Co je to?
Definice výrazu Traumatologie. Co znamená odborný pojem Traumatologie z kategorie Lékařství?

Co to je Traumatologie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Traumatologie?

Traumatologie je jeden z lékařských oborů, jehož hlavní náplní jsou ošetření akutních zranění tělních orgánů. Nazývá se také úrazová chirurgie. Pokud je pacient přivezen na traumatologické oddělení, bude zhodnocen jeho momentální stav, je provedeno ošetření k zajištění základních životních funkcí a pacient se k dalším zákrokům přesunuje na specializovaná pracoviště.
Traumatologie se provádí v nepřetržitém provozu, řeší mnohočetná zranění, polytraumata a zranění nejtěžšího charakteru. K traumatologii se řadí i tzv. medicína katastrof, která se snaží o záchranu co největšího počtu zraněných při mimořádných událostech.


Co je to Traumatologie? Význam slova, termín, Definice výrazu Traumatologie. Co znamená odborný pojem Traumatologie z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Traumatologie sdílejte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Traumatologie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: popis, formulace, přesný význam, slovník, odborné názvosloví, význam slova, lexikon, Lékařství, význam, co znamená, slovo, terminologie, synonymum, odborný výraz, Lékařství, informace, heslo, Traumatologie


Pojem Traumatologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Traumatologie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Traumatologie nebo též úrazová chirurgie je lékařský obor, který se zabývá akutním poraněním jakéhokoli orgánu v těle. Nejenom kostí a pohybového aparátu. V nemocnicích vznikají oddělení traumatologie nebo urgentní příjmy nebo emergency. Pacient s poraněním je převezen sem a zde je vyhodnocen jeho stav, jsou zajištěny životní funkce a jednotlivá zranění řeší specialista z jiných oborů. Oddělení traumatologie mívají nepřetržitý provoz a zabývají se primárním ošetřením polytraumat, mnohočetných poranění a těžkých monotraumat.

Další zdroje informací o slovu Traumatologie

Hledat heslo Traumatologie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Traumatologie ve Wikimedia Commons

Najít termín Traumatologie ve Wikizdrojích

Hledat pojem Traumatologie ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Traumatologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Traumatologie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Traumatologie například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Traumatologie? resp. co znamená Traumatologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Traumatologie, odpověď na dotaz co je to Traumatologie?. Víte např. kdo to je Kardiolog? Znáte a víte kdo je Jiří Macháček? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.