, co je to Pneumotorax?, informace, vysvětlení, slovo, význam slova, názvosloví, přesný výraz, odborný výraz, definice, terminus technicus, lexikon


Pojem Pneumotorax je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Pneumotorax ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Pneumotorax ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pneumotorax ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Pneumotorax na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pneumotorax ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Pneumotorax ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Pneumotorax například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Pneumotorax? resp. co přesně označuje termín Pneumotorax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pneumotorax, odpověď na dotaz co je to Pneumotorax?. Víte např. kdo to je Prepper? Znáte a víte kdo je Ranhojič? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.