Co je to?
Výraz, termín, definice slova Carsharing. Co znamená odborný pojem Carsharing z kategorie Různé?

Co je to Carsharing? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Carsharing?

Carsharing je anglický výraz pro sdílení aut. Jedná se o případ, kdy by se jednomu člověku vlastnictví a provoz auta nevyplatily. Může jít o sdružení jedinců, kteří se spojují oficiálně či neoficiálně a stávají se spoluvlastníky automobilů.
Carsharing je kombinaci veřejné a individuální dopravy. Někdy se jedná i o formu podnikání, podobné nebo stejné jako veřejné půjčovny aut.

Co je to Carsharing? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Carsharing. Co znamená odborný pojem Carsharing z kategorie Různé?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Carsharing? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Carsharing je v kategorii Různé

Klíčová slova: přesný výraz, co to je, lexikon, přesný význam, význam slova, terminus technicus, odborný výraz, popis, heslo, synonymum, význam, definice, Carsharing, Různé, co je to Carsharing?, formulace, odborné názvosloví, vysvětlení


Pojem Carsharing je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Carsharing? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sdílení aut je sdílení automobilů více lidmi, kterým by se kvůli malé frekvenci využívání nevyplatilo vlastnit a provozovat automobil sami. Může být provozován jak formou oficiálního či neoficiálního sdružování lidí, kteří pak jsou spoluvlastníky automobilů, tak formou podnikatelskou, tedy službami veřejných půjčoven automobilů. Podobně fungují také systémy sdílení jízdních kol, které mají např. po Česku k roku 2019 přibližně 2000 bicyklů.

Další informační zdroje

Najít výraz Carsharing na Google.cz

Zkusit najít heslo Carsharing ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Carsharing na Youtube

Vyhledat heslo Carsharing ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Carsharing ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Carsharing ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Carsharing například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Carsharing? resp. jaká je definice slova Carsharing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carsharing, odpověď na dotaz co je to Carsharing?. Víte např. kdo to je Buran? Znáte a víte kdo je Youtuber? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Carsharing hledat i v jiných kategoriích (než Různé) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.