Co je to?
Výraz, termín, definice slova Traumatologie. Co znamená odborný pojem Traumatologie z kategorie Lékařství?

Co je to Traumatologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Traumatologie

Traumatologie je jeden z lékařských oborů, jehož hlavní náplní jsou ošetření akutních zranění tělních orgánů. Nazývá se také úrazová chirurgie. Pokud je pacient přivezen na traumatologické oddělení, bude zhodnocen jeho momentální stav, je provedeno ošetření k zajištění základních životních funkcí a pacient se k dalším zákrokům přesunuje na specializovaná pracoviště.
Traumatologie se provádí v nepřetržitém provozu, řeší mnohočetná zranění, polytraumata a zranění nejtěžšího charakteru. K traumatologii se řadí i tzv. medicína katastrof, která se snaží o záchranu co největšího počtu zraněných při mimořádných událostech.


Co je to Traumatologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Traumatologie. Co znamená odborný pojem Traumatologie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Traumatologie můžete sdílet s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Traumatologie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, odborné názvosloví, lexikon, přesný výraz, pojem, definice pojmu, popis, význam slova, formulace, terminologie, přesný význam, lékařství, slovo, slovník, informace, lékařství, termín, co je to Traumatologie?


Pojem Traumatologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Traumatologie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Traumatologie nebo též úrazová chirurgie je lékařský obor, který se zabývá akutním poraněním jakéhokoli orgánu v těle. Nejenom kostí a pohybového aparátu. V nemocnicích vznikají oddělení traumatologie nebo urgentní příjmy nebo emergency. Pacient s poraněním je převezen sem a zde je vyhodnocen jeho stav, jsou zajištěny životní funkce a jednotlivá zranění řeší specialista z jiných oborů. Oddělení traumatologie mívají nepřetržitý provoz a zabývají se primárním ošetřením polytraumat, mnohočetných poranění a těžkých monotraumat.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Traumatologie na Youtube

Hledat slovo Traumatologie ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Traumatologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Traumatologie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Traumatologie ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Traumatologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Traumatologie například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Traumatologie? resp. co znamená Traumatologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Traumatologie, odpověď na dotaz co je to Traumatologie?. Víte např. kdo to je Xindl X? Znáte a víte kdo je Mim? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.