Co je to?
Definice výrazu Traumatologie. Co znamená odborný pojem Traumatologie z kategorie Lékařství?

Co je Traumatologie?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Traumatologie?

Traumatologie je jeden z lékařských oborů, jehož hlavní náplní jsou ošetření akutních zranění tělních orgánů. Nazývá se také úrazová chirurgie. Pokud je pacient přivezen na traumatologické oddělení, bude zhodnocen jeho momentální stav, je provedeno ošetření k zajištění základních životních funkcí a pacient se k dalším zákrokům přesunuje na specializovaná pracoviště.
Traumatologie se provádí v nepřetržitém provozu, řeší mnohočetná zranění, polytraumata a zranění nejtěžšího charakteru. K traumatologii se řadí i tzv. medicína katastrof, která se snaží o záchranu co největšího počtu zraněných při mimořádných událostech.


Co je to Traumatologie? Význam slova, termín, Definice výrazu Traumatologie. Co znamená odborný pojem Traumatologie z kategorie Lékařství?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Traumatologie je v sekci lékařství

Klíčová slova: termín, vysvětlení, terminologie, význam, co znamená, slovo, terminus technicus, názvosloví, definice pojmu, lékařství, informace, lékařství, pojem, co to je, heslo, co je to Traumatologie?, lexikon, wiki


Pojem Traumatologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Traumatologie píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Traumatologie nebo též úrazová chirurgie je lékařský obor, který se zabývá akutním poraněním jakéhokoli orgánu v těle. Nejenom kostí a pohybového aparátu. V nemocnicích vznikají oddělení traumatologie nebo urgentní příjmy nebo emergency. Pacient s poraněním je převezen sem a zde je vyhodnocen jeho stav, jsou zajištěny životní funkce a jednotlivá zranění řeší specialista z jiných oborů. Oddělení traumatologie mívají nepřetržitý provoz a zabývají se primárním ošetřením polytraumat, mnohočetných poranění a těžkých monotraumat.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat heslo Traumatologie ve Wikizdrojích

Zkusit najít Traumatologie ve Wikislovníku

Hledat pojem Traumatologie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Traumatologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Traumatologie ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Traumatologie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Traumatologie například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je význam slova Traumatologie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Traumatologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Traumatologie, odpověď na dotaz co je to Traumatologie?. Víte např. kdo to je Sarah Connor? Znáte a víte kdo je Petr Benda? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Bílý defibrilátor, traumatologie, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.