Co je to?
Výraz, termín, definice slova Carsharing. Co znamená odborný pojem Carsharing z kategorie Různé?

Co je to Carsharing? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Carsharing

Carsharing je anglický výraz pro sdílení aut. Jedná se o případ, kdy by se jednomu člověku vlastnictví a provoz auta nevyplatily. Může jít o sdružení jedinců, kteří se spojují oficiálně či neoficiálně a stávají se spoluvlastníky automobilů.
Carsharing je kombinaci veřejné a individuální dopravy. Někdy se jedná i o formu podnikání, podobné nebo stejné jako veřejné půjčovny aut.

Co je to Carsharing? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Carsharing. Co znamená odborný pojem Carsharing z kategorie Různé?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Carsharing se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Carsharing se nachází v sekci různé

Klíčová slova: odborný výraz, co znamená, definice pojmu, názvosloví, pojem, informace, lexikon, Carsharing, různé, synonymum, různé, odborné názvosloví, význam, význam pojmu, formulace, wiki, slovo, terminologie


Pojem Carsharing je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Carsharing? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sdílení aut je sdílení automobilů více lidmi, kterým by se kvůli malé frekvenci využívání nevyplatilo vlastnit a provozovat automobil sami. Může být provozován jak formou oficiálního či neoficiálního sdružování lidí, kteří pak jsou spoluvlastníky automobilů, tak formou podnikatelskou, tedy službami veřejných půjčoven automobilů. Podobně fungují také systémy sdílení jízdních kol, které mají např. po Česku k roku 2019 přibližně 2000 bicyklů.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít termín Carsharing ve Wikislovníku

Hledat termín Carsharing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Carsharing ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Carsharing ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Carsharing na Youtube

Zkusit najít pojem Carsharing ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Carsharing například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Carsharing? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Carsharing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carsharing, odpověď na dotaz co je to Carsharing?. Víte např. kdo to je Jennifer Aniston? Znáte a víte kdo je Josef Bláha? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než různé). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.