Co je to?
Výraz, termín, definice slova Carsharing. Co znamená odborný pojem Carsharing z kategorie Různé?

Co je to Carsharing? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Carsharing?

Carsharing je anglický výraz pro sdílení aut. Jedná se o případ, kdy by se jednomu člověku vlastnictví a provoz auta nevyplatily. Může jít o sdružení jedinců, kteří se spojují oficiálně či neoficiálně a stávají se spoluvlastníky automobilů.
Carsharing je kombinaci veřejné a individuální dopravy. Někdy se jedná i o formu podnikání, podobné nebo stejné jako veřejné půjčovny aut.

Co je to Carsharing? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Carsharing. Co znamená odborný pojem Carsharing z kategorie Různé?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Carsharing? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Carsharing patří do sekce různé

Klíčová slova: slovník, terminologie, odborné názvosloví, různé, popis, vysvětlení, přesný výraz, různé, co je to Carsharing?, význam, odborný výraz, přesný význam, termín, definice pojmu, význam pojmu, formulace, co to je, názvosloví


Pojem Carsharing je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Carsharing dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sdílení aut je sdílení automobilů více lidmi, kterým by se kvůli malé frekvenci využívání nevyplatilo vlastnit a provozovat automobil sami. Může být provozován jak formou oficiálního či neoficiálního sdružování lidí, kteří pak jsou spoluvlastníky automobilů, tak formou podnikatelskou, tedy službami veřejných půjčoven automobilů. Podobně fungují také systémy sdílení jízdních kol, které mají např. po Česku k roku 2019 přibližně 2000 bicyklů.

Další informační zdroje

Zkusit najít pojem Carsharing na Google.cz

Vyhledat heslo Carsharing ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Carsharing ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Carsharing ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Carsharing ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Carsharing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Carsharing například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Carsharing? resp. jaká je definice termínu Carsharing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carsharing, odpověď na dotaz co je to Carsharing?. Víte např. kdo to je Mark Messier? Znáte a víte kdo je Karel Štědrý? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než různé). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.