Co je to?
Výraz, termín, definice slova Carsharing. Co znamená odborný pojem Carsharing z kategorie Různé?

Co je to Carsharing? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Carsharing

Carsharing je anglický výraz pro sdílení aut. Jedná se o případ, kdy by se jednomu člověku vlastnictví a provoz auta nevyplatily. Může jít o sdružení jedinců, kteří se spojují oficiálně či neoficiálně a stávají se spoluvlastníky automobilů.
Carsharing je kombinaci veřejné a individuální dopravy. Někdy se jedná i o formu podnikání, podobné nebo stejné jako veřejné půjčovny aut.

Co je to Carsharing? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Carsharing. Co znamená odborný pojem Carsharing z kategorie Různé?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Carsharing můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Carsharing je v sekci Různé

Klíčová slova: formulace, wiki, přesný význam, Různé, popis, slovník, slovo, termín, synonymum, význam slova, co znamená, informace, pojem, definice pojmu, význam, názvosloví, odborné názvosloví, terminus technicus


Pojem Carsharing je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Carsharing? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sdílení aut je sdílení automobilů více lidmi, kterým by se kvůli malé frekvenci využívání nevyplatilo vlastnit a provozovat automobil sami. Může být provozován jak formou oficiálního či neoficiálního sdružování lidí, kteří pak jsou spoluvlastníky automobilů, tak formou podnikatelskou, tedy službami veřejných půjčoven automobilů. Podobně fungují také systémy sdílení jízdních kol, které mají např. po Česku k roku 2019 přibližně 2000 bicyklů.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Carsharing ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Carsharing ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Carsharing ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Carsharing ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Carsharing ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Carsharing ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Carsharing například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Carsharing? resp. jaká je definice termínu Carsharing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carsharing, odpověď na dotaz co je to Carsharing?. Víte např. kdo to je Ochlasta? Znáte a víte kdo je Youtuber? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Carsharing i v jiných kategoriích (než Různé). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.